• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Antiperspirant Deodorantlar Kanser ve Alzheimer'a Sebep Olur mu?

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.109
2.687
Bursa
antiperspirantlar.jpg

Terlemeyi önleyici alüminyum Alzheimer'a neden olur mu?

40 yıldan fazla bir süre önce, sağlık dünyasında ter önleyiciler ve bunama ile ilgili alarm zilleri çalıyordu. Araştırmacılar, Alzheimer hastalarının beyinlerinde daha yüksek oranda alüminyum buldular. Ter kanallarınızı geçici olarak tıkayan alüminyumun nörolojik problem risklerini artırabileceğine dair korkular vardı. Ancak zaman içinde bunu destekleyecek hiçbir kanıt ortaya çıkmadı. Bunun yerine, Alzheimer'ın beyninizi küçülttüğü ve geride daha yüksek bir alüminyum konsantrasyonu bıraktığı görülüyor. Ve bir ter önleyicideki alüminyum cildiniz tarafından zar zor emiliyor gibi görünüyor. Başka bir deyişle, beyindeki alüminyum, Alzheimer'ın bir nedeni değil, bir sonucu gibi görünüyor ve ter önleyiciler muhtemelen Alzheimer dahil demans riskini artırmaz.

Alzheimer korkusunu başlatan bilim çok az anlaşılmıştı, ancak 1990'larda birçok kadını ter önleyicilerin meme kanseri riskini artırdığına ikna etmekten zincirleme bir e-posta sorumluydu. E-posta, yanlış bir şekilde, terlemeyi önleyici maddenin vücudunuzdaki zararlı kimyasalları hapsettiğini iddia ediyor. Tüm koltuk altı deodorant bloklarınızın ter ve vücut tuzu olduğu ortaya çıkıyor - idrarınız ve dışkınız daha zararlı kimyasalları uzaklaştırıyor. Ve bu tıbbi efsanenin hiçbir gerçeği yok - Amerikan Kanser Derneği, terlemeyi önleyici maddeler ile meme kanseri arasında bir bağlantı olmadığını söylüyor.
 

Çok Okunan Konular

Top