1. Ana Sayfa
  2. Sağlığımız & Beslenme
  3. Bepanthen Krem Ne İşe Yarar? Nerelere Sürülür?

Bepanthen Krem Ne İşe Yarar? Nerelere Sürülür?

bepanthen krem ne ise yarar

Bepanthen krem kullanımı ile cildinizde nem oranı artar, aynı zamanda sivilce ve sivilce izi tedavisinde, bununla birlikte çatlayan ve gerginleşen cildin rahatlanmasında, cildi dış etkilerden uzakta tutmakta kullanılmaktadır. Bununla birlikte bu kremin en önemli özelliği cildi oldukça uzun bir süre nemli tutmasıdır.

Bepanthene’in içerisinde bulunan ProVitamin B5 ve Lanoli sayesinde etkisini kısa sürede göstermektedir ve cilt bakımını sağlamada size yardımcıdır. Dudak çatlağına kadar çoğu konuda hücreleri yenileme özelliği bulunmaktadır.

Bepanthen Krem Nasıl Kullanılır?

  • Adım 1: Bapanthene krem kullanımı için öncelikli olarak yapılması gereken şey kesinlikle vücudunuzun makyajdan temizlenmiş olmasıdır. Vücudunuz temiz değilse temizleyin ve makyajdan arındırın.
  • Adım 2:  Daha sonra yapmanız gereken şey, kullanmadan önce ılık su ile vücudu yıkayıp kurulamak. Bu adımı gerçekleştirin.
  • Adım 3: Kremi, cildinizi arındırdıktan sonra hafif bir şekilde ince tabaka halinde sürün.
  • Adım 4: Sabah uyandığınızda ise ılık su ile bölgeyi temizleyin.
  • Adım 5: Bu şekilde kullanım gerçekleştirdiğinizde rahatlıkla kullanmanız mümkün olacaktır.

Bepanthen Krem Fiyatı 2021

Bepanthen krem fiyatı özellikle e-ticaret platformlarının atması nedeniyle de oldukça çeşitlilik göstermektedir. Fakat eczanelerde satılan fiyat çok farklılık göstermemektedir. Bepanthem fiyatı 39,90 lira olarak bilinmektedir. Bu kremin plus olanı 28,90 kuruştur. Merhem şeklinde satışı ise 49,90 olarak bilinmektedir.

Bepanthene Krem Yüze Sürülür Mü?

Bepanthene krem yüze sürülmektedir. Fakat göz çevresi, göz gibi hassas bölgelere dikkat etmek gerekmektedir. Onun dışında oldukça faydalı olmaktadır.  Kremin yüze sürüldüğünde getireceği faydalar şu şekildedir;

  • Krem, cildin nemli kalmasında yardımcı olur ve nemin oranını düzenlemektedir. Cildinizin kaybettiği nemi yeniden kazanmak ve yumuşak bir doku elde etmenizi sağlamaktadır.
  • Cilt bariyerinizin daha güçlü olmasını sağlamaktadır.
  • Cildin nefes almasını sağlamaktadır.

Bepanten Krem Saça Sürülür Mü?

Bepanten krem saça sürülmesi çok uygun değildir. Saç kremlerinden birini kullanmak çok daha mantıklı ve makul olacaktır. Aksi taktirde saçınıza zararı olabilir. Bu yüzden kullanmadan önce bir doktora danışmak gerekebilir.

Bepanthen Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Bepanthem krem vajinaya sürülmesi genelde ağda sonrasında, ped kullanımının ardından bölgede oluşan kızarıklık, tahriş ya da kaşıntı gibi durumlarda kullanılabilmektedir. Fakat kullanmadan önce dikkatli olmak gerekmektedir. Her zaman sürmek olumlu sonuçları vermeyebilir. Bu tip durumlarda vajinaya sürmeye uygun kremleri kullanmak gerekebilir.

Bepanthem Krem Dudağa Sürülür Mü?

Bepanthem aynı zamanda dudak bakım ürünü olarak bir ürünü de hizmete sunmaktadır. Bu ürünü kullanarak rahatlıkla dudak ve çevresinde yaşanan sorunların geçmesi sağlanmaktadır. Dudakların hem nemlendirilmesi hem de uçuk oluşumunu engellemesi nedeniyle çok iyi bir seçenek olarak görülmektedir.

Kullanıldığında hem hızlı iyileşme hem de çatlamanın engellenmesi sağlanacaktır. Güvenle kullanarak sıkıntının hızlıca giderilmesi sağlanacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Forum için içerik üretmekten büyük zevk alıyorum. İnsanlara faydam oldukça mutlu oluyorum. Açtığım konulara yorum yazarsanız çok mutlu olurum. :)

Yorum Yap