Şampiyon Beşiktaş!

Samur

Üye
Üye
Kayıt tarihi
17 Nisan 2021
Mesaj
397
Tepkiler
238
Süper Lig'de şampiyon 84 puanla Beşiktaş oldu. Beşiktaş'ı 84 puanla Galatasaray, 82 puanla Fenerbahçe izledi.

Beşiktaş, Galatasaray ile aynı puanda olmasına rağmen, +2 averaj ile şampiyon olmayı başardı.

Böylece, Beşiktaş'ın şampiyonluk sayısı 16'ya yükseldi. Süper Lig'de, halen Galatasaray'ın 22, Fenerbahçe'nin 19, Beşiktaş'ın ise 16 şampiyonluğu bulunuyor.

Önümüzdeki sezon, Galatasaray Şampiyonlar Ligi için 2 ön eleme ve 1 play-off turu oynayacak, Beşiktaş ise eğer Chelsea Şampiyonlar Ligi kupasını alır veya Premier Lig'i ilk 4 sıra içinde bitirirse ön eleme oynamadan, Chelsea Şampiyonlar Ligi şampiyonu olamaz veya ligi ilk 4 içinde bitiremezse, ön eleme oynayarak katılabilecek.
 

Rick

Üye
Yeni Üye
Kayıt tarihi
29 Temmuz 2021
Mesaj
357
Tepkiler
3
Tüm Beşiktaş camiasını tebrik ederim, sonuçta, öyle veya böyle bir tane şampiyon olur.
 

Gri

Lahmacun
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
4.986
Tepkiler
5.639
Tebrik etmekten başka bir şey gelmez elden, ama şampiyonluk yolunda teknik direktörleri ve başkanlarının söyledikleri bu kadar sempati duyulan bir takımı kısa sürede itici hale getirmeye yeterliydi. Örneğin, Beşiktaş ile berabere kalan Antalyaspor için "ne oldu da berabere kaldınız, ne geçti elinize?" tarzında bir şeyler söylemişti BJK teknik direktörü. Başkasının emeğini bu kadar küçümsemek ne kadar yakışıksız...

Fenerbahçe ile çekiştiğimiz günleri özlüyorum, FB hiç değilse zirve havasını bilen, alışkın olan bir takım. Böyle dağıtmıyor şampiyon olunca.
 

Rick

Üye
Yeni Üye
Kayıt tarihi
29 Temmuz 2021
Mesaj
357
Tepkiler
3
Türkiye'de futbol, neredeyse tüm spor dallarında belki aynıdır ancak özellikle futbol, zaten büyük bir sorun.Yönetiminden futbolcusuna, taraftarından, federasyonuna kadar her tarafı tel tel dökülüyor.Toplum bilincinin aynen yansımalarını futbolda görüyoruz.O yüzden ben yaklaşık 3 yıldır artık süperligi seyretmiyorum, Premier Ligi seyrediyorum, eğer onlar futbol oynuyorsa biz ne oynuyoruz veya biz futbol oynuyorsak onlar başka bir şey veya başka bir seviyede birşey oynuyorlar.
 
Top