Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
277
üye
42144
mesaj

Formda Kalmak İçin Günlük Yapılması Gerekenler

uykumvar

Üye
Deneyimli Üye
Kayıt tarihi
24 Mart 2021
Mesaj
787
Tepkiler
427
Konuyu Başlatan
Son dönemde yaşanan pandemi ile birlikte pek çok beslenme problemine dayalı kilo almak problemlerini görmekteyiz. Özellikle stres ile baş etmeye çalışan insanlar bu duygularını yemek yiyerek bastırmak istiyorlar. Fakat bu işin sonunda da kaçınılmaz olarak sağlık sorunları karşımıza çıkıyor. Peki, bu süreci iyi değerlendirmek için neler yapılabilir? Fazla kilo ile baş edilebilir mi? Evet, mümkündür. Artık çok para harcamadan da sağlıklı bir diyet ve spor ile birlikle formda kalabilirsiniz.

Kod:

Kodları görebilmek için Giriş yap ya da Üye Ol.
1. Kahvaltıyı Atlamayın
Kilo vermek isteyen insanlar genellikle kahvaltı yapmaktan çekiniyorlar. Fakat bu durum tamamen yan etkiye sebep olabiliyor. Güne iyi bir şekilde başlayabilmek için kahve ile yetinilmemeli aynı zamanda kahvaltı da yapılmalıdır.

428=19.jpg

2. Doğru Kahvaltı
Kahvaltılarda çok fazla yağlı yiyecekler kesinlikle tercih edilmemelidir. Sabahları protein açısından zengin gıdaları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda bu ürünler sizleri tok da tutacaktır. Fakat kahvaltı için çok fazla zamanınız yoksa sabahları Yulaf, süt ve muz karışımı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bol bol yeşillik ve yumurta da tüketmeniz sizler için çok fayda sağlayacaktır.

3. Çok Fazla Meyve Tüketmeyin
Fazla meyve tüketimi de sizler için zararlıdır. Bazen yemek yerine insanlar çok fazla meyve tüketebiliyor. Bu durum da sizin daha fazla şeker almanıza sebep oluyor. Bu yüzden doğru miktarda ve doğru meyve tüketimine dikkat etmelisiniz.

Kod:

Kodları görebilmek için Giriş yap ya da Üye Ol.
4. Spor
Spor formda kalmanızda olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Özellikle çok fazla zamanım yok diyorsanız en azından günde 20-25 dakika kadar bile olsa yürümeye zaman ayırın. Ya da bir durak daha erken inebilirsiniz. Spor sadece kilo vermenize fayda sağlamaz aynı zamanda depomin hormonu da sağlar.

5. Erken Akşam Yemeği
Akşam yemeğinizi daha geç saatlerde yerseniz yediklerinizi sindirmeniz de o kadar zorlaşır. Ayrıca yemeğinizi daha yavaş ve sindirerek yemenizin de sizler için büyük faydası olacaktır.

6. Bol Su
Su hayatta olmazsa olmazlardan birisidir. Beyinde özellikle açlıkla susuzluğu ayıran mekanizma birbirine çok yakındır. Özellikle acıktığınızı düşünüyorsanız önce su için. Daha sonra bu açlık hissiyatınız geçmezse o zaman yemek yiyebilirsiniz. Su içmek aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırır ve böbreklerinizi de çalıştırır.
 

Blue

Yepyeni üye
Yepyeni üye
Kayıt tarihi
26 Mart 2021
Mesaj
9
Tepkiler
1
Ben her sabah spor yaparım en azından 1 saat yürüyüş.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Saat kaçta kalkıyorsunuz..?

Attached files /wp-content/uploads/attachments/460=251.jpg
 

joker

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
24 Mart 2021
Mesaj
113
Tepkiler
5
Bu konu başlığını açıldığından bu yana aynen şöyle okuyorum "forumda kalmak için günlğk kurallar" :D
 

Yakida

Say cheese!
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
3.998
Tepkiler
3.569
Sadece hareketle olmuyor boğazı da biraz kesmek gerek. :)
 
Top