Kusarak Zayıflamak Nedir?

Yazalım

#yenikonuaç
Moderatör
Kayıt tarihi
5 Mayıs 2021
Mesaj
1.228
Tepkiler
746
kusarak-zayiflamak-nedir.jpg

Kusarak zayıflamak, manken hastalığı olarak da bilinen oldukça tehlikeli bir zayıflama yöntemidir. Genelde genç kızların kendilerini kusturma yoluyla yediklerini çıkartmaları ile gerçekleşmektedir. Doyana kadar yemek yiyip ardından kendini kusturmak, mide işleyişinin bozulmasına yol açtığı gibi bir sürü sağlık sorununa da davetiye çıkarmaktadır.

Bu yöntemle zayıflamaya çalışan birçok kişinin hayatını kaybettiği bilinmektedir. Uzmanların sık sık uyardığı bir konu olması bakımından genç kızların ve kadınların bu uygulamayı denememeye dikkat etmesi gerekmektedir.

Kusarak Zayıflama Nasıl Olur?​

Tıkanırcasına yemek yiyerek yalancı bir tokluk hissi oluşturup hemen ardından kendini kusturmak ile olmaktadır. Böylelikle, yiyecekler sindirilmeden vücuttan atılmış olduğu için herhangi bir kalori alımı gerçekleşmemektedir.

Yemek yeme konusunda kısıt olmadığı için mide büyümekte ve yedikçe tekrar aynı işlem tekrarlanmaktadır. Oldukça tehlikeli ve öldürücü bir zayıflama yöntemi olduğu için hiç kimsenin bunu denememesi önerilmektedir.

Kusarak Zayıflamanın Zararları Nelerdir?​

Vücut gerekli enerjiyi yağlardan ve kaslardan sağlamaya çalışacağı için çeşitli metabolik sorunlar meydana gelmektedir. Kusarak zayıflama yöntemi, midenin çökmesine ve iflas etmesine neden olmaktadır.

Bağışıklık sisteminin tamamen iflas ettiği bir sonuçla karşılaşmamak için kusarak zayıflama yönteminin tercih edilmemesi gerekmektedir. Birden çok sağlık sorununa aynı anda davetiye çıkaran bu uygulamanın sonu ölümle dahi bitebilmektedir. Detaylandırmak gerekirse şunlar söylenebilmektedir;
  • Bağışıklık Sistemi Çöker.
  • Kusarak Zayıflamanın Zararlarının Başında Ölümcül Olması Gelir.
  • Aşırı Zayıflık Meydana Gelir.
  • Mide İflas Eder.
  • Psikolojik Bozukluklar Ortaya Çıkar.
  • Cilt Sorunları Meydana Gelir.
  • Blumia Ve Anoreksiya Nervosa Hastalığına Yol Açar.
  • Mide Büyümesi Ve Mide Daralmasına Yol Açar.
Kusarak zayıflama diyeti, hiçbir bireyin yapmaması gereken ve aklına dahi getirmemesi gereken ölümcül bir diyettir. Manken hastalığı olarak da bilinen bu uygulama, zayıflık uğruna bir insanın hayatını ne kadar mahvedebileceğini gösteren oldukça kötücül bir uygulamadır.

Zayıflamak İçin Kusanlara Ne Denir?​

Blumia veya anoreksiya denmekte ve blumiası olan bireyler tıka basa yemek yiyip ardından kendini kusturmaktadır. Özellikle, yemek kontrolünün sınırsız olması ve ardından gelen pişmanlık duygu kusma eylemine yol açmaktadır.

Kilo almamak için sürekli bu kusma işlemi tekrarlanmakta ve ardından mide sorunları meydana gelmektedir. Anoreksiya durumu da kişinin kendisini uzun süre aç bırakmasını ifade etmektedir.

Her Gün Kusmak Zararlı Mıdır?​

Sık sık ve her gün kusmak oldukça zararlıdır. Çünkü mide ve böbreklerin doğal dengesi bozulmakta ve vücut iflas etme noktasına gelmektedir. Özellikle zayıflamak için kusan bireyler, birden çok sağlık sorununa yakalanma riski taşımaktadır.

Her gün kusmaya çalışan birisinin psikolojik olarak iyi durumda olmamasından kaynaklı olarak yakınlarının muhakkak desteğine ihtiyacı vardır. Bu nedenle hem psikolojik desteğin sağlanması gerekmekte hem de ameliyat gerekiyorsa ameliyatın gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Hemen Kusmak İçin Ne Yapılmalı?​

Mideyi rahatlatmak için ağza parmak sokarak kusmak mümkündür. Ancak zayıflamak için kendinizi kusturmaya çalışacaksanız bu oldukça ölümcül ve tehlikelidir. Bazıları midesini bulandırsan şeyleri düşünerek de hemen kusabilmektedir.

Limon suyu, tuz ve su karışımı yapıp içmek de kusmak için uygulanabilmektedir. Fakat hiçbir biçimde bu uygulamanın gerçekleştirilmemesi gerektiğini hatırlamanız oldukça önemlidir. Sağlık açısından zararlı bir uygulama olduğu için kimsenin hangi sebeple olursa olsun denememeye dikkat etmesi önerilmektedir.

Kusarak Zayıflayan Ünlüler​

Amy Winehouse bu konuda en meşhur ünlülerden biridir. Sophie Moss, sebebi bilinmeyen periyodik bir kusmaya yakalandığı için bu konu ile anılmaktadır. Bunun yanında Keira Knightley, Jennifer Aniston, Sandra Bullock, Eva Mendez ve Angelina Jolie gibi isimlerin bir dönem blumia ile anıldığı söylenebilmektedir.

Oldukça tehlikeli bir hastalık olan anoreksiya ve blumia, manken hastalığı olarak bilindiği için birçok ünlü mankenin de bu hastalıkla mücadele ettiği söylenebilmektedir. Lindsay Lohan, Demi Lovato ve Paula Abdul gibi isimler de uzun bir dönem yeme bozukluğu ile mücadele eden ünlüler arasındadır.
 

Gri

Lahmacun
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
5.021
Tepkiler
5.694
Sürekli kusmak, uzun vadede yemek borusu kanserine dahi yol açabiliyor.
 

New York Mezarlığı

Hamlet
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
2.191
Tepkiler
2.331
Eski Romalılar yemek yemeyi o kadar severlerdi ki, tekrar tekrar yemek için yediklerini ağızlarına parmak sokarak geri çıkarırlardı. Ya da tüylü bir çubuk sokarlardı ağızlarına.

İnsanlık, bazı aptallıklarından hiç vazgeçmiyor. Onca düşünce sistemi geldi, dinî ekol geldi, insanlığa nefsine hakim olmayı öğütledi, ama kâr etmedi.
 

XiR

𝕴 𝕯𝖔𝖓'𝖙 𝕮𝖆𝖗𝖊
Deneyimli Üye
Kayıt tarihi
30 Nisan 2022
Mesaj
850
Tepkiler
852
Eski Romalılar yemek yemeyi o kadar severlerdi ki, tekrar tekrar yemek için yediklerini ağızlarına parmak sokarak geri çıkarırlardı. Ya da tüylü bir çubuk sokarlardı ağızlarına.

İnsanlık, bazı aptallıklarından hiç vazgeçmiyor. Onca düşünce sistemi geldi, dinî ekol geldi, insanlığa nefsine hakim olmayı öğütledi, ama kâr etmedi.

Lût Kavmi ve Pompei ahaliside bu tarz davranışlar sergilemişler..
 

Fanda

Üye
Forumun Gediklisi
Kayıt tarihi
30 Temmuz 2021
Mesaj
2.371
Tepkiler
2.140
Kustuğum zaman iki gün hasta hissediyorum kendimi. O yüzden kusmaktan çok korkuyorum, isteyerek hayatta yapamam
 
Top