Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
277
üye
42133
mesaj

Kripto Paralar Çöküşte

Samur

Üye
Üye
Kayıt tarihi
17 Nisan 2021
Mesaj
386
Tepkiler
230
Konuyu Başlatan
Vitalik Buterin ve Elon Musk gibi kripto para piyasasının önde gelen isimlerinin yaptığı manipülasyonlar sonucunda, kripto paralar hızlı bir düşüşte. Son bir haftada, önce Elon Musk Tesla otomobilleri için Bitcoin kabul edilmeyeceğini açıkladı, sonra da Vitalik Buterin (Ethereum'un kurucusu) altcoinleri piyasadan silmek için bir takım alış satış işlemleri yaptı.

Şimdi birçok kripto para düşüşte. Geçtiğimiz hafta yükseliş trendindeyken satın alanların hepsi şu an pişman ve zararlarını nasıl çıkaracaklarını düşünüyor.

Kripto para piyasaları çöküşte. Kripto paranın sonu mu geldi?
 

Rick

Üye
Yeni Üye
Kayıt tarihi
29 Temmuz 2021
Mesaj
357
Tepkiler
3
Alım fırsatı işte...Zaten oldukça yüksekti ki bu yükseklik nereye kadar?Eninde sonunda bu çökmeler olacaktır.Ama sonunda yine çıkacaktır.Her borsa gibi kripto para borsası da spekülasyon ve manipülasyona açıktır.Diyagram analizlerine bakarak hareket etmek yerinde bir yaklaşım.
 

Hannibal

Üye
Yeni Üye
Kayıt tarihi
29 Temmuz 2021
Mesaj
206
Tepkiler
2
Korku endeksi 20 ler civarında, yani insanlar tedirgin ve korkuyor.Ancak bu sürekli olan birşey.

Bir de youtube de bir çok kişi çıkıyor, yok şu alt coin iyidir, yok bu iyidir...Yok Boğa sezonu başlayacak falan filan.Bu değerlendirmelerin büyük çoğunluğu 2-3 yıl öncesindeki durumlara göre bakılarak söyleniyor.İyi de o zaman sektörde 300-500 bin dolar ya vardı ya yoktu...Şimdi ise 2 Tirilyon doların üzerinde bir para trafiği var ve yatırım yapanların portföylerinde de değişiklikler var.O yüzden bu sektör yükselerek devam edecektir.
 

Rick

Üye
Yeni Üye
Kayıt tarihi
29 Temmuz 2021
Mesaj
357
Tepkiler
3
Bugün Kripto para piyasası müthiş çöktü.

BTC : 38-39.000 USD ler civarı
ETH : 2.480 USD ler civarına geriledi.

Bir bakıma iyi oldu, çünkü aşırı yüksekti.Aşırı yüksek olduğunda da küçük yatırımcılar yatırım yapamamaktalar.Rakamlar zirve olduğunda alım yavaşlamaktadır zaten.Ayrıca özellikle önce BTC, ardından ETH bir anda aşırı yükselmişlerdi.

Normal şartlarda BTC yerinde sayar veya bir miktar düşer ve sektördeki dönen para miktarı artarsa, altcoinler canlanır.Ancak şu bir aydır, bu durumda bir terslik vardı.BTC düşüşte olduğu halde yükselen altcoinlerden sadece ETH etkiliydi ki bu durum garip bir durum.

Kripto parada aşırı yükselişler her zaman tehlikelidir.
 

Hannibal

Üye
Yeni Üye
Kayıt tarihi
29 Temmuz 2021
Mesaj
206
Tepkiler
2
Toparlar, toparlar.Bir tirilyon dolar çıkmış sektörden.Yani paraya çevirip çekmişler paraları.Ama yine toparlar.Neredeyse Şubat ayı seviyelerine inmiş sektördeki para miktarı.
 

Samur

Üye
Üye
Kayıt tarihi
17 Nisan 2021
Mesaj
386
Tepkiler
230
Konuyu Başlatan
valla çok fena çöküyor kripto paralar. ethereum felan da çökmüş. bir oyun çeviriyor Elon Musk ve çevresindekiler.
 
Top