Deniz Salyası Yine Tekirdağ Sahillerinde

Yakida

Say cheese!
Yönetici
Tepkiler
3.739
3397=387.jpg

Marmara Denizi'nde etkili olan ve balıkçıları zor durumda bırakan deniz salyası Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ve Şarköy ilçelerinde yeniden ortaya çıkarak, sahilleri kapladı. Şarköy'ün mavi bayraklı plajının da yer aldığı sahil kesiminde deniz bembeyaz oldu.

Marmara Denizi'nde oksijen azalması nedeniyle meydana gelen deniz salyası Şarköy sahilinde kıyıdan 300 metre açıkta 10 kilometrelik bir alanı kirli beyaz bir renk oluşturdu. Şarköy iskelesinin çevresinde tamamen beyaz bir görüntü hakim oldu.

Bilim insanları Marmara Denizi kıyılarında görünmeye başlayan deniz salyalarının, kirlilikten oluşan

oksijen azalması nedeniyle deniz planktonlarının alg patlaması sonucunda meydana geldiğini ifade

ediyorlar.

MSN

Yakida

Say cheese!
Yönetici
Tepkiler
3.739
Doğa öcünü alıyor, bir de İstanbul Kanalı'nın yapıldığını düşünün Marmara denizi biter.
Bu fotoğrafta da bizim Gemlik körfezinin hali görünüyor, biraz önce çektim ki sabah tamamı beyazdı.

DSC-0165.jpg

Gri

Lahmacun
Yönetici
Tepkiler
5.631
Denizle ilişkimiz daima alayım da vermeyeyim şeklinde oldu. Maalesef bunun bedelini ödüyoruz.

Yakida

Say cheese!
Yönetici
Tepkiler
3.739
Bugün daha kötüydü, bence bildiğiniz bir çevre felâketi bu.

DSC-0782.jpg

Yakida

Say cheese!
Yönetici
Tepkiler
3.739
Ne zamandır böyle olduğunu tam olarak kestiremiyorum ama yaklaşık 6-7 ay önce bizim sitenin whatsapp hesabından fotoğraf paylaşmışlardı ilk o zaman haberim oldu ama o çok çok azdı ve nadir görünüyormuş ki ben rastlamamışım ondan sonra da dikkat ettiğim için zaman zaman ben de görmeye başladım yaklaşık 1-2 aydır artarak bu hale geldi fakat şimdi hatırladım da o paylaşılan fotoğraftaki oluşum kırmızıydı, hatta şu balinaların yediği krill denilen canlı olduğu yorumu yapılmıştı, yarın whatsapp hesabına bir bakayım fotoğrafın orada olması lazım hem ne zaman başladığını da bulmuş olurum iyi geldi aklıma.

Gri

Lahmacun
Yönetici
Tepkiler
5.631
Sabah haberlerde duyduk, lodosun etkisiyle özellikle Marmara'nın güney sahillerinde dağılmaya başlamış deniz salyası. Söz sende @Yakida