Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
277
üye
42133
mesaj

7/24 Ne Demek? 7/24 Hizmet Nedir?

uykumvar

Üye
Deneyimli Üye
Kayıt tarihi
24 Mart 2021
Mesaj
787
Tepkiler
427
Konuyu Başlatan
7/24 ne demek sorusu, yaz aylarında çok merak ediliyor. 7/24, haftanın 7 günü ve günün 24 saati aralıksız hizmet veren işletmeler ve kurumlar için kullanılan bir ifadedir. Bu işletmeler hiçbir zaman kapanmaz, hep açıktır. Bayramlarda, resmi ve dini tatillerde daima hizmet verirler.

Ancak, bu gibi mekanlar, eğer sağlık, itfaiye veya emniyet kurumları gibi yasalarla belirlenmiş devamlı hizmet verme kapsamında değilse, pandemi gibi durumlarda belirlenen kısıtlamalar sonucu kapanabilir. Bunun dışında, yılın, ayın, haftanın ve günün her saati açık ve hizmet verir durumdadırlar.

7/24 Açık İşletmeler
7/24 hizmet veren işletmeler, genellikle marketler ve Tekel bayileridir. Bunların dışında, restoranlar, kebapçılar, dürümcüler ve elbette veterinerler örnek gösterilebilir.

7/24 açık veteriner, sağlık kurumu sayıldığı için, pandemi kısıtlamalarından muaftır ve kapanma dönemlerinde de hizmet alabilirsiniz.
 
Top