İstanbul Toptan Giyim Nereden Alınır?

İstanbul’da toptan giyim, her bütçeden insanın ilgi gösterdiği bir konudur. Giyim ürünleri toplumumuzda her insanın ihtiyacı olan ürünlerdendir. Bu ürünler kişilerin zevk ve tercihlerine göre değişim gösterir. Ülkemizde bu anlamda binlerce giyim mağazası bulunur. Ancak kişiler giyim mağazası seçiminde uygun fiyat ve kaliteyi bir arada sunan mağazaları tercih ederler. Bu detayı ortaya çıkarmak ise mağaza sahiplerinin araştırmalarının çeşitliliğine bağlıdır.

Toptan giyim ürünü satın alırken bu ürünlerin fiyatlarının uygunluğuna, kalitesine ve modayı yansıtmasına dikkat edilmelidir. Hedef kitlelerini etkileyecek olan, bulunmuş oldukları konumdaki kişilerin zevklerine hitap eden kıyafetleri bulmaları satışlarının iyi olması ve iyi bir iş yapmaları için çok önemlidir.

İstanbul’dan Toptan Giyim Ürünü Getirmek

Geçmiş yıllardan beridir var olan toptancılık durumu ülkemizde halen son sürat olarak devam ediyor. Özellikle giyim ürünlerinin insanların sürekli olan ihtiyaçlarından olması toptancılık sektörünün daha da yoğun olarak gelişmesini ve aynı zamanda para kazandırmasını sağlıyor. Ülkemizde giyim toptancısı denildiğinde ilk akla gelen şehri İstanbul oluşturuyor.

Anadolu’da bulunan binlerce mağaza sahibi İstanbul’a giderek oradan toptan giyim ürünü satın alıyor. İstanbul toptancılarının fiyatlarının çok daha uygun olması ve aynı zamanda farklı ürün çeşitlerine yer vermeleri bu isteği artırıyor.

Mağaza sahipleri, İstanbul’dan uygun fiyatlarla almış oldukları giyim ürünlerini kar marjı ekleyerek mağazalarında satıyor. İstanbul toptan giyim fiyatları oldukça hesaplı olduğundan, Anadolu’da yaşayan insanlar da, uygun fiyatlarla giyinebiliyor.

İstanbul’da Toptan Giyim Ürünleri Neden Daha Ucuz?

İstanbul’da toptan giyim ürünlerinin daha makul fiyatlı olmasını özel çalışmalar sağlıyor.

 • Seri üretim yapılması,
 • Büyük bir üretim pazarının bulunması,
 • Giyim ürünleri üretimine özel makineleşme ürünlerinin kullanılması.

Gibi durumlar hem kumaş gibi malzemeleri daha ucuza satın almayı sağlarken, hem de firesiz ürün çıkarılması maliyeti oldukça düşürüyor. Bu durum toptan giyim parçası satan mağazaların daha karlı ürün satmasını sağlıyor.

İstanbul Toptan Giyim Satış Yerleri

İstanbul’da toptan giysi satışı yapan birçok toptancı bulunuyor. Ucuz giyim denildiğinde akla Bayrampaşa gelirken İstanbul toptan giyim Merter mağazaları ise, lüks denildiğinde akla geliyor. Bu mağazaların yanı sıra;

 • Tekstilkent,
 • Beylikdüzü,
 • Zeytinburnu’nda da toptan giyim ürünleri ve ihraç fazlası ürün satışı yapılıyor.

Özellikle Anadolu’dan İstanbul’a gelen toptancıların ilk durağını da bu semtler oluşturuyor.

 • Mim Giyim,
 • Asrın Triko,
 • Gyc Genç stil,
 • Roza Eksport

İstanbul toptan giyim erkek ve İstanbul toptan giyim bayan ve çocuk giyim ürünleri alanında toptan satış yapan firmalardır. Her bedende üretim yapan ve kaliteli ürünleri sunan bu mağazalar fiyat bakımından da makul olan mağazalardır.

İstanbul’dan Toptan Giyim Ürünü Alanlar Nerelerde Satıyor?

İstanbul’dan toptan giyim ürünü alarak mağazasında satan alıcıların bulunduğu gibi bu ürünleri;

 • Pazarlarda,
 • Kalabalık olan alanlarda,
 • Arabaların arkalarında,
 • Evlerinde,
 • Butik tarzı daha küçük mağazalarda

Satan esnaflar da bulunuyor. İstanbul toptan giyim instagram üzerinden de satılabiliyor. Özellikle mağaza kirası ödemeden satış yapma tekniğini kullanan bu kişiler satışlardan daha güzel gelirler elde edebiliyor.

Mim Tekstil Ne Tür Ürün Satıyor?

Mim tekstil, uygun fiyatlarla bay ve bayan giyim ürünlerinin toptan satışını yapıyor. Mevsime özel üretim skalası planlayan firmada her bedene özel giyim parçaları bulunuyor. Ürünleri kar marjı yüksek olan ürünleri oluştururken kalitesinin de iyi olmasıyla tercih ediliyor. Tayt, bluz, tunik ve elbise gibi ürünlere de ürün portföyünde yer veriyor.

Asrın Triko Ne Tür Ürünlere Yer Veriyor?

İstanbul giyim toptancıları arasında hatırı sayılır bir yapıya sahip olan Asrın Triko, örme ve triko ürünlerde kadın ve erkek giyimine hitap ediyor. Fiyat açısından makul olan firma kalite olarak da çok beğeniliyor. Sürekli olarak ürün stokuna sahip olan firmadan satın alınan ürünlerden kar elde edilebiliyor.

Gyc Genç Stil Mağazasında Satılan Ürün Türleri?

Firmada daha çok yeni nesil tasarımlı ürünler sunuluyor. Genç giyime özgü olan modeller Avrupai tarzları ile dikkat çekiyor. Tişört, badi, şort, pantolon, ceket ve farklı modeller özel çizgileri ile beğeni topluyor.

Roza Eksport Mağazasında Neler Satılıyor?

Kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerinin tamamına yer veren mağazada mevsimlik ürünlerin de üretimi yapılıyor. Kaliteli satış sistemi ile müşteriler tarafından en çok tutulan toptancılardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Ürünleri kaliteli olmasına rağmen fiyatlarının uygunluğu ile de alıcıları için ekstra satışları ortaya çıkarıyor.

Yorum Yaz