• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Bel Bölgesi Yağlarını Eritmek için Neler Yapmalıyız?

uykumvar

Müdavim üye
Deneyimli Üye
24 Mart 2021
351
850
31
Obezite herhangi bir hastalık değildir. Aslına baktığınız zaman bütün hastalıkların kaynağında obezite olduğu görülür. Bu nedenle herhangi bir durum gibi davranmamak gerekir. Çok ciddi sonuçlar doğuran obezite günümüz toplumunun ortak sorunudur. İnsanların çoğu kilo alımından şikâyet ederler.En önemlisi de bölgesel kilo alımlarıdır. Bazı uzmanlara göre kilo alış tarzınız bile hangi hastalığın haberci olduğunu işaret eder. Örneğin; sadece basenlerden kilo alan bir kişide kadın hastalıkları görülme olasılığı yüksektir. Aynı zamanda sadece göbek ve mide üstündeki şiş şeklindeki yağlanmalar şeker hastalığı habercisidir. Bu nedenle obezite toplumsal bir hastalıktır. Ve en yakın zamanda önlem alınmalıdır.

Bel Ve Çevresinde Yağlardan En Kolay Nasıl Kurtulabiliriz?

  • Yüksek protein içeren ve en düşük karbonhidrat alacağınız bir diyet tercih edin. Bilindiği gibi fazla protein almak kas sistemimizin hızlı çalışmasına neden oluyor. Bu da yağdan kilo vermeyi sağlayan en temel amaçtır. Bununla birlikte düşük karbonhidrat alındığında yeni yağ oluşumuna da fırsat vermemiş olursunuz.
  • Basit şeker içeren besinleri kullanmayın. Basit şeker dediğimiz çay şekeridir. Bu şekerin bulunduğu besinleri tüketmemek gerekir. Bunlar insan vücudunda su tutumuna yol acarlar ve daha ağır bir bedene sahip olursunuz.
  • Düzenli bir şekilde günde en az 2 litre su tüketin. Proteinle beslenen ve karbonhidratı daha az alan kişilerin daha hızlı yağ ve ödem atabilmesi için mutlaka su içmelilerdir. Kısa surede bel bölgenizde düzleşme fark edeceksiniz.
  • Yaptığınız diyeti spor ile destekleyin. Tek başına spor yapmak her zaman kilo verimini sağlamaz. Aksine kas oluşumu nedeniyle tartıda fazla bile görülebilirsiniz. Sadece diyette bir yere kadar kilo verdirse de ulaşılmak istenileni tam veremez. Özellikle bel bölgesi icin ufak egzersizler olumlu sonuç verir.Bel İncelten Egzersizler

Beli inceltebilmek ve kilo verirken sarkmalara engel olabilmek için mutlaka egzersiz yapmalısınız. Bunun yanında günde 15 dk. yürüyüş yapıp, daha sonra bedeniniz soğumadan aşağıda vereceğimiz egzersizleri yapmayı unutmayın.

1-Sağ, sol mekik çekmek

sag-sol-mekik-cekmek.jpg
Önce sırt üstü yere yatın ve mekik pozisyonuna gelin. Bu mekiği normal mekikten ayıran aynı anda bacaklarında hareket etmesidir. Önce sağa doğru mekik çekin ve aynı anda sol bacağınızı karnınıza doğru kırarak hareket edin. Daha sonra da sol tarafınıza mekik çekerken sağ bacağınızı kırıp karnınıza çekin.2-Sırt üstü sağ ve sola doğru hareket

sirt-ustu-sag-sol-hareket.jpg
Sırt üstü yatın, bacaklarınızı kirin ve ellerinizi yanlarda serbest pozisyonuna getirin. Daha sonra bir sağ bir sol olmak üzere topuklarınıza değmeye çalışın.

3-Ayakta gerilme hareketleri

ayakta-gerilme-hareketleri.jpg
Ayağa kalkın ve rahat pozisyonuna durun. Daha sonra ellerinizi birbirine birleştirerek havaya kaldırın. İlk önce tam tepenize doğru gerilebildiğiniz kadar gerilin. Daha sonra sağ doğru gerilin. En son sola doğru yaparak bitirin. Bu saydığımız hareketleri en az 15 er defa yapmanız gerekiyor.
 

Çok Okunan Konular

Top