• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi

Gri

Lahmacun
Yönetici
23 Mart 2021
522
1
2.055
39
İstanbul, Çanakkale
dipsizforum.com
Bugün 17 Ağustos, büyük Marmara depreminin 22. yıldönümü. 17 Ağustos 1999'da, saat 03:02'de 7,4 büyüklüğündeki Gölcük merkez üslü deprem Bolu, Sakarya, İzmit, Yalova, Bursa ve İstanbul illerini vurdu. Depremde 18.000'den fazla vatandaşımız hayatını kaybetti, geride onbinlerce yaralı ve binlerce yıkık bina bıraktı. Yıllarca sarılamayan yaralar, toplanan deprem vergileri, deprem konutları gibi birçok tartışma konusunun yanısıra, hala depreme hazır hale getirilemeyen İstanbul, önümüzdeki en büyük sorun olarak duruyor.

17-agustos-marmara-depremi.jpg

Depremde hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, geride kalan ve acıları hala ilk günkü kadar taze olan tüm yakınlarına sabır diliyoruz. Yöneticilerden dün olduğu gibi bugün de, sadece İstanbul'da değil, tüm ülkemizde depreme karşı hazırlık çalışmalarının hızlandırılmasını, şehirlerimizin güçlendirilmesini ve toplumumuzun depreme karşı bilinçlendirilmesi için gereken çalışmaların yapılmasını diliyoruz.

17 Ağustos. O gün yer yarıldı, yaralar hala açık.
 

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.051
2.626
Bursa
Hatırlamak bile istemiyorum, öyle bir deprem hiç görmediğim için ilk vurduğunda binaya kamyon çarptı zannetmiştim aklıma deprem hiç gelmedi ilk birkaç saniye.
 
Top