Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
277
üye
42133
mesaj

Mobilya Alışverişi Nereden Yapılır?

uykumvar

Üye
Deneyimli Üye
Kayıt tarihi
24 Mart 2021
Mesaj
787
Tepkiler
427
Konuyu Başlatan
Günümüzde insanlar ihtiyaç duydukları hemen her ürün için internet alışverişine yönelmiş durumdadır. Mutfak alışverişinden dekorasyon ürünlerine, kıyafetten kişisel bakım ürünlerine kadar her şey alınırken internet alışverişi öne çıkmaktadır. Ancak bu durum mağazalarda yapılan alışverişleri azaltsa da bitirebilmiş değildir. İnternet alışverişi sağladığı birçok kolaylığın yanında bazı güven problemlerini de beraberinde getirir.

Birçok insan görüp almayı, almadan önce kontrol etmeyi ve emin olmayı tercih etmektedir. Özellikle mobilya alışverişi yaparken bir ürünü görerek alma isteği hala devam etmektedir. İnsanlar alacakları mobilyanın ödedikleri maliyete değeceğinden emin olmak istemektedir. Bu sebeple mobilya alışverişinde e-ticarete oranla mağaza alışverişi öne çıkmaktadır.

İnternetten Mobilya Alışverişi Yapmak​

Alışveriş kimi zaman zaruri ihtiyaçları karşılarken kimi zaman insanların kendilerini mutlu hissetmek için başvurdukları bir yöntemdir. İnsanlar içinde bulundukları evi kendi tarzlarına göre düzenlemek, değiştirmek isterler. Bir evi değiştirmek konusunda akla ilk gelen evin içindeki mobilyaları değiştirmektir. İnsanlar evlenirken, yaşanılan yerden başka bir eve taşınırken, değişiklik istendiği zaman evin mobilyalarını değiştirmeyi seçebilirler. Ne alacaklarına karar vermek için başvurdukları ilk yöntem ise internetten bakmak olmaktadır.


2121=152.jpg

İnternetin kolay ulaşılabilirliği cazip olsa da mobilya alırken internete başvurmak ve görmeden, kontrol etmeden almak çoğu zaman riskli bir işlem olmaktadır. İnternette her mobilyanın uzunluk, genişlik ve derinlik ölçüleri bulunsa da kimi zaman kişinin yanlış ölçümü ya da marka tarafından yanlış belirtilen ölçüler sebebiyle, sipariş edilen ürünler ile eve gelen ürünler farklılık gösterebilmektedir. Ürünler sanıldığından daha kalitesiz gelebilmekte ya da renkleri fotoğrafta görünenden daha farklı olabilmektedir. Bu sebeple internet alışverişi mobilya konusunda risklidir.

Mobilya Alışverişi İçin Hangi Mağaza Tercih Edilebilir?​

Günümüzde mobilya alışverişinde ilk akla gelen marka IKEA olmaktadır. Ürün çeşitliliği, fiyatların uygunluğu ve ödeme kolaylığı insanları mobilya alışverişinde İkea’ya yönlendirmektedir. İkea’nın renkli ve modern tasarımları özellikle genç kesimi kendisine çekmekte, mobilya alırken akla gelen ilk marka olmaktadır. İkea’dan alınan ürünler diğer birçok mağazaya göre daha kaliteli ve uzun süren kullanım sağlamaktadır.

İnsanlar aldıkları ürünü hemen değiştirmek zorunda kalmamak için, uzun süre kullanabilmek için İkea gibi güvenilir markalara yönelmektedir. İkea dışında Bellona, Doğtaş, Vivense, Kelebek Mobilya, Enza Home, Modalife sık tercih edilen mobilya markaları arasındadır. Genellikle mobilya alışverişi yapılırken birçok yer gezilmekte ve tüm ürünler incelendikten sonra bir karara varılmaktadır.


2121=153.jpg

Mağazadan Alışveriş Yapmanın Avantajları Nelerdir?​

Günümüz insanı e-ticareti daha kolay ve basit bulsa da güvenilirlik açısından mağaza alışverişini tercih etmektedir. Birçok marka mağazada yapılan alışverişlerde online alışverişe göre daha fazla taksit ve indirim imkanı tanımaktadır. Bu indirim oranları kişileri mağazadan alışveriş yapmaya yönlendirir. Ağır ve büyük mobilyalarda görevlilerin evlerine gelip ürünleri bizzat kendilerinin kurmaları da alıcılar için önemli bir avantajdır.
 

Yakida

Say cheese!
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
3.998
Tepkiler
3.566
Ben son 20 yıldır televizyonum ,halılarım dahil her ihtiyacımı internetten alıyorum ama mobilya gibi bazı şeylerin görülmeden alınmasını ben de doğru bulmuyorum.
 

joker

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
24 Mart 2021
Mesaj
113
Tepkiler
5
bu güne kadar e-ticaretten aldığım bütün mobilyalarda memnuniyetsizlik yaşadım, ikea hariç :)
 

Gri

Lahmacun
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
4.771
Tepkiler
5.331
Yazıda da zaten vurgulanmış ama, alacağınız mobilyanın ölçülerinin, evinizin / odanızın ölçülerine birebir uyuyor olması çok önemli. Bazen aldığınız ürün, yerinizden daha geniş olabilir ve başka eşyalarınızı atmak zorunda kalabilirsiniz.

Siz nelere dikkat ediyorsunuz sahi?
 

SaygiBey

Dandini
Deneyimli Üye
Kayıt tarihi
30 Temmuz 2021
Mesaj
930
Tepkiler
725
Benim fikrime göre İnternet üzerinden eşya alınmaz arkadaşlar.. İnternetten aldığınız eşya ya kargoda zarar görür ya eksik çıkar ya başka birşey olur..
 
Top