Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
277
üye
42133
mesaj

Astral Seyahat

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
[SIZE= 16px]Astral Seyahat[/SIZE]

[SIZE= 15px]Astral seyahat nedir? Astral seyahat gerçek mi? İnsan, beden dışına çıkıp seyahat yapabilir mi?[/SIZE]

Astral seyahat parapsikolojide ve metapsişikte ayrı ayrı ele alınmıştır. Parapsikolojide astral seyahat, “beden dışı deneyim” veya “beden dışı seyahat” olarak tanımlanırken; Metapisişikte ise “Şuur projeksiyonu” olarak ifade edilmektedir. Bildiğimiz manada beden dışı seyahat tanımına en yakın parapsikolojik yaklaşımdır çünkü şuur projeksiyonu tabiri tam olarak beden dışı, madde ötesi seyahati tanımlamak için yeterli gelmemektedir. Projeksiyon, bir görüntünün başka bir noktaya iletilmesi ile ilgilidir ki aşağıda astral seyahati çeşitlendirirken bu ayrım daha net bir şekilde anlaşılacaktır.

Madde ve madde ötesi beden olarak iki temel bölümden oluşan insanın madde bedenini aşarak maddesel boyut dışında yaptığı seyahatler Astral seyahat, yani beden dışı seyahatler olarak tanımlanmaktadır. Ancak bu noktaya gelinceye kadar insanda bulunan farklı katlar yanılmalara neden olmakta bilinçaltı ve zihinde meydana gelen görüntüler gerçek bir astral seyahat deneyimi ile karıştırılabilmektedir.
[SIZE= 15px]Astral Seyahat Nedir? Gerçekten Mümkün mü?[/SIZE]
Madde temelli bilim için Astral Seyahat Nedir? sorusunun cevabı her zaman “asla mümkün değildir” olacaktır. Çünkü Madde bilimin değerlendirme ölçütleri maddeseldir. Madde ötesinde var olan hiçbir şeyi kabul edemez. Gerçeklik edinimlerinin sadece duyu organlarına dayalı olması nedeni ile astral seyahat bilim için; kanıtlanamaz, gözlemlenemez ve değerlendirmeye tabi tutulamazdır. Astral seyahat gibi olguların gerçekliğini sorgulamak için mevcut bilimin ölçütleri dışına çıkmanız gerekmektedir. Astral seyahatin gerçekliği ile ilgili sorgulamalara rüyalarla başlayabilirsiniz. Belki basit olacak ancak rüyalar ruhun ve madde ötesi yaşamın en büyük delilleri arasındadır. Madde ile bir bağı yoktur. Rüyada algıladığımız hiçbir şeyi duyu organlarımızla algılamayız.

Rüyanızda elinizi bıçakla kestiğinizde canınız yanar, acıyı hissedersiniz ancak gerçekte eliniz kesilmemiştir. Bir ortama ilk defa girdiğiniz halde o ortamı daha önce gördüğünüzü hatırlarsınız, yaşadığınız bir anı, yaşadığınız duyguları daha önce gördüğünüzü farkedersiniz. Örnekler artırılabilir ancak konumuz ruhun gerçekliği ve ispatı olmadığı için çok fazla uzatmak istemiyorum.

Kısaca Ruhun (Enerji beden) varlığına inanıyorsanız, Madde ötesi, zaman ve mekanda belli ilahi kurallar çerçevesinde sınırı olmayan bir ruh olduğuna inanıyorsanız beden dışı yolculuğun da mümkün olduğunu bilirsiniz. Çünkü madde olmayan bir yapı madde ile bağ kurabilir ancak maddeye mahkum edilemez. O’nu sadece madde ile olan bağları sınırlandırabilir.
Astral Seyahat Nedir? Astral Seyahat Katları (Astral Seyahat Çeşitleri)
Astral seyahatin gerçekliğinin sorgulanmasına sebep olan astral seyahat katlarıdır. Her görüntü gerçek değildir. İnsan beyni evrenin küçük bir kopyası gibidir ve muazzam bir görüntüleme kapasitesi vardır. Astral seyahatle ilgili yanılgıların en büyük sebebi de işte bu noktadır. Astral seyahat çalışması yapanların büyük kısmı gerçek bir çıkış deneyimi yaşamadan sadece hipnoz altında bilinçaltının her komut sonrasında oluşturduğu görüntüler gibi görüntülerle meşgul olmaktadırlar. Astral seyahat olarak adlandırılan ruhsal seyahatlerin gerçekliğini nasıl anlayabiliriz? Bu konuyu astral seyahat çeşitlerini görerek irdeleyelim.

[SIZE= 14px]1- Astral Seyahatte Birinci Evre:[/SIZE]
Birinci evrede astral seyahat nedir?
Bu aşamada aslında gerçek bir astral seyahat yapılmamaktadır. Görülen tüm görüntüler bilinçaltının o zamana kadar ki edinimleri ile ortaya çıkar. Tıpkı hipnoz altındaki bir kişiye “Şu an İstanbul’a gittin neler görüyorsun?” sorusuna karşılık İstanbul ile ilgili o zamana kadar gördüğü görüntüler ve edindiği bilgilerden yola çıkarak zihninde oluşturduğu görüntülere göre verdiği cevaplarda olduğu gibidir.

Kişi aslında ruhsal olarak hiçbir yere gitmez ancak sadece zihninde oluşan görüntüleri izler. Astral seyahat yaptığını iddia edenlerin büyük kısmı bu noktadadır ve aslında kendi iç aleminde dolaşmaktadır. Benzer görüntüler hipnoz altında, meditasyon sonrası trans halinde ve iç alemimize daldığımızda da oluşur. Rüyaların büyük kısmında oluşan görüntüler de bu aşama ile ilgilidir. Bilinçli rüya görülebilir ancak oluşan görüntülerde bilinçaltının etkisi ile oluşur. Çok kısa süreli ani çıkışlar ve bilincin yerine gelmesine sebep olan geri dönüşler yaşanır.

Astral seyahatin gerçekliğini nasıl anlayabiliriz?

Eğer yaptığınız seyahatin gerçekliğini merak ediyorsanız basit bir deney yapabilirsiniz. Çalışmaya başlamadan önce başka bir odaya bir kitabın sayfalarını rastgele açarak bırakın. Sayfa numaralarına bakmayın. Çalışma sırasında kitabın yanına gelip sayfa numaralarına ve sayfada yazılanlara bakın. Çalışma sonrası bilgileri karşılaştırın.
[SIZE= 14px]2- Astral Seyahatte İkinci Evre:[/SIZE]
İkinci evrede astral seyahat nedir? Madde ötesinde yapılan gerçek bir seyahattir. Madde beden dışına tam olarak çıkılmış ve görünenler de gerçektir. Önceki aşamada takılı kalanların büyük kısmı aslında astral seyahatin gerçek olmadığını vurgulayıp bu noktaya gelemeden çalışmayı bırakırlar. Yapılan çalışmalardan dolayı bilinçli rüyadan çok kolay bir şekilde astral seyahate geçiş yapılabilir.

İlk aşamaya göre ulaşmak daha uzun sürer ve nefis terbiyesi de diyebileceğimiz madde bedenin terbiye edilmesine de ihtiyaç duyulur. Çünkü madde bedenden ruh ile tam bir irtibat kurulabilmesi için maddenin ruh üzerindeki üstünlüğünün yok edilmesi yani dünyevi katlardan geçilmesi gerekir. Bunu modern anlatımda diyet yapmak, çakralar üzerinden çalışmak, doğal ve hayvansal gıdalardan uzak vejetaryen ağırlıklı yemek alışkanlığı kazanmak vs. şeklinde de açıklayabiliriz.

Rüyalar mana alemi ile iç içe geçer ve görülen rüyalar çoğu zaman bilinçli bir şekilde görüntülenir ve gelecekte olabilecek görüntüler çok defa yakalanabilir. Ancak bu görüntüler değişken kader içerisinde yer aldığı için hayatı buna göre şekillendirmemek gerekir. İnsanın henüz madde ile kirlenmemiş saf ve temiz evresinde yani çocukluk döneminde (hatırlama evresi dışına yakın) sık yaşanır. İnsan dünya ile bütünleşip ruhundan uzaklaştıkça yani madde bedeni ile bütünleştikçe bu evreden uzaklaşır.
[SIZE= 14px]3- Astral Seyahatte Üçüncü Evre:[/SIZE]
Üçüncü evrede astral seyahat nedir? Eski tabirle Tayy-i Mekan. Mekan yani bulunulan madde boyutundan çok daha farklı yerlere fiziki olarak ta yapılabilen bir seyahattir. Bunun nasıl mümkün olabildiği ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için “Muhyiddin-i Arabi Marstaki Yazılar” ve “Aynı Anda İki Farklı Yerde Bulunma ve Kuantum Fiziği” adlı makalelere bakabilirsiniz. Normal gündelik ve Dünyevi bir yaşantı ile yapılması mümkün olmayan bir seyahattir.

Maddeyi aşabilmek ve ruhsal katlarda her iki halde gezinebilmek yani için Materyalizasyon ve Demateryalizasyon aşamalarını geçmek gerekir. Hem İslam aleminde hem de doğu ve batı kültürlerinde dünyevi yaşam dışında yaşantı ile bu noktaya gelenler bulunmaktadır. Yaşam bütünüyle ele alınır, asıl gerçeklik görülür. Tüm yaşam bütünüyle keşfedildiği için zaman ve ötesinde gelip gidebilmek mümkün olmaktadır.
Astral Seyahat Yapanlar Sınıflandırması
Astral seyahati bilinç dahil edildiğinde genel olarak astral seyahat yapanlar, astral seyahat yaptığını düşünenler ve bu ikisi arasında deneyim yaşayıp hiçbir zaman emin olamayanlar şeklinde sınıflandırabiliriz. Astral seyahat, bilinçli olarak yapmamış olanlar için her zaman soru işaretleri ile birlikte anılacak bir kavramdır çünkü ikinci evreye geçilmediği sürece gerçekliğinden emin olmak mümkün değildir.

Farklı zamanlarda yaşanıp kaynaklara geçirilmiş bilinç dışı seyahatler; Uzun süre komada kalanların yaşadıkları deneyimler, geçirdikleri rahatsızlık nedeni ile uzun süre uyku ve uyanıklık arasında kalarak astral seyahat yapanlar, ameliyat sırasında astral seyahat deneyimi yaşayanlar ve geçirdikleri kaza sonrası astral seyahat deneyimi yaşayanlar şeklinde sınıflandırılabilir. Bu olaylarda genellikle bilinç kapalıdır. Ancak hem bulundukları ortamları hem de farklı ortamları bedenleri hareketsiz kaldığı halde deneyimlemektedirler. Anlattıkları her şey doğrulanarak kaydedilir.

Bu olaylardan bir tanesi İngiltere’de tedavi gördüğü hastanede 60 yaşındaki Tom Kennard tarafından yaşanmış ve konu Daily Mail Gazetesinde yayınlanmıştır. Kennard’ın Hastane odasında 3 saat komada kaldığı sırada gördükleri sonradan doğrulanmıştır.

Herkes Astral Seyahat Yapabilir mi?
Astral seyahati her isteyen gerçekleştirebilir mi?

Ruhu olan her insan astral seyahat yapabilir. Ölçüt “başarı süresinin farklılığı” dır. Eğer doğuştan ruhsal hassasiyetlere sahipseniz, bir çaba sarf etmeden de astral seyahat yapılabilir. Ruhsal hassasiyeti olan bir insan 1 ayda başarabilirse hassasiyeti düşük olanlar için bu süre uzayabilir ama çalışırsa mutlaka başarılı olacaktır.

Asıl sorun ise günümüzde teknolojinin getirdiği kolaylıklar nedeniyle her şeyin bir tuşa basıldığında gerçekleşmesinin insan beyninde neden olduğu ruhsal tembelliğin yıkılmasındaki zorluklardır.

Astral seyahat yapmak dinen uygun mu, Astral seyahat yapmak günah mı?
Astral seyahat yapılmasında dinen bir sakınca var mıdır?

Dine uygunluk konusu yapılan faaliyetin dine uygun düşmeyecek niyet ve sonuçları ile ilgilidir. Bir insan kendisini, evreni ve ruhsal alemini keşfetmek için bu faaliyetleri yapıyor; daha çok kendisini geliştirmek, tanımak ve geliştirmek için yapıyorsa dine uygun olmayan bir tarafı yoktur. Hatta kitabının ilk emri “oku” diye başlayan bir dinde buna sevap da denilebilir. Çünkü insan genişlediği sürece keşfeder, keşfettikçe de yararlı bir varlık haline gelir. Dar bir alanda sıkışıp kalmaz. Ufku genişler.

Maddenin dar kalıplarında sıkışan insan tüm yaşamı sadece madde planından ibaret gördüğü için tüm çabasını sadece dünyaya yöneltecektir. Aldığı hazlar da sadece maddeye dayalı olacaktır. Kendisini ruhsal yönden geliştiren insanlar ise gerçek ruhsal hazları tadacağı için maddeye bağlı kalmayacaktır. Bu süreç insanı manevi olarak ta geliştiren bir süreçtir.

Ama bir insan,

 • Diğer insanlara zarar verme,
  Başkalarını gözetleme,
  Yasal olmayan bilgiler edinme,
  İnsanların rüyalarına müdahale etme,
  Başkalarına ait özel yaşamla ilgili bilgileri bu yolla elde etme,
  Şantaj amaçlı kullanma ve
  İnsanların iradelerini kendi istekleri doğrultusunda yönlendirme
gibi amaçlarla bu faaliyetleri gerçekleştirirse; bu “uygun olma, günah” sınırlarını aşıp, insan vasfının sorgulanmasına da neden olacaktır...
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
[SIZE= 16px]Astral Seyahat ve İmajinasyon Çalışmaları[/SIZE]​

[SIZE= 15px]Astral seyahat ve imajinasyon çalışmaları[/SIZE]
İmajinasyonun kullanıldığı paranormal çalışmalardan biri de Astral Seyahattir. Madde ötesine geçmemiş, herşeyi duyu organları ile algılamaya alışmış bir insan, madde ötesine uzanabilmek için imajinasyonu bir nevi köprü olarak olarak kullanabilir. Daha önce bildiğiniz, gördüğünüz ve deneyimlediğiniz bir yer için artık zihninizde canlandırma yapmanıza gerek olmayabilir ancak ilk defa gideceğiniz bir yer için sürekli zihninizde kurgulamalar yaparsınız. Bu normal yaşantımız içinde geçerlidir.
Astral Seyahat için Neden İmajinasyon Çalışması?
Daha önce hiç gitmediğiniz, ilk defa göreceğiniz bir yerle ilgili, Oraya nasıl gideceğinizi, gittiğinizde nelerle karşılaşacağınızı zihninizde canlandırmaya başlarsınız. Bu bir nevi ruhsal hazırlık gibidir. Aynı zamanda farkında olmasanız da ruhsal bir bağ kurma girişimidir. Girişte de belirttiğim gibi aynı durum madde ötesine uzanan çalışmalarda da geçerlidir.
Daha önce madde ötesini rüyalar dışında bilinçli olarak algılamamış birisi tıpkı gerçek yaşamda olduğu gibi bilinçli veya bilinçsiz bir bağ kurmaya çalışır. Bu bağ ilk çıkış anından başlayarak nasıl olacağı, yaşanacaklar ve sonrası ile ilgilidir. Zihinde meydana gelen her görüntü ilgili olduğu yerle sizin aranızda ruhsal bir bağ kurar. Astral seyahat ve imajinasyon çalışması da bizim için madde ötesi bağları kurmamızda nörotik bir bağ oluşturacaktır.
İmajinasyon, Astral Projeksiyon ve Astral Seyahat Bağlantısı
Astral seyahat ile ilgili çalışma yapanlar genelde yanlış algılanan “Astral Projeksiyon” kavramını mutlaka duymuşlardır. Bu çalışmalar astral seyahat ve imajinasyon çalışmalarının önemli bir parçasıdır. Çalışmalara ilk defa başlayanlar için oldukça zorlayıcı bir çalışmadır. Kişinin kendisini bulunduğu yerden farklı bir yerde görüntülemesi ve oradan bakması ilk defa karşılaştığı bir durumdur ve beyin buna şiddetle karşı çıkar.
Yapılan bu çalışmanın gerçek dışı olduğunu, gerçeklik algısının bozulmaması amacıyla aslında sizin kendinizi projekte ettiğiniz yerde olmadığınızı göstermek için direnç gösterir ve kendinizi tekrar bedeninizde bulursunuz. Kırılması gereken bir direnç noktasıdır ancak keyifli bir çalışmadır. Bu çalışmanın amacı kendimizi bedenin dışında farklı yerlerde canlandırarak beden dışında farklı boyutlarla bir bağ kurmaktır. Projeksiyon çalışması, imajinasyon ve bilinçli rüya ile birlikte hedefe götüren önemli yöntemlerden biridir.
İmajinasyon Çalışmaları Ön Hazırlık
Diğer tüm çalışmalarda olduğu gibi ruhsal ve bedensel olarak kendinizi hazır hale getirmeniz gerekir. Eğer düzenli olarak yaptığınız meditasyon, nefes egzersizleri vb. gibi çalışmalar yoksa bu hazırlık evresinde neler yapmanız gerektiği ile ilgili Nasıl Transa Geçilir? yazısına ve gerekli bilgileri temin etmek için Astral Seyahat Hakkında Diğer Makaleler bölümüne bakabilirsiniz. Konumuz astral seyahatte kullanılacak imajinasyon yöntemleri olduğu için diğer ayrıntılara değinmiyorum.

Bedensel ve ruhsal olarak hazır hale gelmeden yapacağınız imajinasyon ve astral seyahat çalışmaları yeterli derinlik ve ruhsal bağlantı sağlanamadığı için tatmin edici seviyelerde olamayabilir. Yalnız uzun süredir çalışıyor ve artık belli bir aşamaya gelmişseniz sırtüstü uzanmak veya bağdaş kurup gözlerinizi kapatmak dahi sizi hazır hale getirecektir. Hatta çalışmanızı sürekli aynı yerde yapıyorsanız orada bulunmanızda sizi hazır hale getirmek için yeterli olacaktır.
Astral Seyahat imajinasyon Çalışması Uygulama ve Teknik
Sırtınız dik duracak şekilde sırtüstü uzanın. Eğer uykuya kolay dalıyor veya daha önce yaptığınız çalışmalarda çalışmanızı tamamlayamadan uyumuşsanız, bağdaş kurup oturun ve gözlerinizi kapatın. Bu aşama öncesinde hem ruhsal hem de bedensel olarak kendinizi hazırladığınızı farzediyorum. Gözlerinizi kapattığınız andan itibaren hızlı bir şekilde alfa düzeyine doğru ilerlemeye başlayacaksınız. Bu evreden sonra imajinasyon yapmak daha kolay olacaktır.

Yapılacak uygulama ile ilgili yazılan hiçbir şeyi kesin ve net olarak algılamayın. Siz hayal gücünüzü dilediğiniz gibi kullanabilir istediğiniz şekilde uygulama yapabilirsiniz. Çoğunun yaptığı sabit teknikler ve uygulamalar hatasına düşmeyin, herkes ayrı bir dünyadır ve herkesin kendine has bağlantı kanalları vardır.
Ayak parmak uçlarınızdan başlayarak yukarıya doğru bedeninizin saydamlaşmaya başladığını düşünün. (Saydamlaşma yavaş yavaş parmaklardan yukarı doğru ilerlesin. Ayrıntıya girmek için suyun toprakta ilerlemesini örnek alabilirsiniz diğer ayrıntılar için İmajinasyon Telekinezi ve Telepati konularına bakabilirsiniz.)
〉 Saydamlığın ulaştığı her noktanın aynı zamanda hafif bir şekilde karıncalandığını hissedin. (Hisleri çalışmaya katmak etkiyi her zaman artıracaktır. İlk çalışmalarda istediğiniz etkiyi belki alamayabilirsiniz ancak ilerledikçe düşünmeniz ve istemeniz yeterli olacaktır. Oto hipnoz çalışması veya sadece bu etkiyi elde etmek için ayrı bir çalışma yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.)
Tüm bedeniniz saydam hale gelsin ve karıncalanmayı tüm bedeninizde hissedin.
Bu aşamada karıncalanma hissini titreşim haline geçmek için tetikleyici olarak kullanıyoruz.
Karıncalanma hissinin tüm bedeninizde yatay veya dikey bir titreşim oluşturduğunu zihninizde canlandırarak hissedin. (Tetikleme kısmını istediğiniz şekilde canlandırabilirsiniz. Yukarıdan filmlerde ağır çekim sahnelerinde olduğu gibi bir su damlasının vücudunuza düştüğünü ve bir dalgalanma meydana getirdiğini canlandırabilirsiniz. Titreşimin merkezini ve yönünü de gene kendi hassasiyetinize göre canlandırabilirsiniz. Ben bu kısmı eskiden televizyonlar açıldığında yayın yokken görünen karıncalanma görüntüsü ile yapıyorum.)

Tüm bedeninizdeki titreşimi zihninizde dilediğiniz gibi canlandırabilirsiniz. Asıl önemli olan bunu yoğun bir şekilde hissedebilmektir. Titreşim halini yeterince yoğun bir şekilde deneyimlemeye çalışın. (Film karelerinden esinlenebilirsiniz, bedeninizin saydam görüntüsünün yatak veya dikey görüntü netliği kayboluyormuşçasına titreştiğini canlandırabilirsiniz.)
Bu noktada bir anda titreşimi durdurun. Bulunduğunuz atmosferin bir anda değiştiğini, adeta birinin büyük bir sopa ile bulunduğunuz odaya vurduğunu, bir çınlama sesinin her yerde yankılandığını duyun ve hissedin. (Sahneyi istediğiniz gibi canlandırın. Etrafa tozlar saçılabilir, bulunduğunuz oda sallanabilir, ortamın rengi pastel tonlarda mavi veya kahverengi olabilir. Çınlama sesi yerine musluktan damlayan bir damlanın aksetmesi olabilir. Bu sahneyi belli aşamaya geldiğinizde çıkış tetikleyicisi olarak ta kullanabilirsiniz.)
Çizdiğiniz tablo ile çok fazla vakit kaybetmeden kendinizi bir anda odanın diğer ucunda kendinize bakarken görüntüleyin. (Bu aşamada bir sahne ile fazla vakit kaybederseniz beyniniz direnç gösterecek ve gereksiz bir mücadeleye girmiş olacaksınız. Bir an görüntüleyin, kendinize bakın ve hemen bir sonraki sahneye geçin. İnisiyatif sizin elinizde olsun)
Kontrol Her Zaman Sizin Elinizde Olsun
Vakit kaybetmeden kendinizi daha önce ayrınıtılarına girerek incelediğiniz bir noktaya gönderin. (Bu nokta önemlidir. İncelediğiniz her nokta ruhsal bağ kurmanızda kolaylık sağlayacaktır. İncelediğiniz nokta tavandaki veya duvardaki bir çatlak olabilir, kapı kolu veya pencere olabilir. Hatta masanızın üzerinde bıraktığınız kaleme de rol verebilirsiniz.)
Belirlediğiniz noktadan kendinizi yatarken veya otururken bir kez görmeniz yeterli. Oradan hemen ayrılın ve farklı bir kaç noktaya daha gidin. Gittiğiniz noktada duracağınız süreyi beyninizin devreye girdiği süreye göre ayarlayın. (Bu süre herkeste farklıdır. Bu andan bir saniye önce yer değiştirin)

Kendinizi odanın dışında belirlediğiniz ve daha önce ayrıntılarına indiğiniz noktaya projektö edin. Ayrıntıları inceleyin ve oradan da ayrılın.
Bu şekilde evin belirli noktalarında daha önce bıraktığınız izleri takip ederek dolaşın. (Gittiğiniz her noktadaki beynin direnç süresini kontrol edin eğer daha kısa sürede direnç göstermeye başlıyorsa süreyi kısaltın ve tekrar odanıza dönün. Süreyi uzattığınızda tekrar diğer alanlara yönelin.)
Astral Seyahat İmajinasyon Çalışmasında Son Aşama
〉〉 Bu aşamaya gelmeden önceki aşamaları yeterli düzeyde tekrar edin. Kendinize süre koymayın. “Artık tamam, hazırım” dediğiniz anda devam edin. Aradan kaç gün, kaç hafta veya ay geçtiği önemli değildir. Bu aşamaya kadar yaptıklarınız bilinçli projeksiyondur. Yani bilincinizi imajinasyonla istediğiniz noktaya taşımaktır. Ancak bilinçle birlikte ruhsal bağlarda varolduğu için ani çıkışlar yaşanabilir. Astral seyahat ve imajinasyon çalışmalarını düzenli ve kendinize özgün bir şekilde sürdürebilirseniz süreç tümüyle sizin kontrolünüzde olacaktır.
Evin belirlediğiniz yerlerini dolaştıktan sonra fazla vakit kaybetmeden bir anda kendinizi yukarıdan yaşadığınız mahalleye bakarken bulun. (Bu kısmı farklı şekillerde canlandırabilirsiniz. Çıkış anında sesler ekleyebilirsiniz, duvarlardan geçerek çıkabilirsiniz.)
Yaşadığınız alan dışındaki yerlerde ruhsal iziniz daha az bulunur veya gitmediğiniz, görmediğiniz yerlerde hiç bulunmaz. Daha önce bilmediğiniz yerlerde kendinizi görüntülemek (Gözünüzden bakmak) gerçek bir çıkış yaşanıncaya kadar tümüyle hayal ürününüz olacaktır.

Yaşam alanınız dışında etkili bir tecrübe için mümkünse yaşadığınız yerleri uzaktan gören bir yere daha önceden gidin. Oradan yaşadığınız yere bakın ve etraftaki ayrıntılara dikkat edin. (Ve gene mümkünse çalışma yaptığınız saatlere denk getirin. Gündüz gidip gece çalışma yapmak orayı gündüzmüş gibi algılamanıza sebep olabilir. Beynin bir anlık sorgulaması tüm dikkatinizi dağıtabilir. Söylediklerimi beynin sorgusuna ve direnç noktasına düşmeden hızla yapmalısınız.)
Astral Seyahat ve İmajinasyon Çalışması Sonuç
Bu evreden sonraki çalışmalar gerçek çıkış yaşanıncaya kadar sizin hayal gücünüzle sınırlıdır. Teknolojiyi de devreye sokarak google maps üzerinden farklı illerden, ay üzerinden veya gezegenlerden aynı çalışmaları sürdürebilirsiniz. Bu kısma kadar anlattıklarım imajinasyonun astral seyahatte nasıl kullanılabileceğine dair bir örnektir.
Asıl önemli olan imajinasyonla tetiklemelerin ve yönlendirmelerin nasıl kullanılacağını öğrenmedinizdir. Sonraki aşamalar bilinçli rüyalar ve anlık çıkışlarla devam edecektir. Hiç ummadığınız bir anda gerçek bir çıkış yaşayabilirsiniz. Ve eğer düzenli ve sistemli çalışırsanız ilk çıkışınız çok sağlıklı bir şekilde gerçekleşecektir. Bu tıpkı uykuya dalış anı gibi olacaktır. Tüm bedeniniz sızlamaya başlar, bir anda boşluğa düşme hissi ve çınlama sesi ile birlikte kendinizi bambaşka bir boyutta bulursunuz.
Başaracağınıza İnanın ve Dikkatli Olun
Acele etmeyin, sabırsızlık göstermeyin, yaşadığınız ve yaşayacağınız her tecrübenin ayrı ayrı tadını çıkarmaya çalışın. En büyük engelin düzenli çalışmanızı engelleyecek iradesizlik olduğunu hesaba katarak sağlam bir motivasyonla çalışmanızı sürdürün. Başarı elde edinceye kadar, Astral Seyahat ve İmajinasyon kelimelerinin ne anlama geldiğini bilmeyen hiç kimseye çalışmalarınızdan bahsetmeyin.
Ailenize çalışmaya başlamadan önce rahatsız edilmemeniz gereken bir konsantrasyon çalışması yaptığınızı, rahatsız edilirseniz sıkıntı yaşayabileceğinizi anlatın. Eğer sizi her an rahatsız edebilecek sizden küçükler varsa onların sizi rahatsız etmeyecekleri zaman dilimlerinde çalışmalarınızı yapın. Derin trans anında veya projeksiyon çalışmaları sırasında ani irkilmeler size çok hoş olmayan deneyimler yaşatabilir. Başaracağınıza olan inancınızı hayal dünyanızla renklendirmeyi hiçbir zaman unutmayın.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Astral Seyahat Teknikleri
[IMG alt=Astral Seyahat Nasıl Yapılır?]https://www.parapsikoloji.net/wp-content/uploads/2017/03/astral_seyahat_nasil_yapilir-astral-teknik-yontem.jpg[/IMG]
Astral Seyahat Nasıl Yapılır?
Astral seyahat nasıl yapılır? Öncesinde yapılması gereken hazırlıklar nelerdir? Astral seyahate çıkmak için hangi teknikler nasıl kullanılır?
Astral seyahate çıkmak için yapılması gerekenler ve Astral seyahate çıkış belirtileri nelerdir? Astral çıkış için hangi teknikler nasıl kullanılmalı? Astral seyahat teknikleri ve uygulamaları, Astral seyahatten nasıl geri dönülür? Astral seyahat öncesi yapılması gereken hazırlıklar, Astral Seyahate çıkış anı ve dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Astral seyahat yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve astral seyahatle ilgili diğer tüm ayrıntılar..
Bu makalede sürekli tekrarlanan teknikler yerine, gerçekten astral seyahat yapmak istiyorum diyenler için neler yapmaları gerektiği üzerinde durarak, astral seyahat en kolay nasıl yapılır ve astral çıkış için en kolay teknikler hangileridir, kesin çıkış için öncesi ve sonrası ile tüm detayları kendi kullandığım tekniklerle aktarmak istiyorum.
Önceki yazımızda astral seyahatin tanımından, içeriğinden ve çeşitlerinden söz ederek gerçek bir astral seyahatin nasıl olması gerektiğinden bahsetmiştik o yüzden astral seyahat nedir kısmını geçiyorum.


Astral Seyahat Nasıl Yapılır ve Nasıl Yapılmalıdır?
Ruh Maddesel Sınırlara Bağlı Değildir
İnsan sadece madde bedenden oluşan bir varlık değildir. Aslını oluşturan ruh, madde gibi sınırlara bağımlı kılınmamıştır. Madde sınırlı, geçici ve kısıtlı iken Ruh kalıcı ve ilahi kurallar çerçevesinde sınırsızdır. Maddenin ruh üzerindeki hükümranlığı uyku sırasında kalktığında zaman ve mekan ötesine geçebilmektedir. Bu geçiş bilinçsiz olduğu için bize sadece yaşadıkça hatırladığımız gelecekle ilgili “astral çıkış anıları” bırakır.
Bilinçli yapıldığında ise istediğiniz zaman istediğiniz yere gitme, ruhun sınırları dahilinde zaman ve mekanla sınırlı kalmama, farklı alemleri keşfetme imkanı doğar. Kapsamı itibari ile kazandırdıkları, telepati, telekinezi ve diğer dallara göre daha ileri seviyededir. Madde sınırlarını aşıp size tüm alemi keşfetme imkanı sunar. Ancak keşifler kişinin sınırları aşma kabiliyeti ve ruhsal irtibatı ile sınırlıdır.

Astral seyahat nasıl yapılır teknik ve uygulama bölümüne geçmeden önce çoğu zaman atlanan, ama bilinmesi gereken ayrıntılara değinmek istiyorum. Bu bilgilerin ardından örnek bir uygulama ile konunun sonunda vereceğim ve bizzat uyguladığım astral seyahat tekniklerini inceleyerek çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.
[IMG alt=Astral seyahat nasıl yapılır, nasıl çıkılır]https://www.parapsikoloji.net/wp-content/uploads/2018/05/astral-seyahate-nasil-cikilir.jpg[/IMG]

Astral Seyahat Öncesi Yapılması Gerekenler?
Astral Seyahat için Mutlaka Bilinmesi ve Uygulanması Gerekenler
Astral seyahat nasıl yapılır? Hazırlık Evresi
Eğer zihniniz gündelik işlerle sürekli meşgul ve karmaşıksa bu karmaşıklıktan kurtulup madde ötesine geçmek bilinçli olarak mümkün olamayacaktır. Sürekli madde ve maddesel olgularla meşgul bir yaşam insanın ruhsal bağlarını koparacak, ruhu ile irtibatını sarsacaktır. Bir an için dünyayı ve içinde varolan herşeyi bir kenara bırakıp ruhsal boyuta uzanmak için, durgun bir zihin yapısıyla alfa – teta dalga düzeyine yakın bir frekans aralığı yakalamak gerekmektedir. (bakınız alfa dalgaları ve teta dalgaları)
Bunu ister meditasyon yaparak, ister nefes egzersizleri yaparak isterseniz derin trans çalışmaları ile sağlayabilirsiniz. Adına her ne derseniz deyin, yaptığınız çalışmanın adı her ne olursa olsun, gündelik yaşantıdan bir an sıyrılıp sadece kendinizle başbaşa kalarak ruhsal irtibata geçmeniz gerekir. Bunu bir kez başardığınızda, ruhsal aleminizdeki güzellikleri keşfettiğinizde, o kapıdan içeriye bir kez girdiğinizde artık maddesel düzeyde hiçbir şey size tat vermeyecek kadar sıradan ve yüzeysel gelmeye başlayacaktır. Ruhsal Gelişimde Yalnızlık Etkisi ve Yapılması Gerekenler
[IMG alt=Astral seyahat nasıl yapılır madde ötesine geçiş]https://www.parapsikoloji.net/wp-content/uploads/2017/03/astral-seyahat-nasil-yapilir-madde-otesine-gecis.jpg[/IMG]

Astral Seyahate Çıkış için Açlık ve Seçicilik
Astral seyahat nasıl yapılır? Madde Seviyesini Açlıkla Zayıflatın
Aç kaldığınız zamanlar olsun. Açlık ruh ile irtibatı kolaylaştırır, madde bedenle ruhsal beden arasındaki dengeyi sağlar. Bu noktayı nasıl yakalayacağınız size bağlı. Az yiyebilirsiniz, oruç tutabilirsiniz, öğlen yemeğini kaldırabilirsiniz, yediğiniz yemek miktarını azaltabilirsiniz. Ruhsal Gelişimde Açlık ve Ruhun Yükselişi
Ruhsal düzeylere ulaşmanıza engel olacak yiyecekler tüketmemeye çalışın. Hayvansal gıdalardan, mevsiminde çıkmayan sebze ve meyvelerden, dondurulmuş gıdalardan, içerisinde koruyucu madde olan gıdalardan uzak durun. Uzak durmadığınız da başarılı olamaz mısınız? Elbetteki olursunuz ancak daha uzun zaman alabilir veya Astral çıkışta 1. evreyi aşamayabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen ruhunuzla irtibatınız doğuştan güçlü ve henüz madde boyutu ile tümüyle bütünleşmemişseniz başarı şansınız her zaman yüksektir. Bu konuda Aidin Salih’in yazmış olduğu “Gerçek Tıp” adlı eseri okumanızı tavsiye ederim.
Gereksiz yaptığınız, zihninizi meşgul eden konuşmalardan ve ortamlardan uzak durun. Eğer zihniniz gün sonunda sürekli konuştuklarınız ve size verilen karşılıklarla meşgulse amacınıza ulaşmanız zorlaşacaktır. En azından çalışma yaptığınız sürece buna dikkat edin.
[IMG alt=Astral seyahat çıkış anı ve öncesinde yapılması gereken hazırlıklar]https://www.parapsikoloji.net/wp-content/uploads/2018/05/astral-seyahat-cikis-ani.jpg[/IMG]

Düşünce Düzeyinde Astral Çıkışa Hazır Olun
Astral seyahat nasıl yapılır? Düşünce Seviyesinde Hazır Olmak
Astral seyahat çalışmalarına başlamadan önce
zihnen kendinizi hazırlayın. Eğer kararlı iseniz mutlaka başaracağınızı bilin. Astral çıkış çalışmalarına başlamadan önce kendinize telkinler vererek ön hazırlık yapabilirsiniz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olun. Astral seyahat için ön hazırlık aşaması, atacağınız adımların daha sağlıklı olmasını sağlayacak ve başarabileceğinize olan inancınızı artıracaktır.
Astral seyahat tekniklerini kendinize uyarlayın. Kendinize uygun olanları geliştirmeye çalışın. Çalışmalara başlamadan önce zihninizde teknikleri test edin. Bir teknik, sahibini başarıya ulaştırır ancak o tekniğe sizden bir şeyler katmazsanız astral çıkış için sonuç almanız kolay olmayacaktır (Teknikleri konunun sonunda inceleyebilirsiniz.)
Astral seyahat yapmaya başlamadan önce hazırlık evresinde dikkat edilmesi gereken önemli noktaları şu şekilde sıralayabiliriz.
Astral Seyahat için Ortam Nasıl Olmalı?

 • Çalışma yapacağınız ortam az ışık almalı, mümkünse hiç olmamalı. Böylece melatonin salgısı başlayacak ve uyku ile uyanıklık arasında trans haline ulaşmanız kolaylaşacaktır.
  Dışarıdan gelen seslere karşı duyarlı iseniz çalışma yapacağınız yer sesin az olduğu bir yer olmalı.
  Ortam ısısı dikkatinizi dağıtmayacak düzeyde olsun.
  Çalışma yaptığınız ortama habersiz girişlerin olmayacağından emin olun.
Eğer emin olamıyorsanız çalışmanızı herkes uyuduğunda yapmaya çalışın. Trans halinde iken veya çıkış anında irkilerek kendinize gelmeniz pek hoş olmayacaktır.

Astral Seyahat İçin Bedensel hazırlıklar

 • Çalışmanızı sırtüstü uzanarak yapın. Bu pozisyon enerji akışının daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.
  Üzerinize sizi sıkmayacak rahat kıyafetler giyin.
  Tüm bedensel ihtiyaçlarınızı karşılayın.
  Dikkatinizi dağıtacak kadar aç ve tok olmayın.
  Boynunuzun sırtınızla paralel olmasına yüksek olmayan bir yastık kullanmaya dikkat edin.
  Gerekirse yastık kullanmayın. Boynunuza gelecek bir baskı dikkatinizi dağıtacağı gibi enerji akışını da olumsuz etkileyecektir.
  Ayaklarınızı birleştirmeyin hafif aralık bırakın.
  Elleriniz vücudunuza temas etmeden yanlarda olsun.
[IMG alt=Astral seyahat seyahat teknikleri]https://www.parapsikoloji.net/wp-content/uploads/2017/03/astral-seyahat-nasil-yapilir-hazirlik-uygulama-teknik.jpg[/IMG]
Teknik Düzeyde Astral Seyahat Nasıl Yapılır?
Doğru teknikle astral çıkış nasıl yapılır? Hiçbir teknik herkeste aynı sonuçları vermez. Duyuşsal, görsel ve dokunsal eğilimler algılarımızı farklı şekillerde etkilemektedir. Bir başkasının başarılı olduğu teknik sizde aynı etkiyi yapmayabilir. Bu nedenle kendi tekniğinizi bulmanız ve mümkünse kendinize bir teknik uyarlayıp geliştirmeniz astral çıkış için yararlı olacaktır. Daha önce hazırlık aşamasında seçmiş olduğunuz teknikleri gece uyumadan önce uygulamaya başlayın. Bu uygulamalar sonrası en iyi sonucu aldığınız teknikleri seçerek istediğiniz sonucu alabileceğiniz şekilde geliştirin.
Örnek: Eğer görsel bir algıya sahipseniz, kendinizi bedeniniz dışında hayal etmek veya yattığınız yerden kendinizi izlemek sizde daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Dokunsal bir algıya sahipseniz, bedeniniz dışına çıkıp kendinize dokunmak veya diğer cisimlere dokunarak onları hissetmeye çalışmak, bir ipe tutunup bedeninizden çıkmak etkili olacaktır.
Tüm hazırlıkları tamamlayıp kendinizi hazır hissettiğinizde uygulamaya başlayın. Uygulamaya başlamadan önce tüm soru işaretlerini tükettiğinizden emin olun.
Astral Seyahatte Korku Engeli
Korku Çıkışa En Büyük Engeldir

[IMG alt=Astral seyahat korku engeli]https://www.parapsikoloji.net/wp-content/uploads/2017/03/astral-seyahat-nasil-yapilir-korku-engeldir.jpg[/IMG]
Korkuyu yenerek Astral seyahat nasıl yapılır? Astral seyahat çalışmalarında başarısızlıkların büyük kısmı korku ile ilgilidir. Madde düzeyinde yaşamaya alıştığımız için madde seviyesinden ayrılmak ve farklı boyutlara açılmak insanda nelerle karşılaşacağını bilmemesinden kaynaklanan korkuları beraberinde getirir. Karanlık bir odanın insanda sebep olduğu korkular gibi astral seyahat ile yaşayacaklarımız bizi endişelendirebilir.
Korkularınızı ortadan kaldırabilecek iki çözüm vardır. Karanlık odanın ışığını yaktığınızda içeride korkulacak bir şey olmadığını okuyarak (bilgi edinerek) öğrenmek veya Karanlık odanın ışığını yakarak bizzat bakmak, yani yaşayarak öğrenmek. Bu noktada cesaretinize güvenmiyor ve korkularınızın üzerine gitmekte çekingen davranıyorsanız çıkış anında yaşayacaklarınızın sizi daha fazla korkutacağından emin olabilirsiniz. Korkularınızı zamana bırakın ve adım adım üzerine gidin. Bu konuda sayfa altında linki bulunan “Astral seyahat riskler ve önlemleri” konusuna bakabilirsiniz.
Astral Seyahat Tehlikeli mi? Kimler Astral Seyahat Yapmamalı?
[IMG alt=Kimler Astral seyahat yapmamalı]https://www.parapsikoloji.net/wp-content/uploads/2017/03/astral-seyahat-nasil-yapilir-kimler-yapmamali.jpg[/IMG]
Bu konu astral seyahat nasıl yapılır konularında çoğu zaman atlanır; Astral çıkış anı, eğer kendinizi yeterince hazırlamamışsanız yüksek heyecanla birlikte kalp ritminde artışı da beraberinde getirmektedir. Eğer kalbiniz hassas ise veya panik atak rahatsızlığınız (ve benzeri rahatsızlıklar) varsa o anda yaşayacağınız heyecanı kaldıramayabilirsiniz. Bu konuda kendinize güvenmiyorsanız çalışmalarınızı erteleyerek, uzun süre nefes egzersizleri, oto hipnoz ve derin trans çalışmaları yaparak kendinizi çıkış anına hazırlamalısınız. Mümkünse astral seyahati bilen bir psikolog ile de görüşmeniz sizin için iyi olabilir. Vereceği tavsiyeler işinizi kolaylaştıracaktır.

Astral Seyahate Çıkış Belirtileri Nelerdir?
Ruhsal, zihinsel ve bedensel hazır oluşunuza göre ilk çalışmanızdan itibaren farklı astral çıkış belirtileri algılamaya başlarsınız. Bu belirtileri şu şekilde sıralayabiliriz,
Rüyada farkındalık yaşamaya başlarsınız. Yani bilinçli rüya (Lucide rüya) evresine girersiniz. Bilinç seviyeniz değişeceği için rüya anında uyanıp rüyalarınızı kontrol etmeye başlarsınız.
Çıkış öncesi uğultu, çınlama sesleri, kasılmalar ve içsel parlak ışıklar görülmeye başlanır. Ancak uzun süreli yapılan çalışmalar sonrası bu belirtiler rahatsızlık vermeyecek seviyeye iner.
Astral çıkış öncesi ve çıkış sırasında kayma, kontrolü kaybetme hissi, dalgalanma, hafifleme, titreşimler ve karıncalanmalar hissedilmeye başlanır.
Bu belirtiler kişiden kişiye değişebilir. Kısa sürede astral çıkış yapmak için yoğun çaba sarfederseniz belirtiler sizin için sıkıntı verici bir hal alabilir. Çalışmalarınızı zamana yayın ve acele etmeyin. En sağlıklı astral çıkış uzun süre yapılan çalışmalar sonrası elde edilir.


Astral Seyahatten Nasıl Geri Dönülür?
Astral seyahatten nasıl çıkılır? Nasıl uyanılır? Astral seyahatten geri dönememek mümkün mü? Astral seyahat sırasında ölen var mı? Bu ve benzeri çok sayıda soru var. Öncelikle astral seyahate çıkış sonrası bedene geri dönememek değil, geri dönmeden durabilmek sorundur. Astral seyahate çıktıktan sonra geri dönememe düşüncesi nasıl ortaya çıktı bilmiyorum ancak konu insanları korkutmaya çok elverişli olduğu için sürekli üzerinde duruldu sanırım.
Eğer gerçek bir astral çıkış yaşamışsanız geri dönüş için sadece bedeninize geri dönmeyi istemeniz yeterlidir. Sorun yaşadığını söyleyenlerin büyük kısmı büyük ihtimalle kataleptik evrede takılı kaldıkları için karabasan tarzı bir olay yaşamış olabilirler. Bunun dışında gerçek bir çıkış yaşamışsanız bedeninize dönmek için sadece bedeninize dönmeyi istemeniz veya düşünmeniz yeterli.
Astral düzeyde tüm iletişim ve onaylamalar zihinsel ve telepatik yolla yapılır. Yani bir şeyi zihninizden geçirmeniz, düşünmeniz yeterlidir. Eğer daha önce rüyanızda birisi ile hiç konuşmadan iletişim kurmuşsanız veya rüyanızda karşınızdaki insanın ne söylemek istediğini konuşmadan anlamışsanız astral alemdeki iletişimde buna benzer.
Astral Seyahat Öldürür mü?
Astral seyahat sırasında doğrudan bu olayla ilgili bir ölüm olması mümkün değil. “Astral seyahat öldürür mü?” Astral seyahate çıktığınız için ölmezsiniz. Bir üst başlıkta belirttiğim gibi panik atak veya kalp sorunu olanlar için yüksek heyecanla ilgili bir sorun yaşanabilir. Bilinçsiz astral seyahat uyku ile başlar eğer astral çıkış ölümle neticelenmiş olsa idi uyku hepimiz için son olurdu. Kaldı ki astral seyahat çalışmaları bilinçli yapılan çalışmalardır ve bilincin olduğu durumlarda beyin hayatın devamı için donatılmış uyarıcılarla doludur. Astral seyahati farklı kılan şeyin bilinç olduğunu unutmayın.

Gümüş Kordon Koparsa Ne Olur?
Gümüş kordon adı verilen ruh ve beden arasındaki bağ sadece ölüm adı verilen kesin ve nihai ayrılıkla kopar. Astral seyahat anında bu bağın kopması mümkün değildir. Ancak kişinin ölüm anı astral seyahate çıkış anına denk gelirse bu astral seyahatle ilgili bir durum değildir. Bu bağ yapılan herhangi bir faaliyetle kopabilecek bir bağ değildir. Şu an madde boyutundan evrene baktığımız için madde bedenimizden ruha bağlı olduğumuz yanılgısına kapılıyor olabiliriz ancak aslında bağ adını verdiğimiz, Ruhun bu aleme madde beden ile tutunmasıdır ve ruhsal faaliyetler bu bağı koparmaz bir değişim olacağı düşünülüyorsa tersine güçlendirir.
Kimler Astral Seyahat Yapabilir? Kaç Yaşında Yapılabilir?
Ne yaptığının farkında olan, kalp ve panik atak sorunu olmayan, ruhu olan herkes tarafından yapılabilir. Ruh varolduğu sürece bilinçsiz olarak her yaş gurubu tarafından yapılır. Bilinç evresinde ise astral seyahat yapmak isteyenler bilgiyi nasıl kullanacağını öğrendiği yaştan itibaren yapabilir. Bu konuda herhangi bir yaş sınırı yok. Bu yazıyı okuyacak kadar sabrı olan herkesin, kaç yaşında olursa olsun astral seyahat yapabilecek kadar da sabrı mutlaka vardır. Önemli olan insanın ne yaptığının farkında olarak, buna uygun hareket ederek yapmasıdır.

Astral Seyahat Tekniği ve Uygulama
Evet hazırsanız başlıyoruz. Bu uygulamayı farklı açılardan ele alıp kendinize göre uyarlayabilir konu sonunda verdiğim tekniklerle çeşitlendirebilirsiniz.
Sırtüstü uzanın ve tüm bedeninizi serbest bırakın.

Burnunuzdan derin bir nefes alın (Nefesinizi alırken dikkatiniz aldığınız nefeste olsun) ciğerlerinizi tümüyle doldurun. Bir kaç saniye bekleyin ve nefesinizi ağzınızdan verin. Bunu 5 kez tekrarlayın. (10 kez de yapabilirsiniz)
Son nefesinizi aldığınızda tutun ve tüm bedeninizi sıkın. Bedeninizde sıkabileceğiniz bütün kasları sıkın. (5-6 saniye) Nefesinizi verirken kaslarınızı da gevşetin. (Bu teknikle bedeniniz deşarj olacak enerji kanalları açılacak ve transa girmeniz kolaylaşacaktır. Eğer yeterli gelmediğini düşünüyorsanız aşağıdaki adımdan devam edin)
Derin bir nefes alın ve ayaklarınızı parmaklarınızla birlikte sıkın. Nefesinizi verirken ayaklarınızı da gevşetin.
Derin bir nefes alın ve ayaklarınızdaki diğer kaslarınız için aynı yöntemi uygulayın. Aynı işlemi sırasıyla, kalçalarınız, karnınız, göğsünüz, elleriniz, kollarınız, boynunuz, yüzünüz ve son olarak tüm bedeniniz için uygulayın. Bedeninizde sıkmadığınız kas kalmadığından emin olun.
Müdahaleci Olmayın
Son aşamadan sonra kendinizi tamamiyle serbest bırakın. Bedeninizdeki titreşimleri, enerji akışını ve beliren görüntüleri izleyin. Hiçbir şeye müdahalede bulunmayın. Hiçbir şeyi zihnen de olsa yönlendirmeye çalışmayın. Kendinizi boşlukta asılı bir şekilde duruyormuş hissini yaşayın. Madde bedeninizden daha çok akıp giden enerjiye ve titreşimlere dikkat edin ve sadece izleyin. (Bu aşama, genelde aşırı rahatlama ile salgılanan melatonin nedeniyle uykuyu da beraberinde getirebilir, uyumayın. Müdahaleci olmayın ancak bilincinizi de kaybedip uykuya dalmayın)

Bir süre bu şekilde kaldıktan sonra belirlemiş olduğunuz tekniği uygulayın. Ancak burada dikkat etmeniz gereken tekniği uygularken kendinizi zorlamayın, kaslarınızı sıkmayın. Spor yapmıyorsunuz ruhsal bir çalışma yapıyorsunuz ve bu bilinçle hareket edin. Sadece düşünün ve düşüncenizle yön bulmaya çalışın.
Tekniği Uygularken Dikkat Edilecek Noktalar
Trans halinde iken herşey düşünce ile şekillenir. Tekniğinizi uygularken bedensel reflekslere kapılarak bedeninizi hareket ettirmeye çalışmayın. Gayri ihtiyari olan hareketlere de müdahalede bulunmayın.
Tekniğinizi uygularken, öncesinde ve sonrasında bedeninizde aşırı titreşimler meydana gelebilir. Sesler duyabilir, aşırı parlamalar görebilirsiniz. Bunların bedeninizin vermiş olduğu tepkiler (Kasların gevşemesi, rahatlama, beyne fazla oksijen gitmesi, negatif enerjinin deşarjı) olduğunu unutmayın. Bir beklenti içerisine girmeyin veya endişeye kapılmayın.
Aynı çalışmayı düzenli olarak her gün tekrarlayın. Kendinizi belirli bir zamana odaklamayın. Şu zaman olur, bu zamanda olması gerekir şeklinde şartlandırmalara girmeyin. Hazır olma anı koşullu olarak belirlenemez. Sorunsuz bir çıkış için herşeyi zamana bırakın ve yaptığınız çalışmalar sonrası edineceklerinizin tadını çıkarın.
Çıkış anı aşırı heyecanı da beraberinde getirecektir, kalbiniz daha hızlı atacaktır. (Eğer yeterince uzun bir çalışma süresi geçirmişseniz herşey çok sakin olur) Bu anı zaman zaman düşünün ve çok doğal bir süreç olduğunu düşünün. Aynı durumu uykuya daldığınızda da bilinçsiz bir şekilde yaşadığınızı unutmayın.

[IMG alt=Astral seyahatten nasıl geri dönülür, tepkisiz ve hissiz oluş]https://www.parapsikoloji.net/wp-content/uploads/2018/05/astral-seyahatten-nasil-geri-donulur.jpg[/IMG]
Hisler ve Tepkisiz Oluş
Çıkış anına yakın dönemlerde yüksekten düşüyormuş hissi yaşayabilirsiniz. Tüm bedeninizi saran karıncalanmalar olabilir. Müdahalede bulunmayın geçicidir.
Çıkış öncesi ve çalışmalar sırasında çok kısa bir ana sıkıştırılmış normal zaman diliminde kavranamayacak yoğunlukta görsel, hissel ve duyuşsal anlar yaşayabilirsiniz. Bunlara takılıp kalmayın, ileride “Ben bu anı hatırlıyorum” diyeceğiniz anlar olarak size geri dönerler. (Açık bilinç normal zaman diliminde bu paketleri çözemez, uyku esnasında rüyada zaman kavramı farklı işlediği için 3-5 saniyede saatler süren rüyalar görülmesi gibi)
Çok nadir de olsa tüm katlarda hazır olanlar ilk çalışma anında çıkış yaşayabilirler. Ancak büyük çoğunluk için ruhen ve bedenen çıkışa hazırlık süreci yaşanır. Bu sürecin olması gereken bir süreç olduğunu bilmelisiniz. Hemen olmasını istemek daha önce hiç araba kullanmamış birinin şehir içinde araba kullanmaya başlamasına benzeyecektir. Acele etmeyin ve zamana bırakın.
Bedenen ve ruhen hazır olduğunuzda çıkış anını yaşarsınız. Sürenin ne kadar olacağı, kişiye ve kişinin ne kadar zamanda hazır olacağına bağlıdır. Günler, haftalar, aylar ya da yıllar da sürebilir. Süreye takılmayın sadece yaşayacaklarınızın tadını çıkarın.

Astral Seyahat Öncesi ve Sonrası Yaşananlar
Bir kez çıkış yaşadığınızda mekanizma çözüldüğü için sonraki çıkışlar daha kolay olacaktır. Tüm bu çalışma süresince yaşadıklarınızı dikkatle takip edin. Aslında, istemekle başlayan bu süreçte siz, ilerledikçe adım adım bu noktaya hazırlanmaya başlarsınız. 1-2 hafta içerisinde rüyada farkındalık yaşarsınız, rüyada iken rüyada olduğunuzu bilir ve rüyalarınızı yönlendirmeye başlarsınız. Lucid Dream olarak adlandırılan bilinçli rüyalar ruhsal yönde hazırlığın ilk aşamasıdır.
Uykularınız daha derin ve dinlendirici olur. Gördüğünüz rüyaları daha net bir şekilde hatırlamaya başlarsınız. Bu süreçte rüyalarınızı not almaya başlarsanız aslında zaman içerisinde gündelik yaşantınızın önemli bir bölümünü rüyalarınızda daha önceden gördüğünüzü farkedersiniz.
Hayata bakış açınız değişmeye, durgunlaşmaya, daha sakin bir yaşam sürmeye başlarsınız. Zevk algınız, hayatı algılamanızda değişimler olmaya, daha duygusal ve objektif bir bakış açısına sahip olmaya başlarsınız. Eğer belli belirsiz bedeninizin farklı yerlerinde ve kalbinizin etrafında titreşimler hissederseniz endişelenmenize gerek yok bu enerji kanallarının (Çakra, Letaif) çalışmaya başladığının belirtisidir.
Astral Seyahat Teknikleri
Doğru bir teknikle astral seyahat nasıl yapılır? Astral seyahat yapanlar iyi bilirler ki doğru bir teknik, başkaları tarafından yapılmış ve başarı elde edilmiş teknik değildir. Doğru teknik, kendinize uygun teknikleri inceleyerek kendinize uyarladığınız tekniktir. Aşağıdaki teknikleri inceleyerek kendinize uyarlayın. Teknikleri uygulama başlığı altında anlatılanları uyguladıktan sonra, en son aşamada uygulayın.
Düşme Tekniği ile Astral Seyahat Nasıl Yapılır?


Düşme tekniği ile astral seyahat nasıl yapılır? Eğer uzun bir süre astral seyahat üzerine çalışmalar yapıyorsanız son aşamaya geldiğinizde tüm enerji bedeninizi hissediyor olmalısınız. Bu aşamada enerji bedeninizi sadece düşünce ile dalgalandırabilir, aşağıya, yukarıya, sağa ve sola hareket sağlayabilirsiniz. Bu evrede tümüyle düşünceler ve hisler hakimdir.

 • Yeterince derinleştiğinize inandığınız anda, aşağıya doğru çekildiğinizi düşünün.
  Bu çekilme eylemini farklı imajinasyon teknikleri ile çeşitlendirebilirsiniz. Su şeklinde akış, atomlara bölünerek aşağıya doğru akma, yüksek çekim gücü vb.
  Aşağıya doğru çekilmenin sürekli şiddetlenmesini sağlayın.
  Belli bir noktadan sonra gerçekten derin trans halinde iseniz bu çekilme kontrolünüzden çıkacak tüm bedeniniz uyuşarak yüksek bir titreşim haline geçeceksiniz.
  Bu evrede istemsiz olun ve hiçbir şeye müdahale etmeyin. Çıkış ilk yaşandığında uğultu, çınlamalar ve farklı kopma sesleri eşliğinde gerçekleşebilir.
Eğer uzun süredir çalışma yürütüyorsanız çıkış anı çok daha kolay ve sakin olacaktır.
Buharlaşma Tekniği ile Astral Seyahat Nasıl Yapılır?
[IMG alt=Astral seyahat buharlaşma tekniği]https://www.parapsikoloji.net/wp-content/uploads/2017/03/astral-seyahat-nasil-yapilir-buharlasma-teknigi.jpg[/IMG]
Buharlaşma tekniği ile astral seyahat nasıl yapılır? Uygulama ve düşme tekniğinde bahsettiğim aşamaları göz önünde bulundurarak uygulayın.

 • Son aşamaya geldiğinizde tıpkı su gibi buharlaşmaya başladığınızı düşünün.
  Düşme tekniğinde bahsettiğim aşamaları tekrar ederek kendinizin buharlaşarak adım adım yukarıya doğru çıktığınızı düşünün.
  Eğer imajinasyon çalışmalarında da belli bir aşamaya gelmişseniz, bir bütün halinde enerji bedeninizin yukarıya doğru çekildiğini hayal edin.
Ani Kopuş Tekniği ile Astral Seyahat Nasıl Yapılır?


Ani kopuş tekniği ile astral seyahat nasıl yapılır? Bu teknik için daha önce kendinizi farklı ortamlarda düşünmüş olmanız gerekir. Mesela trans halinde iken evin başka bir odasında olduğunuzu, kapı kolunu incelediğinizi, evin dış kapısını, sokağı ve benzer yerlere zihnen gitmiş olmanız gerekir. Uygulamaya başlamadan önce kendinizi en kolay projekte ettiğiniz yeri belirlemiş olmalısınız.

 • Son aşamaya geldiğinizde aşağıya doğru çekildiğinizi ve bir süre sonra belirlediğiniz noktaya bedeninizden ayrılarak bedeninizden fırlatılacağınızı düşünün.
  Büyük bir çekim gücünün sizi aşağıya doğru çektiğinizi düşünün.
  Çekiş son noktaya geldiğinde sizi aşağıya doğru çeken ipin koptuğunu ve belirlediğiniz noktaya duvarlardan geçerek gittiğinizi hayal edin. (farklı sahneler kullanabilirsiniz.)
  Bu teknikte önemli olan sizin bedeninizden çıkmanızı sağlayacak bir tetiklemeyi önceden tasarladığınız bir şekilde kullanmaktır. Eğer yeterince hazırsanız kolayca çıktığınızı göreceksiniz.
Astral Seyahat Neden Yapılır?
Astral seyahat neden yapılır? Yaşamı sıradan karşılayıp kendisini yaşamın kurallarına ve akışına bırakanlar için astral seyahat kesinlikle sıradışı bir konudur. Bir faaliyetin yapılabilmesi için belirgin bir “neden” olması gerekir. Ruhsal faaliyetlerin nedenleri de madde duvarının arkasına taşmayı gerektirecek unsurlardan oluşur.
Keşfetmek, araştırmak, sıradışı konulara ilgi, kendi sınırları dışına çıkmak, mevcut imkanlarla yapamadıklarını yapabilmek, kendisini ispatlamak… Sebepler ne olursa olsun temelinde duyu organları ile algılanamayan boyutları keşfetme merakı egosal nedenlerin üstünde yer alır.
Astral Seyahat Zararları
Her çalışma uygun olmayan koşullar, yetersiz bilgi ve tecrübe, yanlış teknikler ve aşırı hırs ile zararlı hale gelebilir. Yanlış uygulamalarla ortaya çıkabilecek zararları şu şekilde sıralayabiliriz

 • Uyku düzensizlikleri (Sağlıklı bir gelişimde görülmez)
  Korku ve panik
  Aşırı heyecanla birlikte kalp sorunları
  Sosyal yaşamda sorunlar
  Gerçeklik duygusunda değişimler
  Diğer varlıklarla irtibat ve sonrası yaşanabilecek sorunlar
Astral seyahat zararları kategorisinde sıralayabileceğimiz konular hemen hemen tüm paranormal çalışmalar içinde geçerli olabilir. Bu zararları en aza indirmek için,

Sağlıklı bir süreçle astral seyahat nasıl yapılır?

 • Yeterli bilgi birikimine sahip olmak
  Sağlıklı bir gelişim için aceleci olmamak ve gelişimi zamana yaymak
  Doğru teknik ve uygulama için kendi ruhsal özelliklerimizi tanıyarak sağlıklı bir etkileşim oluşturmak
gerekmektedir.
Astral Seyahat İçin Hangi Taş Kullanılır?
Astral seyahat için ametist taşını kullanabilirsiniz. Çalışma yapacağınız yerin yakınına, bileklik veya kolye olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz alnınızın ortasına da kolye şeklinde yerleştirebilirsiniz. Etkisi herkeste aynı oranda olmayabilir. Özellikle doğuştan yeteneği olanlar taşın etkisini daha yoğun hissedecektir.
[IMG alt=astral seyahat için taş]https://www.parapsikoloji.net/wp-content/uploads/2018/05/ametist-tasi-astral-seyahat.jpg[/IMG]
Her Astral Çıkış Gerçek midir?
Astral seyahat yaptım” diyenlerin büyük kısmı astral seyahatin sadece ilk aşamasında yer alırlar. Astral seyahatin gerçek olup olmadığını anlamak için aşağıdaki maddelere bakabilirsiniz.


 • Net olmayan görüşler
  Rahat hareket edememe
  Okunamayan yazılar
Bunlara ek olarak astral seyahat yaptığını söyleyen ancak henüz ilk aşamayı geçemeyenler karabasan denilen sıkıntılı kataleptik (kas hareketlerini kontrol edememe) sorunları yaşayabilirler.
Gerçek bir astral seyahat yapıp yapmadığınızı nasıl anlayabiliriz? Gerçek bir çıkış yaşayıp yaşamadığımızı anlamak için çalışmaya başlamadan önce masanın üzerine rastgele bir kitap açıp bırakın. Seyahatiniz sırasında öncelikle bu kitabı kontrol edin. Sayfa numaralarını ve sayfalarda neler yazıldığınızı geri döndüğünüzde kontrol edin. Eğer gerçek bir çıkış yaşamamışsanız kitabı okuyamayabilir, yazıları silik veya bulanık görebilirsiniz.
Astral Seyahat Yapanlar ve Çıkış Anı
Yaşanmadan tarif edilemeyecekler kategorisinde yer alır. Eğer uzun süre düzenli bir şekilde çalışmış ve sağlıklı bir ruhsal evreye girmişseniz benim gibi nasıl çıktığınızı anlamayabilirsiniz. Bu durumda olanlar çıkış anı belirtilerini daha çok önceki çalışmalarında yaşarlar. Astral seyahat yapanlar çıkış anlarını şu şekilde tanımlarlar (Bu tanımlara göre teknik uyarlayabilirsiniz),
Astral seyahat yapanların anlattıkları ve tecrübeleri;

 • Ani bir düşüş
  Bir anlık yokluk hissi
  Uğultu, çınlama ve parlak ışık eşliğinde çatırdamalar, nihayet sessizlik.
  Yoğun bir karıncalanma ve titreşimle ağır bir düşüş
  Bir anda, kendisine dışarıdan bakarken bulunma
  Ani hissizlik
  Sıyrılma hissi
  Vakumlanma hissi
  Açıldığında başka yerlerin görüldüğü bir halkanın içerisinden geçiş
  Bir anda kendisini başka bir yerde bulma
Kaynak : https://www.parapsikoloji.net/
 

uykumvar

Üye
Deneyimli Üye
Kayıt tarihi
24 Mart 2021
Mesaj
787
Tepkiler
427
keşke ben de yapabilsem. çok meraklıyım böyle şeylere ama hiç başıma gelmedi böyle doğaüstü deneyimler. belki daha bile iyi başıma gelmemesi, korkardım çok ama merak etmeksizin duramıyorum da.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
Aman diyeyim , çok iyi hazırlık yapılmalı ondan sonra yapılması gerekir
 
Top