• Merhaba, en keyifli Türkçe genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz! Sitemizi REKLAMSIZ ve tüm özelliklerinden faydalanarak kullanmak için sadece 3 saniye süren ücretsiz kayıt işlemiyle aramıza katılın.

Gri Koltuğa Ne Renk Halı Gider?

Yazalım

#yenikonuaç
Kıdemli Üye
Kayıt tarihi
5 Mayıs 2021
Mesaj
1.394
Tepkiler
919
Gri koltuğa hangi renk halının gideceğinden emin değilseniz; üç renk grubunu düşünün. Tek renk ya da nötr gölgeler kullanabilir veya koyu renklerle oynayabilirsiniz.

gri-koltuga-nasil-hali.jpg

Gri Koltuğa Ne Renk Halı Gider?​

1. Tek Renkli Tonlar​

Halı odanın büyük bir bölümünü kapladığından, uygulanabilir bir renk istersiniz. Ve gri bir kanepeniz varsa, halı için en iyi renklerden biri gridir. Anlaşılır bir şekilde, ortaya çıkan alanın çok sıkıcı görüneceğini düşünebilirsiniz.

Ancak, gri bir oturma odasını dekore etmenin tasarımcılar arasında favori olmasının bir nedeni var. Gri, sofistike bir görünüm sunar ve oda için diğer renklerle çalışmak çok yönlüdür.

2. Nötr Tonlar​

Halı ayrıca odanın parlaklığını da etkileyebilir, bu nedenle gri kanepe gibi koyu renkli mobilyalarla nötr tonlarla eşleştirmeyi deneyin. Gri kanepeyi tamamlamak için harika bir nötr ton, bej bir halıdır, ardından odaya derinlik için başka renkler ekleyin. Alanda ince bir çeşitlilik istiyorsanız, ana rengi olarak nötr bir gölge kullanan desenli bir halıyı bile deneyebilirsiniz.

Bej renginin yanı sıra, özellikle gri mobilyalı bir odada halı için diğer kahverengi tonları da çalışmalıdır. Koyu nötr tonları denemekten korkmayın çünkü her zaman odaya ışık ekleyerek tonları kısabilirsiniz. Bu, pencereleri açarak, kanepenin arkasındaki masayı süslerken lambalar ekleyerek veya duvarlar için yumuşak renkler kullanarak kolayca başarılabilir.

3. Cesur Renkler​

Gri, nötr ve açık tonlarla iyi çalıştığı için elde edilebilecek en iyi kanepe renklerinden biridir. Ancak gri kanepenizle koyu kırmızı veya mavi halı kullanarak da odada şık bir kontrast oluşturabilirsiniz. Ve odanın halısı için bir desen istiyorsanız, cesur renkler seçimleriniz arasında olabilir.

Halı için kırmızı veya mavi gibi renkler seçerken, tek dikkat edilmesi gereken mevcut renk şemasıdır. Duvarlar, perdeler gibi geniş yüzeylere ve vurgu renkleriyle daha küçük dekorasyon alanlarına da sahip olduğunuzu unutmayın. Süslemenin güvenli bir yolu, koyu rengi odanın %60'ı olarak kabul etmektir, kanepenin gri rengi, renk paletinizin %30'u ve dekorasyonların kalan 'u vurgu renginiz olacaktır.

4. Gri Kanepe İçin Kilim Nasıl Seçilir?​

Gri kanepe için bir kilim seçmek, halının rengine karar vermekten biraz farklı olacaktır. Bunun nedeni, kilimlerin odanın tüm zeminini kaplamamasıdır ve bunları düz görünümlü odaya boyut eklemek için kullanabilirsiniz.

5. Kanepe Rengi​

Halının rengi, odanın mevcut renk şemasına bağlı olacaktır. Odadaki gölgelerin çoğu koyu ise açık renkler eklemeniz gerekebilir veya gri kanepenin öne çıkması için koyu renkli bir halıya ihtiyacınız olacaktır. Sıcak tonların ve soğuk tonların da alanı etkileyebileceğini unutmayın, bu nedenle odanın boyutunu göz önünde bulundurun.

Gri mobilyalarınızı tamamlamak için beyaz, siyah, bej, kırmızı, turkuaz, pembe, sarı veya turuncu kilimler arasından seçim yapabilirsiniz. Baskıları ve desenleri tercih ettiyseniz, bu sizin avantajınıza da olabilir. Gri kanepeniz düz bir renkse, uyumlu bir iç stil elde etmek için desenli bir halı seçin ve bunun tersini unutmayın.

6. Mobilya Boyutu​

Halının rengi tek kriter değildir. Ayrıca, odanın alanına göre kanepenizin boyutunu da düşünmek gerekir. İdeal olarak, halı kanepenin altındaki tüm alanı veya iki mobilya parçasının bir kısmını kaplamalıdır.

Dahası, kilimler çeşitli şekillerde gelir, bu nedenle kanepeniz için gurur verici stili seçin. Örneğin bir bölmenin altına halı koymayı bilirseniz dekorasyon işini daha kolay halledersiniz. Halının boyutu, diğer öğeler arasındaki ideal yerleşimini de etkileyebilir, bu nedenle kanepeye yakın olacakları için kanepe masalarını nasıl kullanacağınızı öğrenin.
 

gerekliseyler

Yepyeni üye
Yepyeni üye
Kayıt tarihi
10 Mayıs 2022
Mesaj
45
Tepkiler
68
Grinin tonuna, duvarların rengine ve odadaki diğer eşyalara göre değişmekle birlikte ben olsam muhtemelen turuncu, yeşil gibi canlı renklerde bir halı alırdım. Tatlı durabilir.
 

Yeni konular

Top