Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
277
üye
42140
mesaj

Mıknatıs Gümüşü Çeker Mi?

Yazalım

#yenikonuaç
Yönetici
Kayıt tarihi
5 Mayıs 2021
Mesaj
1.212
Tepkiler
726
Konuyu Başlatan
Mıknatıs gümüşü çeker mi 2021 yılında çok sorulan sorulardan biri. Gümüş, manyetik değeri çok düşük bir metal olduğundan, mıknatıs gümüşü çekmez. Mıknatısın gümüşü çekmiyor oluşu, sahte veya ayarı düşük gümüşü tespit etmekte kullanılan bir yöntemdir.

Gümüş, periyodik tabloda Ag simgesiyle gösterilen, Latincesi Argentum olan bir elementtir. Atom numarası 47, atom ağırlığı 107,87 gramdır. Gümüş, tıpkı altın ve bakır gibi, manyetik değeri çok düşük bir madendir. Dolayısı ile, altın bakır gümüşü mıknatıs çeker mi sorusunun cevabı, hayır çekmez şeklindedir.

[SIZE= 15px]Mıknatıs gümüşü çeker mi ve benzer sayısız içeriğimizden haberdar olmak için 3 saniyelik kayıt işlemi ile sitemize hemen kayıt olun ve sürprizleri kaçırmayın! Dilerseniz, konulara kayıt olmadan da aşağıdaki kutuya yazarak cevap gönderebilirsiniz![/SIZE]

Sahte Gümüş Nasıl Anlaşılır?
Sahte gümüş anlama yöntemlerinden biri de, mıknatıs yaklaştırmaktır. Gerçek gümüş mıknatıs özelliğine sahip olmadığı için, eğer elinizdeki metali mıknatıs çekiyorsa, o gümüş değildir veya ayarı düşüktür. İçine başka madde karıştırılan gümüşün mıknatıs tarafından çekildiği sıkça görülmektedir. Ayrıca, dışı gümüş kaplama olup içi başka maden olan nesneler de mıknatıs tarafından çekilmektedir.

5066=558.jpg
 
Top