Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
276
üye
41731
Hindistan'da Pandemi Korkunç Boyutlara Ulaştı

beyaz tavşan

Üye
Yeni üye
Tepkiler
24
Konuyu Başlatan
Hindistan'da Covid-19 pandemisi korkunç boyutlara ulaştı. Her gün yüzbinlerce kişinin yeni vaka olarak kayda geçtiği, binlerce kişinin hayatını kaybettiği ülkede durum kontrolden çıkmış durumda. Hindistan hükümeti, uluslararası camiadan yardım istedi. Çağrıya şu ana kadar İngiltere ve Avrupa Birliği tüm imkanları seferber ederek yardım edeceklerini bildirerek cevap verdi.

Bu manzara, ülkemizde de yaygın olarak görülen COVID-19 ve aşı inkarcılarına umarım bir ders olur. Allah hepimizi böyle bir manzaradan korusun.

https://www.youtube.com/watch?v=hVVlxzjtrjw

Yakida

Say cheese!
Yönetici
Tepkiler
3.526
Çok kötü, biz kendimizi ülke olarak ne kadar korusak da, diğer ülkelerde sorun çözülmedikçe dünyanın işi zor.

uykumvar

Üye
Deneyimli üye
Tepkiler
427
Allah yardım etsin oradaki insanlara. Fakirlik, cehalet, kültürel nedenler üstüste gelmiş çok kötü durumdalar.

Biz bu kadar olmayız ama bu aşı karşıtları benim canımı çok sıkıyor... :(

Tatar

Moderatör
Moderatör
Tepkiler
1.934
Yeni Üye (2) wrote:
Hindistan'da Covid-19 pandemisi korkunç boyutlara ulaştı. Her gün yüzbinlerce kişinin yeni vaka olarak kayda geçtiği, binlerce kişinin hayatını kaybettiği ülkede durum kontrolden çıkmış durumda. Hindistan hükümeti, uluslararası camiadan yardım istedi. Çağrıya şu ana kadar İngiltere ve Avrupa Birliği tüm imkanları seferber ederek yardım edeceklerini bildirerek cevap verdi.

Bu manzara, ülkemizde de yaygın olarak görülen COVID-19 ve aşı inkarcılarına umarım bir ders olur. Allah hepimizi böyle bir manzaradan korusun.

https://www.youtube.com/watch?v=hVVlxzjtrjw

Korkunç:((

Gri

Lahmacun
Yönetici
Tepkiler
5.289
Okuduğum kadarıyla, Hindistan'da aşı karşıtı kampanya öyle bir boyuta ulaşmış ki, aşı olanların hastalık bulaştıracağı söylentisi hızla yayılmış ve bitkisel korunma yöntemlerinin işe yaradığına inandıkları için aşılanmayı neredeyse kimse tercih etmiyormuş.

Sonuç böyle maalesef.

Hannibal

Üye
Yeni üye
Tepkiler
2
Aslında Hintliler'in bağışıklık sistemi bizden daha sağlamdır, her tür virüse, mikroba alışıklar, bana ilginç geldi bu durum...