Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
276
üye
41755
mesaj

SGK, BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Sorgulama ve Nasıl Alınır?

uykumvar

Üye
Deneyimli üye
Kayıt tarihi
24 Mart 2021
Mesaj
787
Tepkiler
427
Konuyu Başlatan
SGK ve eski adı ile BAĞ-KUR, yeni adı ile 4B’li çalışanlar, hizmet dökümlerini istedikleri zaman internet ortamında görebilmektedir. 4A ve 4B’li çalışanlar; hizmetlerini, sigortalarını ve prim günlerini detaylı bir şekilde görmek istiyor. Bu hizmet dökümleri e-devlet üzerinden kolayca görülebilir. Peki, SGK, BAĞ-KUR hizmet dökümü sorgulama ve nasıl alınır?

SGK, BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Nedir?​

SGK ve BAĞ-KUR hizmet dökümü, sigortalı çalışanların prim bilgilerini detaylı olarak görebildikleri bir belgedir. Çalışanların emeklilik takibi, güvence ve sigorta ayrıntılarını kapsamlı bir şekilde görebildikleri bir dokümandır. Bu belgeye ulaşmak ise sanıldığının aksine zor bir işlem değildir. Peki, SGK ve BAĞ-KUR hizmet dökümü sorgulaması nasıl yapılır? SGK ve BAĞ-KUR hizmet dökümü nasıl alınır?

SGK ve BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Sorgulama​

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey, e-devlet sistemine giriş yapmaktır. Eğer bir e-devlet şifreniz yok ise, PTT bayilerine başvurarak e-devlet şifrenizi satın alabilirsiniz. Daha sonra bu şifre ile sisteme giriş yaparak kendinize ait bir şifre belirleyebilirsiniz.

E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra, ana sayfada yer alan “Sosyal Güvenlik Kurumu” sekmesine tıklayın. Eğer e-devlet ana sayfanızda bu seçeneği göremiyorsanız, arama kutucuğuna gelerek oraya “Sosyal Güvenlik Kurumu” yazabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu yazıp arattıktan sonra, SGK hizmet dökümünüze ulaşmak istiyorsanız 4A hizmet dökümü seçeneğini tıklamalısınız. BAĞ-KUR hizmet dökümünü görmek isteyen kişiler ise 4B hizmet dökümü seçeneğine tıklamalıdır.

4A veya 4B hizmet dökümüne tıkladıktan sonra karşınıza hizmet döküm belgeniz gelecektir. Sayfanın en alt bölümüne inerek “Detaylı Hizmet Dökümü” seçeneğini tıkladığınızda, geçmiş tüm dönemlere ait hizmet dökümünüzü görebilirsiniz. Peki, SGK ve BAĞ-KUR Hizmet Dökümü nasıl alınır?

SGK ve BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?​

SGK ve BAĞ-KUR hizmet dökümünüzün çıktısını almak istiyorsanız yapacağınız işlem çok basit. Az önce girmiş olduğumuz 4A veya 4B hizmet dökümü sayfasının üst bölümde “Yazdır” seçeneğine tıklayarak yazdırabilirsiniz. Eğer yazıcınız mevcutta herhangi bir sorun çıkmadan SGK veya BAĞ-KUR hizmet döküm belgenizi çıkartabilirsiniz. Bir sorun yaşıyorsanız bu muhtemelen yazıcınızdan kaynaklanan bir problemdir.
 
Moderatörler tarafından düzenlendi:
Top