Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
277
üye
42133
mesaj

Astrolog Kime Denir? Astrolog Ne Yapar?

uykumvar

Üye
Deneyimli Üye
Kayıt tarihi
24 Mart 2021
Mesaj
787
Tepkiler
427
Konuyu Başlatan
Astrologlar, yıldızların ve gezegenlerin konumunu, burç takımyıldızlarının yerleşimine göre insan davranış kalıplarına, bölgesel irfan ile ilişkili bir dizi sembole ve bireylerin kişiliklerine, geçmişlerine ve yaşam deneyimlerine göre yorumlarlar.

Astrologlar, insanların nasıl tepki vereceğini ve yaşamları boyunca kişiliklerinin nasıl geliştiğini tahmin etmeye çalışmak için gezegensel hizalamayı gizli bir araç olarak kullanırlar.

Astrologlar Ne Yapar?​

Astroloji pratiği, gezegensel ve yıldız konumlarını tahmin edilebilir insan davranış kalıplarına yorumlama pratiğidir. Bazıları buna sanat, bazıları ise bilim der. Bir kişinin astrolojik geçmişine dayalı genel kişilik özelliklerini varsayarak bir astrolog, herhangi bir durumda bir kişinin nasıl davranacağını veya davranması gerektiğini tahmin edebilir.

2473=190.jpg

Astroloji kavramı altında, insanlar doğdukları tarihte yıldızların ve gezegenlerin hizalanmasından temelde etkilenir. Bu gezegensel hizalanmanın bir kişinin hayatının geri kalanını etkilediği ve etkilediği söylenir.

Bazı gezegensel etkiler (bir kişinin yükselen burcu gibi) doğum saatleri gibi bir kişinin hayatının küçük bir anlık görüntüsü tarafından belirlenir. Pluto'nun etkisi gibi diğer gezegensel etkiler kuşaksal etkilerdir ve insan gruplarını yaşamlarının onlarca yılı boyunca etkiler.

Astrolog Nasıl Çalışır?​

Bir hizmet olarak uygulandığında astroloji para karşılığında genellikle bir konsültasyon şeklinde yapılır. Bir kişinin doğum haritasını öğrendikten sonra astrolog bir kişinin hayatının aşağıdaki gibi çeşitli yönleri hakkında tahminlerde bulunabilir ve tavsiyelerde bulunabilir:
  • Aşk hayatı
  • Finans
  • İş
  • Sağlık
  • İlişkiler
  • Maneviyat
  • Kişisel Bakım
  • Beklentiler ve hedefler
Birçok yönden, bir astrologun işi bir terapistin veya danışmanınkine benzer. Bununla birlikte, astrolog, bir dizi seans boyunca röportaj yapmak yerine bir kişinin kişiliğinin yönlerini tahmin etmek ve varsaymak için ezoterik bir sistem kullanıyor. Astrologlar, bir kişinin durumunu tahmin etmek ve tavsiyelerde bulunmak için yalnızca kehaneti kullanmakla kalmaz, aynı zamanda okuma sırasında bir araya getirilen bağlam ipuçlarını da alır.

Birçok astrolog, astronomide olduğu kadar insan davranışında da çalışılır ve kendi kendine bakım kavramları, çatışmayı hafifletme ve göksel hizalanmayı yorumlamalarını geliştirmek için kişilerarası ilişkiler üzerine bir araştırma altyapısı kullanırlar.

Yarı terapist ve yarı New Age rahibi olan astrologlar, hem manevi hem de pratik rehberliğin heyecan verici bir kombinasyonudur. Astrologlar, bir bireyin durumunu yorumlamak ve hayatlarında nasıl ilerleyeceklerine dair fikirler ve somut eylem adımları beyin fırtınası yapmalarına yardımcı olmak için teknik bilgi ve sezginin bir kombinasyonuna güvenirler. Bu, özellikle kişisel bir kriz döneminde önemlidir.

Astrolojik sanatların gerçekliğine dair bazı şüpheler vardır. Yine de göksel kehanet binlerce yıldır vardır. Büyücülük ve Yeni Çağ kavramları yenilenmiş popüler ilgi dikkate alındığında 21. yüzyılda, bu yakın zamanda her yerde gidiyor gibi görünmüyor.

Astroloji Nedir ve Nasıl Çalışır?​

İnsanlık, binlerce yıldır yıldızların ve gezegenlerin hizalanmasını kullanarak astrolojiyi kişisel bir kehanet yöntemi olarak kullanmaktadır. Astroloji teorisinde, insan kişiliğinin ve servetinin, yıldızların ve gezegenlerin doğum sırasındaki göksel yerleşimiyle bağlantılı olduğu varsayılır.

Bu yerleşimleri kullanarak, insanlar daha sonra burçlar olarak kategorize edilir. Batı astrolojisinde zodyak, gökyüzünün ekliptiğin sekiz derece içindeki bir bölümüdür. Gökyüzünün bu bölümü ayın, güneşin ve gezegenlerin konumlarını gösterir.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Oldukça karışık bir konu. Bir çok ünlü astroloğun hiçbir şeyi tahmin edemediğini gördüğüm için bu konuda biraz kuşkularım var.
 
Top