Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
276
üye
41764
mesaj

Karma Yasası Nedir?

beyaz tavşan

Üye
Yeni Üye
Kayıt tarihi
4 Nisan 2021
Mesaj
194
Tepkiler
24
Konuyu Başlatan
Karma yasası, evrenin görünmeyen bir yasası olarak tanımlanmaktadır. Karma yasası anlatılırken botanik biliminin yasaları ile örnekler verilmektedir. Karmanın 12 yasası vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir.

1. Büyük Kanun

Bazen "Sebep ve Sonuç Yasası" olarak adlandırılan Büyük Yasa, bize istediğimiz şeyleri elde etmek için bunları da somutlaştırmamız gerektiğini söyler.

Buradaki mesaj Çekim Yasasına benzerdir. Başka bir deyişle, ne verirseniz verin, olumlu ya da olumsuz olsun, aynı zamanda alacağınız şeydir.

2. Yaratılış Yasası

Karmik Yaratılış Yasasına göre, arzu ettiğimizi elde etmek istiyorsak hayatımıza aktif katılımcılar olmamız gerekir. Bize bir şeylerin olmasını bekleyemeyiz. Kendimizi hayatımızda istediğimiz şeyle çevrelemeyi hedeflemeliyiz ve neye ihtiyacımız olduğuna dair ipuçları için çevremize bakmalıyız.

3. Alçakgönüllülük Yasası

Budizm'in 12 karma yasasından çoğu kez Tevazu Yasasının önemini vurguladığı görülebilir. Bu karmik kural hakkında hatırlamanız gereken şey, onu değiştirmeden önce bir şeyin gerçek gerçekliğini kabul etmeniz gerektiğidir.

4. Büyüme Yasası

Meşhur “Nereye gidersen git oradasın” sözünü duyduysan, zaten bir anlamda Büyüme Yasasını düşünmüşsündür. Buradaki mesaj, çevrenizdeki dünyadan (veya aslında çevrenizdeki dünyadaki insanlardan) beklemeden önce kendinizde bir değişiklik beklemeniz gerektiğidir. Nihayetinde, sadece kendiniz üzerinde kontrol sahibi olursunuz.

5. Sorumluluk Hukuku

Anlam açısından, karma genellikle Sorumluluk Yasası açısından düşünülür. Özellikle yolculuğunuz boyunca olanların kaynağı olduğunuzu hatırlamanız yararlı olacaktır. Çevrenizde olup bitenler, içinizde olup bitenlerin aynasıdır; fantastik veya nahoş olsun, tüm yaşam deneyimlerinizden sorumlu olduğunuz anlam budur.

3008=321.jpg

6. Bağlantı Yasası

Bu rehbere geçmiş yaşam deneyimlerinin kötü karmasını nasıl kaldıracağınızı merak ettiğiniz için ulaştıysanız, Bağlantı Yasasını hatırlamak size yardımcı olabilir. Bu yasa, geçmişin, şimdiki zamanın ve geleceğin birbirine bağlı doğasını vurgular ve bize şimdiki zaman ve gelecek üzerindeki kontrolümüzün geçmişin kötü enerjisini yok etmemize yardımcı olabileceğini hatırlatır.

7. Odaklanma Yasası

Odaklanma Yasasına göre, başkalarını dışlayarak tek bir düşünce zincirini takip edebilirseniz hayatta daha iyi olacaksınız. Zihinlerimiz, eşit yetkinlikle birden fazla düşünce zincirini takip edecek donanıma sahip değil.

8. Verme ve Ağırlama Yasası

Hintçe'de karma anlamı, Verme ve Konukseverlik Yasasına yakından bağlıdır. Bu yasa, belirli bir şeye inanırsanız, o zaman doğal olarak bir aşamada bu gerçeğe olan bağlılığınızı göstermeniz için çağrılacağınızı öğretir. Buradaki odak, inanç ve uygulama arasındaki bağlantıdır. Eylemlerinizin daha derin inançlarınızı yansıtmasını sağlamanın önemini önerir ve teşvik eder.

9. Burada ve Şimdi Yasası

Yukarıda belirtildiği gibi, Budizm'de karma, gerçekliğinizin gerçeğini kabul etmekle ilgili fikirlerle bağlantılıdır. Aynı şekilde, Budistler genellikle karmayı şimdiki anda gerçekten yaşama temasıyla ilişkilendirir. Geçmişteki hislere, deneyimlere ve inançlara çok sıkı sarılırsanız, geçmişte her zaman bir ayağınız olur.

10. Değişim Yasası

Değişim Yasasını düşündüğünüzde, evrenin bize ihtiyacımız olanı verdiği mesajıyla bağlantı kurarsınız. Böylece, farklı bir gelecek yaratmak için neye ihtiyacınız olduğunu öğrendiğinizi gösterene kadar tarihin sürekli olarak kendini tekrar ettiğini göreceksiniz.

11. Sabır ve Ödül Yasası

Kısaca söylemek gerekirse, Sabır ve Ödül Yasası, en büyük başarılarınızın hepsinin tutarlı sıkı çalışma gerektirdiğini iddia ediyor. Bu, hayattaki hedefleriniz ne olursa olsun sabırlı olmanız gerektiği anlamına gelir.

12. Önem ve İlham Yasası

Son olarak, Önem ve İlham Yasası, motivasyonel bir desteğe ihtiyaç duyduğunuzda veya önemli değilmiş gibi hissetmeye başladığınızda üzerinde düşünmek için iyi bir yasadır.
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Muhakkak herkes yaptığının karşılığını alacak. İlahi adalet işliyor
 
Top