Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
277
üye
42140
mesaj

Kedi Mi Köpek Mi Daha İyi Evcil Hayvan?

beyaz tavşan

Üye
Yeni Üye
Kayıt tarihi
4 Nisan 2021
Mesaj
194
Tepkiler
24
Konuyu Başlatan
Evde beslenecek evcil hayvan olarak kedi mi yoksa köpek mi daha iyi sizce? Ben köpeği tercih ediyorum çünkü daha sadık ve söz dinleyen hayvanlar.

Siz ne dersiniz? Kedi mi köpek mi?

3191=353.jpg
 

Gri

Lahmacun
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
4.771
Tepkiler
5.331
Evlenmeden önce benim bir, eşimin iki kedisi vardı. Şimdi üç kediyle yaşıyoruz, çok keyifli bir ortam oluyor evde. Her yerden bir kedi çıkıyor mırıl mırıl.

Köpekleri de çok seviyorum, ama evde beslemek için kediler bize daha uygun. Herkes kendisine uygun sokak hayvanıni beslese, yavrucaklar sıcak bir yuva bulur. :)
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Kedi evde beslemek için daha uygun, tuvaletini kuma yapması dolasıyla. Daha temiz bakıyor kendine ama çok ukalalar bence.
Kediler onlar beni seviyor diye burun havada dolaşırken,
Köpeklerin tuvalet ihtiyacı daha zahmetli ve kediye göre daha çok kokuyor. Köpekler kedilere nazaran daha sadık ve masum ve ben sahibimi seviyorum diyor.
O yüzden tercihim köpek :)
 

Yakida

Say cheese!
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
3.998
Tepkiler
3.568
Çocukluğumda ve gençliğimde hep kedimiz oldu, evimiz müstakil ve bahçeliydi hiç sorun olmuyordu, şimdi de beslemek isterdim ama ben kendime zor bakıyorum. :D ikincisi de ev elektronik alet ve hoperlör dolu.
Bir gün bizim eski apartmanımızda merdivenden iniyordum, bir baktım havalandırma penceresinin kenarında küçücük bir yavru kedi , o kadar küçük ki binanın kapısının altındaki boşluktan girmiş hemen eve aldım bir çay tabağına süt koydum içirdim, evde koşup oynamaya başladı ama ilk işi müzik setimin bulunduğu sehpaya atlamak oldu, hoperlörlere yönelmişti ki zor kurtardım, mahallede belediye için gönüllü sokak hayvanlarına bakan bir komşumuz vardı ona verdim, yani çok isterim ama bizim evde olacak iş değil kedi bakmak.
Tabii ki cevabım Kedi. :)
 

Deepest

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
993
Tepkiler
189
Ben bebe fotoğrafları da çektiğim için alerjisi olan olur alırım başıma bela o yüzden beslemiyorum. Bir de alışmamışım. Arkadaşım kedisini getirmişti eve kumunu boşaltırken ölüyorum sandım sonra kısırlaşmamış bir erkekti perdelere pıslatıyordu öldüm öldüm dirildim. Yok dedim kedi bakamam. Sonra minnak bir köpeğe bir gün baktım. O da bulduğu her yere tata yapıyordu o da olmaz dedim. Ben kendime zor bakıyorum zaten dedim o yüzden bahçeli evim olursa köpek diyorum :)
 
Top