• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Beden eğitimi dersi zorunlu olmalı mı?

uykumvar

Müdavim üye
Deneyimli Üye
24 Mart 2021
351
850
31
Ben de bir tartışma konusu açayım dedim. aklıma geldi bir konu çünkü. :) Okullarda beden eğitimi dersi zorunlu olmalı mı? Ben olması gerektiğini düşünüyorum çünkü çocuklar küçük yaştan itibaren sağlıklı yaşam pratiklerinin önemli bir parçası olan spor yapmaya alışmalı. Ama olmaması gerektiğini düşünenler varsa da saygı duyarım. :)

R

Rick

Misafir
Sadece beden eğitimi dersi değil, yetenek ve vicdani özgürlük alanına giren hiçbir ders zorunlu olmamalı.Veya zorunlu olsa dahi not ile değerlendirilmemelisir.

Zorunlu olduğu takdirde, resim dersinde Van Gogh, beden dersinde Usain Bolt, müzik dersinden Beethoven, din dersinde peygamber yaratılmaya çalışılıyor.Bu olmaz, olamaz, olabilecek birşey değildir.Dünyanın diğer ülkelerinde nasıldır bilmiyorum, ancak rehberlik bölümlerinin nokta atış yaptığı, yetenekleri doğru tesbit edebildiği uzun zamandır bilinmektedir.Bizde ise nokta atış konusu tamamen " karavana " olarak çıkmakta karşımıza.

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.109
2
2.693
Bursa
Bence de zorunlu olmamalı, lise çağlarımda çok zorluk çektim ; bana 9 yaşımda eklem romatizması teşhisi koyuldu sürekli 37 derecelik hiç düşmeyen bir ateşim vardı ve 18 yaşıma kadar her ay Penadure denilen bir penisilin iğnesi olmam gerektiğini söyledi doktor, iltihabın kalbe yürümemesi içinmiş, yorgunluk ve ter yaramıyordu, ayrıca iğnemi olduğumda fazladan bir ateş artışı oluyordu hele o güne denk geldiğinde bir işkenceye dönüyordu, aslında o yaşımdan itibaren ilk , orta ve lise hayatım boyunca hep rapor alarak beden eğitimi derslerinden muaf tutuldum nereden biliyorsun işkenceye döndüğünü derseniz; lisedeyken de rapor alıyordum fakat beden öğretmenimiz değişti ve yeni öğretmen serserinin tekiydi rapor kabul etmedi o adam yüzünden nasıl bir işkence olduğunu yaşayarak öğrenmiştim, annem sonunda okul müdürüne gitti de rapor aldım bir tek o yıl sorun oldu.
O yüzden karşıyım zorunlu olmasına, yapan var yapamayan var, aynı baskıya o zamanlar din dersi zorunlu olmamasına rağmen beni zorla derse sokmak isteyen din öğretmeni tarafından maruz kaldım o da ayrı bir başlık konusu olur.

Çok Okunan Konular