AVM Müdürü Nasıl Olunur? Ne İş Yapar?

AVM müdürü olmak için;

Adım 1: İlk olarak kesinlikle en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Ancak bu zamanda lise mezunlarının böyle bir konuma gelmesi oldukça zordur. Bu yüzden kesinlikle bir üniversite mezunu olmanız gerekmektedir. Bu herhangi bir bölüm olmakla birlikte işletme, iktisat ya da ilgili bölümlerin avantajı oldukça yüksektir.

Adım 2: Daha sonra kesinlikle bir tecrübeye ve bilgi birikimine ihtiyacınız bulunmaktadır. Kimsenin sizi okul bitirdiniz diye AVM yöneticisi yapacağını düşünmemek gerekmektedir. Bu yüzden özellikle hedefiniz AVM olduğu için burada yönetim kademesinde işe girmeniz gerekmektedir.

Adım 3: Böylelikle mağazaları ve orada çalışanları tanıma imkânına sahip olmanız mümkündür. Ayrıca AVM işleyişini de anlamanız kolaylaşacaktır.

Adım 4: Süregelen zamanda kendinizi göstermeniz, kendi gelişiminize göre yönetici pozisyonuna girmeniz mümkündür. Bu bir süreç gerekmektedir. Sürecin uzayıp, kısalması sizin durumunuza göre değişim gösterebilir.

AVM Müdür Ne İş Yapar?

AVM müdür iş tanımı AVM içerisinde oldukça geniş bir sorumluluk perspektifini getirmektedir. Genellikle AVM müdürlerinin bir iş yapmadığı düşünülse de aksine bu çok yanlış bir düşüncedir ve çoğu şeyden sorumludurlar.

  • AVM’nin doğru yönetilmesi için doğru ekibi bulmak ve onları yönlendirmek,
  • İşletmelerin kontrol altında tutulmasını ve kar marjlarının kontrolünü sağlamak,
  • Mal ya da hizmetlerin işleyişini kontrol etmek,
  • Satışları ve kiraları tahsil etmek ya da destek vermek,
  • Bütçeye uygun AVM içinde reklamları düzenlemek,
  • Kiracılar arasındaki ilişkilerin gelişmesini sağlamak,
  • Yıllık performans değerlendirmeleri yapmak… Gibi birçok görevi bulunmaktadır. bu görevler arttırılabilir ve oldukça fazladır.

AVM Müdür Maaşları Ne Kadar?

AVM müdür maaşı aslıda çalıştığınız AVM’ye göre farklılık göstermektedir. Bu maaş 4.000 lira ile 10.000 lira arasında genellikle değişiklik gösterebilmektedir. Aynı zamanda belirlenen ortalama rakamlar arasında bile farklılıklar bulunabilmektedir. Bulunduğunuz yerin konumu, çalışma kapasitesi ve sorumlulukların fazlalığına göre maaş üzerinde artış ve azalma olabilmektedir.

AVM Müdür Yardımcısı Maaşları Ne Kadar?

AVM yöneticisi maaşları aslında yukarıda da belirtildiği gibi değişiklik göstermektedir. Özellikle ortalama maaşa bakıldığında 3.600 lira gibi bir fiyat ortaya çıkmaktadır. Ancak yine de belirtmek gerekir ki AVM’ye göre maaş artış ya da azalış gösterebilmektedir.

Yorum Yaz