Eczanede Kulak Deldirme Fiyatı 2021

Eczanede kulak deldirme fiyatı 2021 kasım ayı itibarı ile, 25 – 60 TL arasında değişiyor. Ancak, kulak deldirmek sağlıkla ilgili bir işlem olduğu için mutlaka eczane gibi hijyenik bir ortamda yaptırılmalıdır. Eczane kulak deldirme fiyatı hakkındaki detayları birlikte inceleyelim:

Eczaneler Kulak Deler Mi?​

Tanıdığım eczanelere sordum ve bu işlemi hepsinin yapmadığını gördüm. Kulak deldirme yerleri arasında, bu işlem için yeterli eczanelere gitmelisiniz. Kulak deldirme fiyatı, ortalama olarak 25 ile 60 TL arasında değişmekle birlikte, bazı yerler bunu çok daha ucuza yaptığını söyleyebilir. Böyle yerlere şüpheyle yaklaşmalı, kuaför vb. yerlerde yaptırmaktansa iğneyle kulak deldirme fiyatı konusunda çok ucuza kaçmamalı ve eczaneleri tercih etmelisiniz.

Kulak Deldirme Kaç Günde İyileşir?

Kulak deldirme işlemi sonrasında kulağınız, 2 ay içinde tamamen iyileşir. Başka bir deyişle, 6 – 8 haftalık bir iyileşme süreci gereklidir. Kulak deldirme sonrası oluşabilecek küçük kanama vb. durumlarda, eczacılar çok hızlı ve etkili müdahale edebilir. Ancak kulak deldirme işlemi anlık bir işlem olduğundan, böyle şeylere genellikle gerek olmaz. Steril bir ortamda içiniz rahat ederek kulak deldirme işlemi yapabilirsiniz.

Kulak Deldirme Ağrısı Nasıl Geçer?

Kulak deldirme ağrısına karşı, eczacınız tarafından o esnada elinde uygun olan krem hangisi ise, o tatbik edilir ve sizin de bunu bir hafta kullanmanız gerekir. Antibiyotik içerikli bu kremler, kulak ağrınızı da en geç birkaç gün içinde alacaktır.

Kulak deldirme sonrası hangi krem kullanılır diye merak ediyorsanız, enfeksiyon (iltihap) oluşması riskine karşı antibiyotik içerikli kremler kullanmanızı öneriyoruz. Bu konuda eczacınız size en güncel ve cilt tipinize uygun kremleri (ya da merhem) önerecektir.

Yeni Delinen Kulak Küpesi Ne Zaman Çıkarılır?

Yeni delinen kulağınıza taktığınız küpe, en az 1,5 ay, yani 6 hafta boyunca kesinlikle çıkarılmamalıdır. Çıkardığınız takdirde, delme işlemi etkili olmayacak ve delim yeri enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalacaktır.

Her Eczane Kulak Deler Mi?​

Her eczane maalesef kulak delmiyor. Bunu öğrenmek için, eczanenize danışmalısınız. Bazı eczaneler, kendisi yapmasa bile, tanıdığı ve sizin de güvenebileceğiniz başka eczaneleri tavsiye edebilir.

Eczanede Kulak Deldirmek Yasak Mı 2021​

Eczanede kulak deldirmek yasak şeklindeki söylentiler gerçek değildir. Eczanelerde güvenle kulak deldirebilirsiniz.

Kulak Deldirme Yerleri​

Kulak delim yerleri, aşağıdaki gibidir:

 • Eczane
 • Güzellik Merkezi
 • Estetik Merkezi
 • Kuyumcu

Burada dikkat etmeniz gereken, kulak deldirdiğiniz yerde tek kullanımlık iğne ile işlem yapılması ve hijyen koşullarına dikkat edilmesi.

Kulak deldirmek kaç TL, ekonomik koşullar göz önüne alındığında çok önemlidir ancak 5 – 8 TL arası değişen, merdiven altı tabir edilen yerlerde kulak deldirme işlemi yapmanız, sağlığınız açısından tavsiye edilmez.

Kuyumcuda Kulak Deldirme Fiyatı 2021​

 • Kuyumcuda kulak delim fiyatları, eczanelere göre biraz daha pahalı olabilmektedir. Sorduğum güzellik merkezleri, 40 ile 100 TL arası fiyatlar verdi. Siz de, mutlaka değişik kuyumculardan fiyat alın ve kullandıkları cihazları sterilize edip etmediklerini sorun.

Kulak Delim Yerleri​

Kulağınızı deldirmeyi düşünüyorsanız, kulak üzerinde deldirebileceğiniz belirli noktalar vardır. Bunlar da aşağıdaki gibidir:

kulak delim yerleri
 • Kulak memesi (Lobes): Yumuşak ve acıtmayan bir bölgedir. Burada sinir uçları da o kadar yoğun olmadığı için daha rahat deldirebilirsiniz.
 • Üst Kulak Lobu: Kıkırdağa yakın mesafededir. Bu nedenle canınız alt kulak lobuna göre daha fazla yanabilir.
 • Sarmal (Helix): Kulak kıkırdağı deldirme, bu bölgede yapılır. Canınız biraz yanabilir.
 • Ön Sarmal (Forward Helix): Bu bölge sarmal ve doku karışımı olduğu için, canınız oldukça yanabilir.
 • Endüstriyel (Industrial / Scaffold): Kulağı bir uçtan diğer uca kateden bir çubuk olduğu için, kıkırdak iki noktadan delinir. Canınız oldukça yanacak.
 • İç Kıkırdak (Tragus): Bu bölüm yanak ile kulak deliği arasındaki küçük çıkıntıdır. Genellikle can yakmayan bir delim bölgesidir.
 • Anti Tragus: İç kıkırdağın karşısında bulunur. Bu bölümde de canınız pek yanmayabilir.
 • Konç (Conch): Kulak kıkırdağı tam ortasından delinir. Oldukça can yakar.
 • Dış Kıkırdak (Scapha / Flat): Tamamı kıkırdak bölgesinde yapılan bir delme işlemidir. Çok can yakar.

Kulak Deldirme Çok Acır mı?

Kulak delim yerlerini öğrendikten sonra; konç, dış kıkırdak, ön sarmal ve sarmal bölgelerine yaptıracağınız deldirme işleminde canınızın oldukça yanacağını söyleyebiliriz. Bunun dışındaki kulak delim yerleri daha az can yakacaktır.

Tabancayla Kulak Deldirmek Zararlı mı?

Kulak delme tabancası ile yapılacak işlem, eczane veya sertifikalı bir güzellik merkezinde yapıldığında zararlı değildir. Bu ortamlarda sterilizasyona çok dikkat edilir ve bu nedenle endişe etmeden gidebilirsiniz.

Yorum Yaz