1 Günde 7000 Kalori Nasıl Yakılır? Kaç Adım Kaç Kalori?

1 günde 7000 kalori yakmak için günlük kalori ihtiyacından 7000 kalori daha az almak ya da bu kaloriyi yakmak için gerekli olan seviyede egzersiz yapmak gerekmektedir. Ancak bu söylenenlerin bir gün içerisinde yapılması oldukça zordur ve hiçbir uzman tarafından tavsiye edilmemektedir. Çünkü 7000 kalori 1 kilo ile eş değerdir ve bu yüzden günde 7000 kalori harcamak demek günde 1 kilo vermek demektir.

Kalori hesabı yapmak kilo verme sürecinde mutlaka yapılması gerekenlerden biri olarak değerlendirilmektedir. Günlük alınması gereken kaloriden daha fazla alınırsa, bunlar artı olarak eklenmektedir ve vücutta yağa dönüşmektedir. Günlük alınması gerekenden daha az alınırsa da açık ortaya çıkmakta ve bu durumda önceden depolanan yağlardan kullanılmaktadır. Bunun anlamı da kilo vermektir.

Bir İnsan Bir Günde Kaç Kalori Yakar?

Bir insanın bir günde yaktığı kalori miktarı 2000 – 2500 arasındadır. Bu miktar herhangi bir diyet ya da egzersiz yapılmadan yakılan kaloriyi ifade etmektedir. Bununla birlikte bu sayı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bunun nedeni kişilerin metabolizma hızlarının, kilolarının, çalışma ortamlarının farklı olmasıdır. Bu değerlerin gün içinde az hareket edildiği düşünülerek yani en alt sınıra göre belirlendiğini söylemek de mümkündür.

Bir gün içerisinde yakılan kaloriyi hesaplamak için bir formül bulunmaktadır. Bu formül sahip olunan kilonun 30 ile çarpılması şeklindedir. Örneğin; kilosu 70 olarak ölçülen biri günde 70 x 30 = 2100 kilo kalori harcamaktadır. Ancak bu hesaplamanın doğru bir şekilde yapılabilmesi için metabolizma hızı, diyet planı, günlük egzersiz, yürünen yol, yapılan iş gibi faktörlerin de göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

7000 Adım Kaç Kalori Yakar?

7000 adım ile yakılan kalori miktarı 350 olarak bilinmektedir. Yürüyüş yapmak kilo verme sürecinde en çok yapılan egzersizler arasındadır. Yürüyüş yaparak olumlu sonuçlar elde edebilmek için yürüyüşü diyet programıyla desteklemek ve düzenli olarak yapmak gerekmektedir.

300 Kalori Kaç Kilo Eder?

300 kalorinin eşit olduğu kilo yaklaşık olarak 45 gramdır. 7000 kalori 1 kiloya denk geldiğine göre, 300 kalori bırakalım bir kiloyu yarım kiloya bile denk gelememektedir. Bununla birlikte her gün düzenli olarak 300 kalori verilirse bir ayın sonunda daha zayıf bir hale gelmek mümkündür.

10000 Adım Kaç Kalori Yakar?

10.000 adım ile yakılan kalori miktarı kişinin kilosu ve metabolizma hızı gibi değişiklere bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 400 – 500 arasındadır. 10.000 adım uzamlar tarafından sağlıklı bir yetişkinin gün içerisinde atması gereken adım sayısı olarak belirlenmiştir.

1 Saat Yürüyüş Kaç Kalori Yakar?

1 saat yürüyüş ile yakılan kalori miktarı kişinin kilosu, temposu, yürünen mesafe gibi faktörlere bağlı olarak farklılık göstermekle birlikte ortalama 250 – 300 olarak ifade edilmektedir. Örneğin 70 kiloya sahip olan iki kişiden biri bir saat içerisinde 4 km yürürken; diğeri 5,5 km yürüyebilmektedir.

Yorum Yaz