Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
276
üye
41763
mesaj

Lady Diana

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
Diana, Galler Prensesi (Diana Frances; kızlık adı Spencer ailesinden; d. 1 Temmuz 1961 - ö. 31 Ağustos 1997) Prens Charles'in ilk eşidir. Oğlu Prens William 2., torunu Prens George 3., Prenses Charlotte 4., Prens Louis 5. ve küçük oğlu Prens Harry 6. sırada ülkenin taht varisidir.

İlk yılları ve hayatı
Diana Frances Spencer, 1 Temmuz 1961 tarihinde İngiliz aristokrasisi içinde doğdu. Edward John Spencer'in en küçük kızıydı. Annesi Frances, babasının ilk eşiydi. İngiltere, Norfolk'ta, Sandringham Park House'da doğdu. Percy Herbert (kilise rektörü ve Norwich ve Blackburn eski piskoposu) tarafından St.Mary Magdalene kilisesinde vaftiz edildi. Diana dört kardeşe sahipti:

 • Sarah Spencer (19 Mayıs 1955 doğumlu)
  Jane Spencer (11 Şubat 1957 doğumlu)
  John Spencer (12 Ocak 1960'ta doğup öldü)
  Charles Spencer (20 Mayıs 1964 doğumlu)
Eşinden boşanan Frances Spencer, Diana'yı ve bir kardeşini de alarak Londra'da Knightsbridge'deki bir apartman dairesine taşındı. Aynı yılın noelinde babalarını görmeye giden Spencer kardeşleri, Edward John Spencer annelerinin yanına göndermeme kararı aldı. Frances Spencer dava açsa da eski eşinin nüfuzu nedeniyle çocukları geri alamadı.

1975 yılında büyük babalarının (Albert Spencer) ölümünden sonra babaları 8. Earl yeni Kont olunca, Diana da Lady unvanını kazandı. 1976 yılında Edward John Spencer romantik kitaplarıyla ün yapmış Barbara Cartland'ın tek kızı Raine ile evlenince, Diana için Glasgow, İskoçya'ya taşınan annesinin ve İngitere'deki babasının evleri arasında gidip gelen parçalanmış bir yaşam başlamış oldu. Okula gittiğinde Diana'nın babası ve annesi ayrılmıştı.

Diana ve kardeşleri Raine'i sevmedi. Charles Spencer'in düğününde Raine ve Diana tartışmışlardı. Diana'nın ölümünden önce barıştılar, bazen beraber öğle yemeği yediler. Diana son yıllarda annesiyle de barıştı; çocukluğunda annesi gittiği için mutlu değildi.

Kraliyet mirası
Diana, kökeni Stuart'lardan gelen aristokrat bir aileye mensuptu. Anne tarafında İrlandalı, İskoçyalı, İngiliz ve Amerikan atalarına sahipti. Büyük ninesi New York'lu zengin bir mirasyedi olan Frances Work'tu. (d. 27 Ekim 1857 - ö. 26 Ocak 1947)

Baba tarafından Diana, evlilik dışı dört oğlu yoluyla 2. Charles'ın soyundan geliyordu. Bu dört kişi:

 • Henry Fitzrey, Barbara Villiers'in oğlu.
  Charles Lennox, Louise de Kérouaille'in oğlu.
  Charles Beouclerk, Nell Gwyn'in oğlu.
  James Crofts-Scott, meşhur bir ayaklanmanın lideri, Lucy Walter'in oğlu.
Diana'nın dikkate değer ataları 1. Robert (the Bruce) ve Anne; Mary Boleyn, Catherine Grey, Maria de Salina, John Egerton ve James Stanley'dir.

Spencer'ler yüzyıllardır kraliyet ailesi ile yakın ilişki içinde olmuşlardır. Diana'nın anne tarafından büyük annesi, Ruth Fermoy, (d. 2 Ekim 1908 - ö. 6 Haziran 1993) uzun süre arkadaşı ve yardımcısı idi.

Aktör Oliver Platt ikinci kuzenidir. Diana ayrıca favori aktrislerinden biri olan Audrey Hepburn'ün kuzenidir. Diğer dikkate değer kuzenleri Humphrey Bogart ve III. Rainier'dır.

Eğitim ve gençlik
Diana 7 yaşındayken okula başladı. Kings Lynn'in West Heath Girls' School'unda öğrenip kaldı. Okulda ders çalışmaya çalıştı fakat hiç 'O Level' sınavlarını geçmedi. Ablası, Lady Sarah, gibi davranmaya çalıştı, biraz yaramazdı ama çok arkadaşı vardı. 1977 yılında Rougemont, İsviçre'de bulunan Institut Alpin Videmanett'e kaydoldu. Eve dönmek istedi, babasına sürekli mektuplar gönderdi ve birkaç hafta sonra eve döndü. Bu sırada henüz 16 yaşında olan Diana, ileride eşi olacak kişiyi ilk kez ablası Lady Sarah'ın flörtü olarak tanıdı. Ablası Lady Sarah gibi davranmak istiyordu ve 18 yaşındayken babası ona bir hediye verdi. Lady Sarah onun için bir apartman buldu ve babası bu apartmanı aldı. Okuldan arkadaşları, Carolyn Pride, Virginia Pitman ve Anne Bolton ile bu apartmanı paylaştı. Londra'da kalırken yemek yapmaktan nefret etmesine rağmen yemek kursuna ve Kensington'daki Madame Vacani's Dance Academy'ye giden Diana, daha sonra Young England Kindergarten hemşirelik okulunda iş buldu. Evli arkadaşlarının evlerinde temizlik yaptı.

Evlilik
Prens Charles'in aşk yaşamı ve çeşitli göz alıcı ve cazibeli aristokrat kadınlarla ilişkileri daima basının spekülasyonlarına konu oluyordu. Prens Charles otuz yaşında ve evlilik için artan bir baskı altındaydı. Yasal olarak tek istek gelinin Katolik Kilisesi'inden olmamasıydı. Geleneklere göre Protestan olması ve İngiltere Kilisesi'nin üyesi olması gereken gelinin soylu bir ailenini mensubu olması da tercih sebebiydi. Tüm bu özellikleri taşıyan Diana'nın, Charles'le evliliğine Spencer'ler ve Kraliyet Ailesi sıcak bakıyordu. Çünkü bu evlilik İngiliz hanedanın gelecek planları ve milenyumun eşiğinde ciddi bir krize düşen İngiliz halkının nostaljik düşleri için de umuttu.

Nişanları 24 Şubat 1981'de resmiyet kazandı. Sonunda 29 Temmuz 1981'de tüm dünya televizyonlardan naklen verilen St. Paul Katedrali'nde gerçekleştirilen düğün töreni için ekranları başına geçti. Yaklaşık bir milyar kişinin izlediği törende 20 yaşındaki Daina'nın utangaçlığı gözlendi. Dünya liderlerinin davetli olduğu törende Diana, Cantebury Başpiskoposu'nun onayıyla Galler Prensesi oldu. Gelecekte Birleşik Krallık tahtının Kraliçesi olacaktı. Diana'nın babası o gün BBC kameralarına Yüzyıllardır Spencer Ailesi'nin Monarşiye değerli katkıları olmuştur. Eminim bugünden itibaren geleneğimizi Diana yaşatacak, içten sadakatiyle Kraliyet Ailesi'ne eşsiz hizmetlerde bulunacaktır. şeklinde konuşmuştur.

İskoçya'da tatile çıkarken Diana hamile kaldı. Evliliğindeki ilk aylar Diana'ya kolay gelmediği için hamile olduğuna çok mutlu olmuştu. 21 Haziran 1982'de Diana anne oldu. Bebeğin erkek olmasına herkes çok mutlu olmuştu ve ona William adını koydular. Prenses Diana doğumdan sonraki süreçte evliliğinde mutlu değildi. Prens Charles hala Camilla Parker Bowles'e aşıktı. Diana kocasın kendisini sevmesini istedi fakat Charles Diana'yı tanımaya çalışmamıştı. Evlenmeden önce Diana bulimia hastalığına tutuldu. Evlendikten sonra bulimia rahatsızlığı daha kötü oldu. Dört sene boyunca evliliği iyi geçti ama Harry'nın doğumunda Diana kocasında bir fark hissetmişti. Daha sonra 'o gün evliliğim öldü' dedi.

Her şeye rağmen evliliğini düzeltmek istedi. Fakat Charles Camilla'ya aşıktı ve hiçbir şey fark etmedi. Sürekli tartıştılar ve birkaç kere Diana kendine zarar verdi ama Charles ilgilenmedi. 1985 yılında Prens Andrew Sarah Ferguson'la tanıştı. Kraliçe ve ailesi Diana'nın Sarah gibi davranmasını istedi. Diana'yı ona benzetmeye çalıştı ama benzettiğinde Kraliçe'yi ve Prens Philip'i payladı. Diana ne yapacağını bilemedi, kendini çok kötü hissetti ve bulimiası daha kötü oldu.

Yıllarca Prens ve Prenses öylece devam etti. 1992 yılında ayrıldılar. Prens Charles Highgrove evinde kaldı ve Diana Kensington sarayında kaldı. Diana ve Andrew Morton bir kitap yazdı. Diana'nın biyografisi, 16 Temmuz'da piyasaya çıktı. Charles apaçık bir şekilde Camilla'yla görüşmeye başladı. Boşanmadan önce Diana'nın da birkaç sevgilisi vardı, en ünlüleri rugby oyuncusu Will Carling ve asker James Hewitt.

1995 yılında Diana bir 'Panorama' röportaj yaptı. Evliliğinde herkese ne olduğunu anlatmak istedi. Gizlilikle birkaç BBC muhabiriyle görüştü. Görüşmeci Martin Bashir'e bulimiasını, evliliğini ve nasıl halka yardım etmeye çalıştığını anlattı. "Bu evlilikte biz üç kişiydik, yani biraz kalabalıktı" dedi ve boşanmak istemediğini söyledi ama 'Kalplerin Kraliçesi' olmak istediğini anlattı. Röportaj 20 Kasım 1995'te BBC One kanalında yayınlandı. Daha önce hiçbir prenses o kadar açık konuşmadığı için herkes şaşakaldı. 22,8 milyon kişi onu izlemişti.

Boşanma
1995 yılında Kraliçe, Panorama röportajı izledikten sonra, Charles ve Diana'ya ayrılmalarını söyledi. Başbakan da (John Major) ayrılmalarını istedi. 28 Ağustos 1996'da boşandılar. Kolay bir boşanma için Diana £17 milyon'u eski kocasından aldı ve hiç kimseye ne olduğunu anlatamadı. Diana'nın unvanı değiştirildi, artık Kraliyet Altesleri Galler Prensesi değil, sadece Diana, Galler Prensesi olacaktı. Tekrar evlenirse prenseslik unvanı geri alınacaktı.

Boşanmadan sonra
Pakistanlı kalp cerrahı Hasnat Han'a âşık oldu. Diana evliyken onunla flört etmeye başlamıştı ve iki sene beraber kaldılar. Fakat Hasnat'ın kültürü farklı olduğu için ilişki yürümedi ve bu Diana'yı çok üzdü. Hemen Dodi Al Fayed'le görüşmeye başladı.

Ölümü ve cenazesi
1997 yılında Dodi Al Fayed'le birkaç tatile çıktı. Ağustos ayında Akdeniz'de Dodi'nin 'Jonikal' yatında kaldı. Çok paparazzi kovaladığı için Diana ve Dodi Paris'e dönmeye karar verdi. Dodi'nin babasının otelinde kalmak istediler. 31 Ağustos sabah saat on iki buçukta Dodi'nin apartmanına gitmek için otelden çıktılar. Otelin arkasından çıktılar fakat paparazzi onları bekliyordu. Giderken şoför (Henri Paul) yolu şaşırdı ve karanlık bir tünelde kaza yaptı. Henri Paul ve Dodi al Fayed olay yerinde hayatını kaybetti. Paparazziler fotoğrafları çekerken ambulans geliyordu. 2 saat boyunca doktorlar Diana'nın hayatını kurtarmaya çalıştı. Saat dörtte Prenses Diana yaşamını yitirdi. Sadece Diana'nın koruma görevlisi, Trevor Rees-Jones hayatta kaldı.

Haberi duyduğunda Prens Charles, Earl Spencer ve Diana'nın kız kardeşleri İngiltere'den hemen Diana'nın yanına gitti. O sabah da Diana'nın cenazesi İngiltere'ye döndü. 6 gün resmi yas ilan edildi ve 6 Eylül 1997'de yapılan görkemli bir veda töreniyle Diana toprağa defnedildi. Ayrıca öldüğünde sarayın önüne yüzbinlerce not ve çiçek bırakıldı. Prens Harry bir not yazdı: "Mommy" (anneciğim) ve tabutuna bıraktı. 2.5 milyar kişi Diana'nın cenazesini izledi. İngiltere'de bütün kanallar cenazesini gösterdi. Bazı söylentilere göre Prenses Diana'nın ölümünün bir suikast olduğu düşünülmektedir. Ama bunu kanıtlayan bir delil ortaya çıkmamıştır.

Hüzün
Tony Blair onu 'Halkın Prensesi' olarak adlandırdı. Diana hâlen daha unutulmayan efsanevi denebilecek bir kişiliktir. İngiltere'de gazetelerde her gün Diana'nın hakkında haber vardır. 1 Temmuz 2007'de Diana için bir konser düzenlenmiştir. Her yaz Diana'yı sevenler Althorp Evine giderek Halkın Prensesi Diana'yı anarlar. Onun kıyafetleri ve kullandığı birçok eşya bu evdedir. Ayrıca evin bahçesindeki gölün ortasındaki adada da Diana'nın mezarı olduğundan birçok yerli ve yabancı turist Althorp Evi'ni ziyaret etmektedir. Ayrıca Diana ve ölümü birçok belgesel, makale, kitap ve filme konu olmuştur.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
2180=163.png
PRENSES DİANA’NIN DOĞUM HARİTASI ANALİZİ
Lady Diana Spencer, 1 Temmuz 1961 yılında İngiltere’nin Sandringham şehrinde dünyaya geldi. Soylu bir ailenin kızı olarak keskin kurallarla büyüyen Diana’nın kısacık ve sansasyonel hayatına şöyle bir bakalım. Zira haritasında ilginç ve çok belirgin göstergeleri var.
Galler Prensesinin haritasında Güneş Yengeç burcunda yer alıyor. Bu onu çok hassas, kırılgan, içe dönük aynı zamanda sert kabuklu ve güçlü biri olduğunu gösteriyor. Ayrıca Güneş 7.evde ikamet ediyor. 7. Ev evlilik evidir. Kendisini yaşam sahnesinde evliliğiyle ortaya koyacak demektir. Güneş, kraliyeti ve krallığı temsil ediyor. Diana, kraliyetle evleniyor. Merkür ise yanık pozisyonda duruyor. Güneş, onu yakmış. Diana’nın zihni ve düşünceleri kraliyetin gölgesinde kalmış. Kaynaklara göre Galler Prensesi, Prens Charles’la evlendiğinde zaten boşanmış bir ailenin çocuğu olarak büyüdüğü için ruhsal sorunları olan biriydi. Evlilik bunu daha da arttırmış ve prensesi çok yıpratmış olmalı.
Haritasında Ay’ı Kova burcunda 2.evde yer alıyor. Kova özgürlüğü, marjinalliği temsil etmektedir. Ay ise annemizi ve nasıl bir anne olduğumuzu bize işaret eder. Diana özgür ruhlu bir anne. Aynı zamanda söylemleri de özgür ve rahat. Standart anne kalıplarının hiçbirine uymuyor. Çocuklarını Mc Donald’s yemeye götüren bir anneden söz ediyoruz. Kraliyetin tam karşısında duran bir anne profilini oluşturuyor. Ay’ı 8.evdeki Uranüs’ten karşıt açı almış. Bu onun annesiyle ayrı düştüğünün de bir işaretidir. Diana’nın anne ve babası boşanmıştır.
Diana’nın haritasında Yay burcu yükseliyor. Yay, astrolojide özgürlüğü simgeleyen iki burçtan biridir. Prensesin haritasında 12.evi de yay burcu yer alıyor. 12 evle yükselenin aynı burçta olması her zaman soruna işaret eder. Çünkü 12.ev (kayıplar evi) enerjisinin yaşam alanına akmasına sebep olur. Bu ağır karmayı gösterir.
Venüs, haritasının 5.evinde (aşk ve çocuklar) boğa burcunda yer alıyor. Yönetici olduğu burçta güçlü bir Venüs görüyoruz. Buradaki Venüs ona aşk ve çocuk vermiş. Flörtöz ve aşkı seven bir kişiliği var. Aşksız yapamıyor ancak Uranüs ve Marstan aldığı sert açılar hasebiyle her seferinde hayal kırıklığı yaşıyor. Ölümü de aniden(Uranüs) aşkla (Venüs) birlikte geliyor. Venüs-Uranüs arasında kare açı var.
Gelelim ölüm şekline. Prensesin haritasında 8.evinde Mars bulunuyor. Üstelik Uranüs ve Kuzey ay düğümüyle yan yana duruyor. Mars kazaları, ameliyatları, yangın ve silahla yaralanma gibi olayları temsil eder. O halde Prensesin ani(Uranüs) kazalara (Mars) karşı dikkatli olması gerekirdi. 8. Ev Aslan burcuyla başlıyor. Aslan burcu Kraliyet’i temsil eder. Ölüm ona Kraliyetten gelmiş olabilir.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
İngiltere kraliyet tahtının varisi Galler Prensi Charles'ın eski eşi ve dünyanın en ünlü kadınlarından Lady Diana Spencer, ölümünün 20. yılında anılıyor. Fransa'nın başkenti Paris'te 1997'de 36 yaşındayken paparazzilerin takibi sırasında trafik kazasında hayatını kaybeden Lady Diana'nın ölümüyle ilgili komplo teorileri ise hala tartışılıyor.
Bu teoriler arasında en çok gündeme getirileni, Diana'nın Fayed'den hamile olmasıydı. Bu iddiayı savunanlara göre Kraliyet ailesi, tacın Mısırlı bir Müslüman'a geçmesini kabul edemiyor ve Fayed'i ortadan kaldırmak istiyordu. Ne var ki Diana'ya yapılan otopside, hamileliğe dair herhangi bir bulguya rastlanmadı.
Bir diğer iddia ise magazincilerin Lady Diana'ya bilerek kaza yaptırmış olması. Ancak 2004'te açılan 'Paget Operasyonu' soruşturmasında herhangi bir kasıt olmadığı sonucuna varılmış, Lady Diana'nın peşine takılan magazincilerin birbiriyle yarışması 'normal' olarak nitelenmiş ve mesleki rekabetle ilişkilendirmişti.
Bir başka iddia ise Paris'teki Ritz otelinin güvenlik şefi olan ve kaza sırada direksiyonda bulunan Henri Paul'un arabayı bilerek çarpmış olabileceği. Bu iddiayı savunanlara göre Paul kaza sırasında alkollü değildi ancak olaya kaza süsü verilmesi için otopsi raporu kasıtlı olarak değiştirildi. Ancak Paget Operasyonu kapsamında, raporlarda herhangi bir değişiklik yapıldığına dair bulguya da rastlanmadı.
Arabanın olağandışı biçimde hızlı gittiği de komplo teorileri arasındaydı. Buna göre arabanın bir sorunu vardı ve normalin üzerinde bir hızda gidiyordu. Bu nedenle çarpmanın etkisi öldürücü oldu.
Bazıları da arabanın şoförünün, paparazilerin fotoğraflarından kaynaklanan flaşlardan etkilenerek geçici körlük yaşadığı ve kaza yaptığını savunuyor. Ne var ki soruşturma flaşlarla ilgili kasıt aramanın da yersiz olduğu sonucuna vardı.
Yaralıların kazadan sonra hastaneye yetiştirilmesinin kasıtlı olarak geciktirildiği de komplo teorilerinden biri. Uzmanlar ise bu duruma, İngiltere ve Fransa'nın 'kaza sonrası ilk yardım' yaklaşımlarının farklılığıyla açıklık getirmişti. İngiltere'de yaralıların kaza sonrası hastaneye yetiştirilmesi birinci derece önem arz ederken Fransa'da, nerede olursa olsun anında müdahale esas kabul ediliyor.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
Tüm dünyanın hayranlık duyduğu Galler Prensesi Lady Diana, Fransa'da gerçekleşen korkunç bir trafik kazası sonucu hayata gözlerini yummuş, sevenlerini göz yaşına boğmuştu.
Lady Diana hem Birleşik Krallık hem de tüm dünya için hafızalara kazınmış bir isim. Prenses Diana, ölüm yılı 31 Ağustos 1997'den bu yana hala çok konuşulan bir insan.
Ölümünün ardındansa cevaplanmamış pek çok soru bırakmıştı. Geçirdiği trafik kazası, Dodi Al Fayed ile ilişki dedikoduları ve daha fazlası...
Bu sorulardan en önemlisi ise şuydu:
Lady Diana'nın ölümü bir kaza mı, yoksa cinayet miydi?
Zaten soylu bir aileden gelen Lady Diana, 29 Temmuz 1981 yılında Prens Charles ile evlenerek kraliyet ailesine girdi.

[IMG alt=Zaten soylu bir aileden gelen Lady Diana, 29 Temmuz 1981 yılında Prens Charles ile evlenerek kraliyet ailesine girdi.]https://img-s2.onedio.com/id-55e477c5df2d8c504ceb07f1/rev-0/w-635/f-jpg-webp/s-aefe43bcb4d44494a42d62cb7aa914ced8a811cf.webp[/IMG]
Düğün günündeki heyecanı ve mahcubiyeti bile, onun gelmiş geçmiş bütün soylu kadınlardan daha farklı olacağının işareti gibiydi. Ne yazık ki bu farklılık onun sonunu getirecekti. Hayatı boyunca aşkı aramış kadın Lady Diana, evlendiği gün mutlu sonu yaşadığını sanırken, aslında aksine yıllar sürecek mutsuzluğa ilk adımını atmaktaydı.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
Lady Diana ile evli olması ya da ettiği sadakat yemininin Prens Charles için herhangi bir önemi yoktu.

[IMG alt=Lady Diana ile evli olması ya da ettiği sadakat yemininin Prens Charles için herhangi bir önemi yoktu.]https://img-s2.onedio.com/id-55e478492c8bbcd1166a9abb/rev-0/w-635/f-jpg-webp/s-8b8a5209fec71f86baecbe73c02fa05f477b8871.webp[/IMG]
Evli bir kadın olan Camilla Parker Bowles ile olan ilişkisine devam ediyordu. Bunu öğrenen Diana, sessiz kalmayacak, kraliyet ailesinin en önem verdiği konu olan gizliliği ihlal edip tam tamına 22,8 milyonun izleyeceği o meşhur BBC röportajında her şeyi anlatacaktı:

"Bu evlilikte biz üç kişiydik. Yani biraz kalabalıktı!"
O gün tüm dünya varlığın, şatonun ve zenginliğin içindeki mutsuz kadını görmüşlerdi. Lady Diana ile acılarının bile ortak olduğunu anlayıp, onu daha çok seveceklerdi. Ancak bu durum Kraliyet Ailesi için geçerli değildi. Bu röportaj boşanmayı da beraberinde getirdi.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
Boşanmanın ardından yeniden özgürlüğüne kavuşan Diana, Pakistanlı kalp cerrahı Hasnat Khan'la aşk yaşıyordu.

[IMG alt=Boşanmanın ardından yeniden özgürlüğüne kavuşan Diana, Pakistanlı kalp cerrahı Hasnat Khan'la aşk yaşıyordu.]https://img-s2.onedio.com/id-55e478fddf2d8c504ceb08eb/rev-0/w-635/f-jpg-webp/s-3eb59dd86c78ed29b10245f053c671ccf8145897.webp[/IMG]
Ancak aradaki kültür farkı ve Diana'nın boşanmış bir kadın olması Khan'ın ailesi tarafından uygun bulunmayınca ayrılmak zorunda kaldılar. Diana, bir kez daha sevdiği adamın ailesi tarafından onaylanmamıştı.

Kalbi kırık Diana, Dodi Al Fayed ile görüşmeye başladı.

[IMG alt=Kalbi kırık Diana, Dodi Al Fayed ile görüşmeye başladı.]https://img-s2.onedio.com/id-55e4794ddf2d8c504ceb094f/rev-0/w-635/f-jpg-webp/s-eb64e41c90d3c47000bacac5eb378cd7a385ab3b.webp[/IMG]
Birlikte yaz boyu tatil yapan çift, paparazilerden rahatsız olup Paris'e gittiler. İşte korkunç kaza o gece gerçekleşecekti. Lady Diana ve Dodi, Ritz Otel'den çıktıklarında, onları büyük bir paparazi ordusu bekliyordu. Önlerinden geçip arabalarına yürüdüler.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
Paparazilerden kaçmak isteyen alkollü şoför, yolu karıştırdı ve hızla bir tünele girerken kaza yaptı(!)

[IMG alt=Paparazilerden kaçmak isteyen alkollü şoför, yolu karıştırdı ve hızla bir tünele girerken kaza yaptı(!)]https://img-s2.onedio.com/id-55e49580490a741f2502f9e3/rev-0/w-635/listing/f-jpg-webp/s-f54b29482341ff7c253804e9e4769878068e2dff.webp[/IMG]
Kazada Diana, Dodi ve şoför hayatlarını kaybetti. Kazadan canlı kurtarılan Diana'nın koruması ise, kazadan sonra tanık koruma programı ile gizlenecek ve ondan da bir daha haber alınamayacaktı.

Kaza haberi duyulur duyulmaz, Diana'nın bir suikaste kurban gittiği iddiaları konuşulmaya başladı.

[IMG alt=Kaza haberi duyulur duyulmaz, Diana'nın bir suikaste kurban gittiği iddiaları konuşulmaya başladı.]https://img-s1.onedio.com/id-55e495554af891d01d72e1c2/rev-0/w-635/f-jpg-webp/s-a2d0dba0735ba79c77116b47eb1d749ebce6b6d9.webp[/IMG]
Çünkü Diana saçından makyajına, etek boyundan tavırlarına kadar her şeyiyle Kraliyet Ailesi kurallarını ihlal ediyordu. Üstelik samimi tavırları ve yaptığı yardımlarla da herkesin sevgisini kazanmıştı. Yavaş yavaş politik bir güç elde etmesi ve sevgilisi Dodi ile de finansal özgürlüğüne kavuşacak olması rahatsızlık vermeye başlamıştı. Tesadüfe bakın ki Diana'nın hamile olduğu ve evlenmek üzere oldukları haberleri ölümlerinden kısa süre önce manşetlerde yer almıştı. Bu haber İngiliz Kraliyet ailesi için bardağı taşıran son damlaydı.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
Lady Diana'nın Kraliyet Ailesi'nin varlığına tehdit oluşturacak davranışlarına, kaza sonrası üstü örtülmüş sorular da eklenince, suikast söylentileri hızla yayıldı.

[IMG alt=Lady Diana'nın Kraliyet Ailesi'nin varlığına tehdit oluşturacak davranışlarına, kaza sonrası üstü örtülmüş sorular da eklenince, suikast söylentileri hızla yayıldı.]https://img-s1.onedio.com/id-55e49511930f71662a8cfc78/rev-0/w-635/listing/f-jpg-webp/s-432cc8baec5cfeb6e1a41e87b7275212061888f1.webp[/IMG]
İşte kazaya dair şüphe uyandıran detaylar:
Öncelikle Ritz Otel'den çıkışları sırasında izlenen görüntülerde, iddia edildiği gibi şoförün sarhoş olduğuna dair hiçbir kanıt yok.

[IMG alt=Öncelikle Ritz Otel'den çıkışları sırasında izlenen görüntülerde, iddia edildiği gibi şoförün sarhoş olduğuna dair hiçbir kanıt yok.]https://img-s2.onedio.com/id-55e4939e3097482d51108c55/rev-0/w-635/f-jpg-webp/s-31aa1e164acb9d32fa22f8033fcfd1cf214e2c06.webp[/IMG]
Üstelik anlaşılamayan bir nedenden dolayı da, son anda bir şoför değişikliği söz konusu.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
Diana, Dodi ve şoförün ölümüyle sonuçlanan korkunç kaza, gece yarısı bir tünelde gerçekleştiği için ne olup ne bittiği tam olarak bilinmiyor.

[IMG alt=Diana, Dodi ve şoförün ölümüyle sonuçlanan korkunç kaza, gece yarısı bir tünelde gerçekleştiği için ne olup ne bittiği tam olarak bilinmiyor.]https://img-s1.onedio.com/id-55e493398480721f22c9895a/rev-0/w-635/f-jpg-webp/s-30d999251122f50ef10e03a4249511860ba768a0.webp[/IMG]
Ayrıca İngiliz hükümeti bu konuyu Resmi Sırlar Kanunu kapsamına sokarak sansür uyguluyor, delilleri gizliyor.

[IMG alt=Ayrıca İngiliz hükümeti bu konuyu Resmi Sırlar Kanunu kapsamına sokarak sansür uyguluyor, delilleri gizliyor.]https://img-s2.onedio.com/id-55e4937f44f8817124105ceb/rev-0/w-635/f-jpg-webp/s-1058dc840f525ae527d5bad88bb71c4eac7b8a59.webp[/IMG]
Kaza anına ve sonrasına paparaziler tarafından çekilen fotoğraflar toplatıldığı için oradan da bir sonuç elde edilemiyor.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Konuyu Başlatan
https://www.youtube.com/watch?v=i_ZxxqSv5lU
 
Top