7 Sayısı ve sırları

Butterfly'ﻬ

𝕭𝖗𝖔𝖐𝖊𝖓 𝖂𝖎𝖓𝖌𝖘
Özel Üye
Kayıt tarihi
30 Nisan 2022
Mesaj
2.181
Tepkiler
2.860
Söz insan icadıdır ancak rakamlar tanrısaldır. Matematik her nekadar insan yapımı gibi dursa da hep vardı. Tıpkı rakamlar gibi. Bazı rakamlar diğerlerinden daha metafiziktir.

Örneğin tüm dünyada şansın sembolü olarak bilinen 7 gibi... 7 rakamının peşinden gittikçe birçok sırla karşılaşırsınız. Çünkü 7 bu dünyanın dışından gibidir.

Ana rakamlar içinde, hiçbiri yediye tam bölünemiyor, sonuç her zaman sonsuz tekrarlardan oluşan ondalık sayılar oluyor.

7'nin bölünememesi ve diğer rakamlarla herhangi bir işleme girememesi bakire halinin oluşumunu sağlayan nedenlerden sadece biri...

Haftanın 7 gün olması, 7 gezegen olması, 7 metal parçanın olması ve 7 tane Kıt'anın olması gibi pek çok sır var…

Bunların imkansız olması bu sayıya fazlasıyla gizem katıyor.

Orijinal yedi gezegen, metal ve haftanın günleri yedi sayısının etrafında dönüyor:

Ay/gümüş/Pazartesi;
Mars/demir/Salı;
Merkür/civa/Çarşamba;
Jüpiter/kalay/Perşembe;
Venüs/bakır/Cuma:
Satürn/kurşun/Cumartesi; ve Güneş/altın/Pazar.

Eski dünyanın Yedi Harikası var en ihtişamlı mimari yapı ve sanat eseleri.

Yedi tane kıta var: Asya, Afrika, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Antarktika ve Avustralya; yedi okyanus ve spritüel değişim için gidilecek yedi dünya var.

"Hitler de 7 sayısının peşindeydi!"

7 Sayısı özellikle Yahudiler için çok önem taşıyor. Tam olarak Yahudi dininde değil ama... Kabbala dediğimiz Yahudi felsefesi için geçerli.

7 ile başlayan olaylar Yahudiler için çok önemlidir. 7 Sayısının bir başka gizemi de Tanrı'nın insanı 6 günde yaratıp 7. günde tatil yapmasıdır.

Tanrı 7. günde tatile çıkıyor. Enteresan olan bir şey var 6. günde insanı yaratıp tatile çıkmadan biraz önce eşeği yaratıyor olması. İnsan nasıl olsa eşekten daha azdır diye onu daha sonra yaratıyor.

Bunlar Yahudi inancına göre böyle. Eşek insandan sonra yaratılmış olan bir varlıktır. Tanrı'nın 7. güne başlamadan önce yaptığı ilk ve son iş bu! Ayrıca Tarihte 7 sayısı Hitler için de çok önemliydi.

Hitler, 7 sayısının uğurlu olduğuna inanıyordu. Hitler için 7 sayısı şans ve talihi simgeliyordu.

Bunun dışında Kapadokya'da yer alan yedi uyurlar var. Bunlardan 6 tanesi erkek 1 tanesi köpektir. Bu köpeğin isimi de Kıtmir'dir.

Bunların hepsi uyuyup yıllar sonra uyanmış çok önemli insanlarmış.

Bu hem Hıristiyanlık hem Müslümanlık anlayışında var olan bir şey.

İki inanca göre 7 uyurlar çok mühim kişilerdirler. Bunların Kapadokya'da olması da önem taşır. Dünyayı düzeltmeye kalkışmışlar.
 

Yeni konular

Top