• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Aşılar Zararlı mı?

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.040
2.596
Bursa
aşılar.jpg

Aşılar zarar vermekten çok daha fazla yardımcı olur.

Aşı korkusu, birçok ebeveynin çocuklarının tedavisinde aşıları geciktirmesine veya aşıdan tamamen kaçınmasına neden olmuştur. Korkular haklı mı? Aşılar zarar verebilir mi?

Diğer ilaçlar gibi aşılar da yan etkilere neden olabilir. Bunlar neredeyse her zaman önemsizdir, örneğin iğnenin girdiği yerde gelişen küçük kırmızı bir yumru gibi. Nadiren alerjiler aşılar tarafından tetiklenir ve doktorlar ve hemşireler bunları aramak için eğitilir. Aşıdan sonraki birkaç gün boyunca çocuğunuza alerjik reaksiyon belirtileri için göz kulak olmak kötü bir fikir değildir.

Aşı olmanın dezavantajı biraz rahatsızlıktır. Bunun tersi, son derece tehlikeli ve genellikle ölümcül hastalıklardan korunmadır. Çocuk felci, kızamık ve boğmaca gibi hastalıklar aşılarla başarılı bir şekilde kontrol altına alındı, ancak aşı korkularının arttığı şimdi salgınlar görüldü. Korkuya inanmayın. Tüm çocukların korunması için sizinkileri aşılatmak en akıllıca ve en iyisidir.

Gri

Lahmacun
Yönetici
23 Mart 2021
514
1
2.037
39
İstanbul, Çanakkale
dipsizforum.com
Tabii ki işe yarıyor. Bugün başta çiçek hastalığı olmak üzere birçok ölümcül viral hastalığı yeryüzünden sildiysek, tamamen aşıların sayesinde. Aşıların işe yaradığından şüphe etmek, adeta sabah güneşin doğacağından şüphe etmek kadar garip.

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.040
2.596
Bursa
İki doz biontech oldum ne öldüm ne de herhangi bir ağır etkisini gördüm.
Annem 5 nisanda 2. doz sinovac aşısını olmuştu geçen gün 11 Ağustos'a 3. bir doz Biontech için randevu aldım.

Gri

Lahmacun
Yönetici
23 Mart 2021
514
1
2.037
39
İstanbul, Çanakkale
dipsizforum.com
Corona aşıları :D:p
Peki bu aşıların faz çalışmalari bitmeden kullanıma sunulduğuna dair bir kaynak var mı?

Ben söyleyeyim, aşı karşıtı kaynaklar dışında yok, çünkü hem acil kullanım onayında, hem de tam onayda mutlak surette Faz 3 aşaması geçilmek zorunda. Faz 3 aşamasını geçmediği halde halkın kullanımına sunulan aşı yok.

Sen o kaynaklari bırak, gel aşı ol. Yeterince insan kaybettik, daha fazlasını istemiyorum.

Son düzenleme:

Deepest

Deneyimli üye
Yönetici
23 Mart 2021
876
2.392
İstanbul
Peki bu aşıların faz çalışmalari bitmeden kullanıma sunulduğuna dair bir kaynak var mı?

Ben söyleyeyim, aşı karşıtı kaynaklar dışında yok, çünkü hem acil kullanım onayında, hem de tam onayda mutlak surette Faz 3 aşaması geçilmek zorunda. Faz 3 aşamasını geçmediği halde halkın kullanımına sunulan aşı yok.

Sen o kaynaklari bırak, gel aşı ol. Yeterince insan kaybettik, daha fazlasını istemiyorum.
Şöyle söyleyeyim. Yan etkileri şöyledir böyledir diye açıklandı mı ? Diğer ilaçlarda olduğu gibi bir prospektüsü var mı ? Bütün ilaçlarda minimum 2 sene geçmesi gerekirken (yan etkileri, doğacak çocuklarda çıkabilecek durumlar belli mi ? bu aşılarda ne kadar süre geçti? Aşı sonrası ölenler neden öldü bana kaynak gösterebilir misin ? Astra zeneca neden durduruldu ? Biontech olanların virüsü yaydıkları konusunda ve biontech olanlarında coronadan ölmesi nedendir ?
Yani kuduz aşısına güveniyorum ve koşa koşa gittim oldum bana kağıtta imzalatılmadı. ve Kudurmadım :)
Mide koruyucu kullanıyorum ama biliyorum ki her gün kullanırsam kemik erimesi yapıyor ve kullanmıyorum. ASlında onu da kullanmamam gerek doğal yollarla çözmem gerek. Ayrıca ben çok ilaç alan biri değilim. Çok çokkk ağrım sızım olmadı mı ilaç almam ben. Yatar uyurum geçmezse alırım.
En önemli sebep ise şu. Corona aşısında kağıt imzalatılması. Ben daha önce ameliyat oldum. (butun ve sezeryan) birşey imzalatılmadı. Başaıma bir şey gelse sorumluların peşine düşerim. Ama biontech de neden yok ? Neden sorumlu kimse değil ..
Buradaki en suçsuz insan ben ve iğneyi yapan hemşire. :(

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.040
2.596
Bursa
Ameliyatta imzalatmadılarsa yanlış yapmışlar, bak ben bademcik ameliyatı oldum mesela onda bile imzalattılar.
Antibiyotikler de anaflaktik şoka sebep olabiliyor, prospektüsünde yazar zaten ama antibiyotik içtiğinde de anaflaktik şoka girsen onda da sorumlu bulamazsın çünkü prospektüsünde yazmış, antibiyotik içti diye herkese kağıt imzalatamayacaklarına göre içiyorsan prospektüsündeki yan etkileri kabul etmiş olursun.
Üstelik antibiyotiklere alerjin olmasa bile sonradan alerji geliştirebilen ilaçlar, bana göre daha tehlikeli.