Eczanede Burun Deldirme Fiyatları

Eczanede burun deldirme fiyatları 2021 itibarıyla 40 ile 100 TL arasında değişiklik göstermektedir. Burun ve kulak deldirmek sağlıklı bir ortam gerektirdiği için mutlaka eczane ve benzeri işletmelerde yapılması gerekmektedir.

Bazı yerler daha ucuza burun deldirme yapılsa da, oluşabilecek kanama ve benzeri durumlarda iltihap kapma olasılığı oluşur. Eczanelerde çok hızlı ve etkili müdahale edebilecekleri için bu tür yerlerde yapılması gerekir.

Eczane Burun Deliyor Mu?

Eczanelerde burun ve kulak gibi delme işlemleri gerçekleşiyor. Ayrıca iltihap kapma, derinin şişmesi gibi durumlarda merhem alabilirsiniz. 18 yaşından küçük kişilere, bazı eczaneler burun deldirme işlemini yapmayabilir.

Eczane Burunu Nasıl Deliyor?

Eczaneler genellikle burun kanadını sıkıca kıskacımsı bir alet ile tutturur ya da delinecek noktaya cam veya benzeri bir alet ile iki ucu açık olan ince bir boru koyar. Böylelikle burun kanadı desteklenmiş olur.

Tabanca kullanılan yerde sakın burnunuzu deldirmeyin. Tabanca ile delinen tek bölge kulak memesidir. Delerken takılan ürün eğer düşük dereceli altın ya da gümüş olursa komplikasyonlara yol açabilir. Altın, beyaz altın, titanyum ya da platin en iyi ürünler arasında yer alır.

Tabanca ile Burun Deldirmek Zararlı Mı?

Tabanca ile burun deldirmek hem kıkırdağı parçalar hem de daha fazla acıya neden olur. İşlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka nasıl deldiklerini sorun, eğer tabanca ile delim işlemini gerçekleştiriyorlarsa orada yaptırmayın. Tabanca, sadece kulak memesi için uygun bir alet olduğu için diğer bölgelerde kıkırdak hasarına neden olur.

Bunların yanında nerede burun delme işlemi yaptırdığınız da önemlidir. Hijyene önem veren, temiz ve işini bilen bir yerde yaptırmak çok önemlidir. Tercihen eczanelerde yapılması gerekir. Ayrıca tahriş ya da iltihap durumunda mutlaka eczaneye gidip gerekli merhemin alınması gerekir.

Burun Deldirme Ağrılı Bir İşlem Mi?

Burun deldirme işleminde çok az bir acı hissedilir, hatta kulak deldirmede daha fazla acı hissiyatı oluşur. Burunun delinen bölgesinde sinir bulunmadığı için acı çekme olayı minimum düzeydedir. Sinir, kan ve lenf içermez. Birkaç damla kan akmasının nedeni ise kıkırdağın üstünde yer alan deri ve dokudan gelir.

Septum Deldirme Fiyatları

Septum piercing deldirme fiyatları 2021 yılı için 50 TL ile 150 TL arasında değişiyor. Eczaneler genellikle 50 – 70 TL arasında fiyat verirken, güzellik merkezlerinde fiyat 150 TL’ye kadar çıkıyor.

Yorum Yaz