Türkiye'nin en iyi forumuna hoş geldiniz!

En aktif ve güncel Türkçe foruma kayıt olarak en samimi dostluklara adım atın ve her gün büyüyen forumumuzda yerinizi şimdiden alın. Haydi, ne duruyorsunuz? :)

Aramıza katıl
276
üye
41726
mesaj

Ücretsiz Go ( GoLang ) Dersleri

Gri

Lahmacun
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
4.739
Tepkiler
5.287
Konuyu Başlatan
[SIZE= 16px]Ücretsiz Go ( GoLang ) Dersleri[/SIZE]

Ücretsiz Go dersleri, son zamanlarda internette en çok aratılan içeriklerden. Ben de aşağıdaki linki sizin için buldum ve paylaşıyorum. Tamamı ücretsiz olan bu dersler ile, iyi seviyede GoLang öğrenip, sistem programlama konusuna adım atabilirsiniz. İşte ücretsiz go kursları:


 • https://www.practical-go-lessons.com/: Go dilinin temellerini en basit halinden anlatıyor. Yeni başlayanlar için faydalı olabilir.
  https://www.udemy.com/course/golang-ile-programlamaya-giris/: Türkçe olan bu kurs, yabancı dilde konu anlatımı sevmeyenler için iyi bir seçenek. 2 saat içinde GoLang'in temellerini anlatıyor ve üst düzey kurslar için sizi hazırlıyor.
  https://quii.gitbook.io/learn-go-with-tests/: Bölüm sonlarındaki testlerle öğrendiklerinizi pekiştiren, Go dilinin temellerini insanı sıkmadan anlatan, iyi bir ders programı.
  https://www.codecademy.com/learn/learn-go: Codecademy tarafından verilen bu kurs, 9 saat sürüyor ve tüm konuları en basitinden alarak ilerletiyor.
  https://tour.golang.org/welcome/1: GoLang'den bahsediyorsak, dilin geliştiricilerinin kendi derslerini atlamak olmaz. Bu adreste, Go'nun geliştiricilerinden oldukça temel ama bir o kadar da güzel anlatılmış bir ders programı var.
  https://www.coursera.org/specializations/google-golang: Coursera'daki bu ücretsiz kurs, devam zorunluluğuna sahip ama tıpkı diğer Coursera kurslarındaki gibi, düzenli takip ile maksimum verimi alabileceğiniz güzel bir ders programı.
  Learn Go Programming in 7 Hours: Temel yazılım geliştirme kurslarıyla ünlü freeCodeCamp.org sitesinin, YouTube üzerinden verdiği 7 saatlik temel GoLang kursunu eminim çok beğeneceksiniz.
  https://miek.nl/go/: Learning Go adlı kitabın, internette yayınlanan halinden çok faydalanacağınızı umuyorum. Herhangi bir internet sitesinden bilgi alır gibi, rahatça okuyabilirsiniz.
  https://www.cosmiclearn.com/go/: CosmicLearn sitesindeki bu kurs, son derece faydalı.
  http://www.golangbootcamp.com/book: Matt Aimonetti tarafından yazılan bu kitap, tamamen ücretsiz olarak yayınlanıyor ve zengin bir içeriğe sahip.
  https://gowebexamples.com/: Go ile Web geliştiriciliği yapmak isteyenler için örnekler üzerinden oldukça güzel bir anlatım var.

Bu başlık altına, zaman zaman rastladığım GoLang kurslarını ekleyeceğim. Siz de rastladığınız ücretsiz go dersleri bağlantılarını paylaşabilir, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. :)
 

Gri

Lahmacun
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
4.739
Tepkiler
5.287
Konuyu Başlatan
Go Türkiye isimli YouTube sayfası ile, tamamen Türkçe olarak GoLang öğrenebilir, bilgilerinizi geliştirebilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCX2uz7k2Z23aHCx209EY4vw

 
Moderatörler tarafından düzenlendi:
Top