23 Nisan'da Sokağa Çıkma Yasağı

Hannibal

Üye
Yeni Üye
Tepkiler
2
23 Nisan da dahil olmak üzere, 3 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Nedense bu yasaklar, devlet yetkililerinin rahatsızlıkları, hep milli bayramlara denk geliyor.Ayrıca bu virüsten de şüphe duymaya başladım.Kesinlikle sadece ve sadece yasak olan saatlerde dışarı çıkıyor virüs.

Samur

Üye
Üye
Tepkiler
263
Hastalığın yayılmasına engel olacaksa sonuna kadar destek olurum ama herkese eşit olarak uygulanmasını istiyorum.

Yakida

Bad Cop
Yönetici
Tepkiler
5.249
Abdullah Gül'ün de her bayram kulağı rahatsızlanıyordu, onun meniere'inin de bayramlara garezi var, hayır benim de meniere hastalığım var ama nedense hiçbir bayrama denk gelmedi.

uykumvar

Üye
Deneyimli Üye
Tepkiler
583
tam yasak olsun ama çalışamayan insanları devlet mutlaka maddi anlamda desteklesin ve ödemelerini ertelesin. başka türlü insanlar hastalıktan değil açlıktan ölecek.

Tatar

CARPE DIEM
Çılgın Moderatör
Tepkiler
4.462
Desteklesin desteklemesine ama soru 1 ) Kaynak nedir ? Bu ödemeler nereden yapılıyor.Yeni kredilermi alındı yoksa ''128 milyar dolar mı'' 2) Mart 17 de devletin en üst yetkilisi kısa çalışma ödeneği bitmiştir (büyük patronlar aba altından sopa mı gösteriyor) deyip daha sonra hiçbirşey olmamış gibi nasıl oluyorda 2 ay daha uzattık diyebiliyor. Bu ödenen paralar kimlerin geleceğinin paraları bugünü kurtardık diyenler yarın ağlayanlara nasıl bakacaklar....Aslında şuan devletlerin en buyuk korkusu yoğun bakım ünitelerinin dolması eğer ki dolarsa işte o zaman en buyuk felaket çünkü kalp krizi geçiren yada covid harici ağır bir hasta hastaneden geri çevrilirse ki olabilir o zaman bitişin başlangıcıdır (Düşünün bir yakınınız ağır hasta ve hastane doluyuz deyip almıyor o an gözümüzün karadığı andır)??? yoksa insanların covid den ölmesi onlar açısından bir önem arz etmiyor.

Deepest

Yönetici
Yönetici
Tepkiler
276
Mahvolmuş ve bitmiş bir ülke..
Şu 23 Nisan gelsin sonra 19 Mayıs 30 Ağustos 29 ekimleri kısıtlama içine sokacaklar. Aha buraya yazıyorum.. ama öncelikle turizm için vaka sayısı azaldı diyecekler

Gri

Lahmacun
Yönetici
Tepkiler
7.832
Tatar wrote:
DAslında şuan devletlerin en buyuk korkusu yoğun bakım ünitelerinin dolması eğer ki dolarsa işte o zaman en buyuk felaket çünkü kalp krizi geçiren yada covid harici ağır bir hasta hastaneden geri çevrilirse ki olabilir o zaman bitişin başlangıcıdır (Düşünün bir yakınınız ağır hasta ve hastane doluyuz deyip almıyor o an gözümüzün karadığı andır)??? yoksa insanların covid den ölmesi onlar açısından bir önem arz etmiyor.
Bu çok acı ama bilinmeyen bir tablo aslında. Şu an dünya üzerinde, ülkelerin resmi açıklamalarına göre 3.080.000 kişi COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetmiş. Bu sayıya, ülkelerin açıklamadığı veya yetişemediği için sayamadığı sayılar dahil değil.

Ayrıca sokağa çıkma yasakları nedeniyle hareketsizlik kaynaklı kalp ve damar hastalığı ölümlerini bilmiyoruz. Temel sağlık hizmetlerindeki yoğunluk nedeniyle bakım hizmeti alamayan yenidoğan ve yaşlıların ne kadarının kaybedildiğini bilmiyoruz. Kanser, şeker vb. gibi düzenli tedavi görmesi gereken hastaların ne kadarı hastane yoğunluğu nedeniyle tedavi alamadı veya daha kötüsü hastane ortamında virüse maruz kalarak öldü, bunu da bilmiyoruz.

3.080.000 diyoruz ama belki dolaylı ölümlerle birlikte bu sayının birkaç katı insan öldü. Haftaya, sonraki haftaya veya önümüzdeki ay bu sayıya bizim veya sevdiklerimizin dahil olup olmayacağı da belli değil. Kendimizi korumaktan başka çaremiz yok çünkü pandemi politikamız yok denecek kadar istikrarsız.

Yakida

Bad Cop
Yönetici
Tepkiler
5.249
Turizm bakanının oteller zinciri var şimdi adını vermeyeyim, durum böyleyken tabii ki turizm için vaka sayısı azaldı diyecekler, keza eğitim bakanının özel okullar zinciri var, sağlık bakanının özel hastaneler zinciri var, var oğlu var, bal tutan parmağını yalar bu olsa gerek.

Tatar

CARPE DIEM
Çılgın Moderatör
Tepkiler
4.462
Deepest wrote:
Mahvolmuş ve bitmiş bir ülke..
Şu 23 Nisan gelsin sonra 19 Mayıs 30 Ağustos 29 ekimleri kısıtlama içine sokacaklar. Aha buraya yazıyorum.. ama öncelikle turizm için vaka sayısı azaldı diyecekler

Jopa dönüyoz ama hangi jopa ?

Yeni konular