• Merhaba, en keyifli Türkçe genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz! Sitemizi REKLAMSIZ ve tüm özelliklerinden faydalanarak kullanmak için sadece 3 saniye süren ücretsiz kayıt işlemiyle aramıza katılın.

Tavada Yulaf Pizza

Qzhsk

Üye
Forumun Gediklisi
Tepkiler
1.465
11920 eklentisini gör

Biraz da sağlıklı beslenelim değil mi? 🤭
Biliyorsunuz ben sabah diyete girip ,akşam aynı hızla çıkanlardanım😄 Arada sağlıklı tarif denemelerim oluyor, bugün de onlardan birini denedim. Sizinle de bu leziz tarifi paylaşmak istiyorum.😊

Tavada Yulaf Pizza için malzemeler şöyle:
(Tarif 1 kişiliktir.)

* 1 yumurta
* 1 dolu çorba kaşığı yoğurt
* 3 yemek kaşığı rondodan geçirilmiş yulaf ( pizza tabanının daha iyi tutmasını sağlıyor)
* Biraz pulbiber (isteğe bağlı, isterseniz başka baharatlar ekleyebilirsiniz )

Pizza sosu için:
* 1 tatlı kaşığı salça
* 2 yemek kaşığı domates püresi
* Kekik

Sosu hazırlamak için vaktiniz yoksa, 1 çorba kaşığı ketçap ve kekik kullanabilirsiniz.

Üzeri için:
* Hindi füme,tel peynir ya da kaşar, mısır,zeytin gibi diyete uygun malzemeler kullanabilirsiniz.

Hayır ben diyette değilim diyorsanız, sucuk vb. malzemeler de kullanabilirsiniz . Fakat öncesinde sucuğu tavada biraz pişirmenizi öneririm.

Yapılışı:
Yumurta,yoğurt,yulaf unu ve baharatları karıştırdıktan sonra , zeytinyağı ile yağladığımız tavada, kısık ateşte pizzamızın bir tarafını kızartıyoruz. Diğer tarafını çevirince pizza sosunu ve malzemelerini üzerine ekliyoruz ve tavanın kapağını kapatıp, diğer tarafının kizarmasini ve peynirinin erimesini bekliyoruz.

Ta-taaam pizzamız hazır, afiyet olsun 👍
Nefis..eline saglikk

Lost

Üye
Deneyimli Üye
Tepkiler
326
Guzel mi bari ? Yulafli ne bilem.

Neyse kendime bir kumpir yapayim

Yeni konular