Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
276
üye
41745
mesaj

DipsizForum'a Alternatif Fotoğraf Yükleme

Yakida

Say cheese!
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
3.962
Tepkiler
3.528
Konuyu Başlatan
Sevgili DipsizForum üyeleri, forumumuza harici bir fotoğraf barındırma/paylaşım sitesinden nasıl fotoğraf yüklenir onu göstermek istiyorum sizlere.
Ben kendi kullandığım bir site üzerinden anlatacağım ama başka siteden yüklemek istiyorsanız mutlaka embed paylaşım kodları sunan özellikle de direk link veren bir site olmalı.

Şimdi imgbb.com sitesine nasıl fotoğraf/resim yüklenir, oradan DipsizForum’a nasıl aktarılır görmeye başlayabiliriz.
Öncelikle tabii ki üye oluyoruz, üye olduktan sonra tercihen bir albüm oluşturuyoruz.
Aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır, yüklemeye başla butonuna basarak bilgisayarınızdan yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin,

1726=73.jpg


Bu ekranın haricinde albümler sayfasının sağ üst köşesindeki resim yükle butonunu da kullanabilirsiniz.

1726=74.jpg

Yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçtiğinizde ise aşağıdaki ekran gelecektir karşınıza, üstteki kayar listeden hangi albüme eklemek istiyorsanız onu seçiyorsunuz, alttaki listeden de ''otomatik silme'' yi seçerseniz yükleyeceğiniz resim hiç silinmiyor zaman kısıtlaması yok ama kendiniz zamanı kısıtlayabiliyorsunuz; listede 5, 15, 30 dakika veya gün olarak fotoğrafınızın otomatik olarak ne zaman silinmesini istediğinizi seçebilirsiniz.

1726=76.jpg

Bu seçimleri yaptıktan sonra da aşağıdaki ekrandandaki kayar listeden direk linkleri seçiyorsunuz.

1726=78.jpg

Alttaki yeşil çerçeveli kutucukta, üstte seçtiğiniz link türüne göre bir link veriliyor şimdi o linki kopyalayıp forumun ilgili bölümüne yapıştırarak fotoğrafınızı paylaşabilirsiniz.1726=81.jpg

Eğer yukarıdaki ekrandan link seçimi yapmadıysanız daha sonra da yüklediğiniz fotoğrafın sol altında embed paylaşım kodları sekmesi var, o sekmeyi seçtiğinde yine paylaşım linklerini bulabilirsiniz.

1726=83.jpg

Son olarak linki DipsizForum'a aşağıdaki gibi yerleştirin hepsi bu kadar. :)
Eğer sormak istediğiniz bir nokta olursa bana sorabilirsiniz.

İyi forumlar diliyorum.

1726=84.jpg
 
Top