Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
276
üye
41728
mesaj

Zombiler Gerçek mi? Gerçekleşmesi Mümkün mü?

Hannibal

Üye
Yeni üye
Kayıt tarihi
29 Temmuz 2021
Mesaj
206
Tepkiler
2
Konuyu Başlatan
Bir çok film ve dizide işlenen konulardan biri olan Zombi virüsü gerçek mi veya gerçekleşebilir mi?

Düşünceme göre bu mümkün. Biraz kurcalayınca insan beyninde de bulunan ancak evrimleşmemiş ve şu an için zombi olayını aktif hale getiremeyecek düzeyde bazı virüslerin olduğu söyleniyor. Ne kadar doğrudur bilemiyorum tabii ki ancak bilim adamları kurcalarken kurcalarken, bu virüsü aktifleştirir mi acaba kazara da olsa? Özetle, zombiler gerçek olabilir mi?

Bu arada bence, zombi virüsü bir şekilde yapıldı. Ancak antivirüsü yapılamadığından ve şuan virüsü yapanlar için de risk oluşturduğundan salmıyorlar diye düşünüyorum.
 

beyaz tavşan

Üye
Yeni üye
Kayıt tarihi
4 Nisan 2021
Mesaj
194
Tepkiler
24
28 gün sonra, dünya savaşı z gibi filmlerdeki gibi olacağını düşünmem ama virüs tarzı şeylerden dolayı olabilir. Ama virüsler genelde öldürüyor yani bizi zombi haline getirene kadar öldürdüğü için çok başarılı olmaz herhalde.
 

Tek Kelime

Yepyeni üye
Yepyeni üye
Kayıt tarihi
24 Mayıs 2021
Mesaj
8
Tepkiler
3
Hannibal wrote:
Bir çok fil ve dizide işlenen konulardan biri olan Zombi ler gerçek olabilir mi veya gerçekleşebilir mi?

Hayır.
 

uykumvar

Üye
Deneyimli üye
Kayıt tarihi
24 Mart 2021
Mesaj
787
Tepkiler
427
İnsanın genetik yapısı çözümlendikçe yeni gelişmeler ve sorunlar çıkacak. Her gelişmeyle birlikte yeni sorunlar çıkıyor. Röntgenin radyasyon yayması felan gibi. Bunların da zombi gibi beyinsel kapasitesi düşmüş insanlara yol açması neden olmasın??
 

Gri

Lahmacun
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
4.739
Tepkiler
5.289
Hannibal wrote:
Düşünceme göre bu mümkün.Biraz kurcalayınca insan beyninde de bulunan ancak evrimleşmemiş ve şu an için zombi olayını aktif hale getiremeyecek düzeyde bazı virüslerin olduğu söyleniyor.Ne kadar doğrudur bilemiyorum tabii ki ancak bilim adamları kurcalarken kurcalarken, bu virüsü aktifleştirir mi acaba kazara da olsa?

Evrim sürecinde karşılaştığımız birçok virüsün genetik materyali DNA'mıza ekli durumda ama bu tekrar aktive olabilecekleri anlamına gelmiyor, sadece onlara karşı bağışıklık geliştirebileceğimiz kadarı, yani tanıtıcı bir kod parçası olarak mevcut.

Bu kod parçacıkları sadece beynimizde de yok, DNA içeren her hücremizde var. Dolayısı ile, içeriden gelebilecek bir tehdit söz konusu değil.

Dışarıdan gelebilecek bir tehdit ile zombiye dönüşebilir miyiz, ondan emin değilim çünkü beynin faaliyetlerinin önemli bir kısmı yaşamı sürdürmekle ilgili, yani beynin göreceği herhangi bir hasar, ölümcül olabiliyor.
 

Unicorn

Yönetici
Yönetici
Kayıt tarihi
29 Mart 2021
Mesaj
76
Tepkiler
1
İnsanların zombiye dönüştüğü bir hastalık var gibi aslında: Kuduz.
 
Top