Ayasofya Camii İmamı Boynukalın İstifa Etti.

Hannibal

Üye
Yeni Üye
Kayıt tarihi
29 Temmuz 2021
Mesaj
206
Tepkiler
2
Ayasofya Camii İmamı Mehmet Boynukalın, bu görevinden istifa etmiş ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesindeki akademik görevine geri döndü.

Nasıl bir imamdı anlamak mümkün değil.Aslında anlamak mümkün.Dinin her işe müdahale etmesi gerektiğini düşünen biri Boynukalın, o yüzden her konuya maydanoz oldu.

Aslında sorun Boynukalın değil.Çünkü Boynukalın'ın yapmış olduğu bazı paylaşımlar AKP kanadından da tepki gördü ve sonunda o görevde kalamadı.AKP nin de kendilerine oy verenlerin dışında kalan %50 yi dinlemeden hamleler yapması, siyaset güdmesi, aynı sonucu doğurmakta, tam anlamıyla toplumun tümünü kapsayan, herkese eşit muamele eden biz siyasetten uzak ülke yönetmesi de kendilerini gidgide bitirmektedir.Zannediliyor ki ülke sadece müslüman veya müslüman gibi yaşayan/düşünenlerin.
 

beyaz tavşan

Üye
Yeni Üye
Kayıt tarihi
4 Nisan 2021
Mesaj
194
Tepkiler
24
Geç bile kalınmıştı. Bence bu bir istifa değil görevden almadır.

Toplumu germek, ekonomi bu kadar kötüyken, pandemi koşulları bu kadar ağırlaşmışken kimsenin işine gelmez, gelmemeli.
 

New York Mezarlığı

Hamlet
Yönetici
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
2.164
Tepkiler
2.291
Bu ülkede bir "imam"ın bile istifa etmesi gündem oluyor. Ama İskandinav ülkelerinde başbakanın otobüse binmesi bile umursanmıyor.
Bu ülkenin kolay kolay iflah olmayacağının delili, biraz da bu gündemlerle okunabilir.
 

Hannibal

Üye
Yeni Üye
Kayıt tarihi
29 Temmuz 2021
Mesaj
206
Tepkiler
2
Bizde " ye kürküm ye " olayı vardır.Saltanat, şatafat, gösteriş, caka satmak, son derece önemlidir.Kişiler bindikleri arabalarla, giydikleri kıyafetlerin markalarıyla, oturdukları semtlerle, okudukları okullarla, tabii oldukları siyasi düşünceler ve inançlarıyla sınıflandırılmaktadır.
 
Top