Kahverengi, Turuncu, Ceviz, Magenta ve Kiremit Rengi Nasıl Elde Edilir?

Kiremit rengi elde etmek için kırmızı ve ve kahverengini karıştırmanız gerekir. Bu renklerin karışımından kiremit rengini elde edebilirsiniz. Ayrıca, Turuncu ve kahverenginin karışımıyla da ‘’Taba rengi’’ elde etmeniz mümkündür.

Kahverengi Nasıl Elde Edilir?

Kahverengi elde etmek için dört farklı yöntem vardır. Bu yöntemler şu şekildedir;

  • Kahverengi: Sarı + siyah + kırmızı
  • Kahverengi: Turuncu + siyah
  • Kahverengi: Turuncu + mor
  • Kahverengi: Kırmızı + yeşil

Eğer, açık kahverengi elde etmek istiyorsanız sarı rengini daha fazla katmanız gerekir. Sarı rengi, kahverenginin tonunu açar.

Koyu Kahverengi Renk Nasıl Elde Edilir?

Koyu kahverengi elde etmek için kırmızı ve mavi rengini karıştırmanız gerekir. Eğer, rengi açmak isterseniz biraz sarı katın.

Sütlü Kahverengi Nasıl Elde Edilir?

Sütlü kahverengi elde etmek için mavi+sarı+kırmızı formülünü uygulamanız gerekir. Bu renkleri karıştırdığınızda sütlü kahverengi elde edilebilir.

Hangi Renkleri Karıştırırsak Kahverengi Olur?

Kırmızı, sarı ve mavi renklerini karıştırırsak kahverengini elde edebiliriz. Rengi açmak için sarı, koyu yapmak için mavi rengini biraz daha fazla atabilirsiniz.

Ceviz Rengi Nasıl Elde Edilir?

Ceviz rengi elde etmek için kahverengine biraz sarı renk ilave etmeniz gerekir. Zaten, ceviz rengi kahverenginin bir tonudur.

Hangi Renkleri Karıştırırsak Ceviz Rengi Olur?

Kırmızı, mavi ve daha fazla sarı rengi karıştırırsak ceviz rengini elde ederiz. Unutmamak gerekir ki; sarı rengini kattığınızda ceviz rengine daha fazla benzeyecektir.

Turuncu Rengi Nasıl Elde Edilir?

Turuncu rengi elde etmek için 5x Sarı, 3x Kırmızı karıştırmanız gerekir. Bu renkleri karıştırdığınızda turuncu rengini elde edebilirsiniz. Rengi açmak isterseniz sarıyı, koyu yapmak isterseniz kırmızıyı biraz daha fazla eklemeniz gerekecek.

Hangi Renkleri Karıştırırsak Turuncu Olur?

Kırmızı ve sarı rengin karışımından turuncu renk elde edilmektedir.

Magenta Rengi Nasıl Elde Edilir?

Mavi ve kırmızı renklerinin birleşimiyle birlikte magenta rengi elde edilebilir. Eğer, Cyan rengi elde etmek istiyorsanız mavi ve yeşil rengi karıştırmanız gerekiyor.

Magenta Işık Hangi Renklerin Birleşmesiyle Olur?

Magenta ışık, mavi ve kırmızı renklerinin birleşmesi yani üst üste gelmesi ile birlikte oluşur.

İlginizi Çekebilir: Bordo Rengi Nasıl Elde Edilir?

Yorum Yaz