Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
276
üye
41766
Çuha Çiçeği

New York Mezarlığı

Hamlet
Yönetici
Tepkiler
2.215
Konuyu Başlatan
Çuha çiçeği, Primulaceae familyasının Primula cinsini oluşturan bitki türlerinden biridir. Değişik ve çeşitli birçok çiçeğe sahiptir. Anavatanı Çin’dir. Saksıda ve bahçede bakım için uygun dış mekan bitkisidir. Park ve bahçe süslemelerinde sıkça yer verilen bir çiçektir. Çok yıllık bir bitkidir.

2854=267.jpg

Demetler halinde açan çiçekleri kırmızı, mor, sarı, pembe ve beyaz renklerde olabilir. Çiçeklenmeleri genellikle kış bitiminde başlar. İlkbahar sonuna kadar hava ısınmadan çiçek açmaya devam eder. Bu süreçte büyümeye devam eder ve yeni sürgünlerde üretir. Soğuklara dayanıklı bir bitkidir. Kış güneşinden faydalanmak ister. Kışın fazla sulamaya gerek yoktur. Yetişene kadar toprağı nemli olmalıdır.

uykumvar

Üye
Deneyimli Üye
Tepkiler
427
Ne kadar güzel bir çiçek. Teşekkürler paylaşımınız için. :)

Yakida

Say cheese!
Yönetici
Tepkiler
3.529
Çok yıllık oluşu güzel, geçenlerde marketten Vapur Dumanı adında bir çiçek tohumu aldım fakat dikkat etmemişim meğer tek yıllık bir bitkiymiş hevesim kırıldı ekemedim çok da güzel görünüyor ama her yıl yeni baştan başlamak hoşuma gitmedi.

New York Mezarlığı

Hamlet
Yönetici
Tepkiler
2.215
Konuyu Başlatan
Yakida dedi ki:
Çok yıllık oluşu güzel, geçenlerde marketten Vapur Dumanı adında bir çiçek tohumu aldım fakat dikkat etmemişim meğer tek yıllık bir bitkiymiş hevesim kırıldı ekemedim çok da güzel görünüyor ama her yıl yeni baştan başlamak hoşuma gitmedi.

Duymadığımız ne çiçekler varmış daha..

Yakida

Say cheese!
Yönetici
Tepkiler
3.529
Lâtince adı Ageratum houstonianum imiş Şöyle birşey kendisi:

2894=289.jpg

Gri

Lahmacun
Yönetici
Tepkiler
5.292
Bitki kokusu, hatta çim kokusu duymayı özledik. Pandeminin bizden götürdüklerinden...