• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Bilgisayarın Ekranının Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
459
25
492
İstanbul
1) Windows 8 ya da 10 de tam ekran görüntüsü alma: Öncelikle bilgisayardan fotoğraf çekme için "Win" + "Print Screen" tuşlarına basmanız gerekir. Bu sayede görseli başta Paint ile yapıştırmak zorunda kalmazsınız.

2) Vista’da ya da Windows 7’de tam ekran görüntüsü alma: Tam ekran görüntüsü alma için ‘’Print Screen’’ tuşuna basın. Klayvenin üzerinde F12 tuşunun yanında ‘’prtSc’’ (Ekran Kilidi) kısaltmasıyla bulunur. Laptop kullanıyorsanız ‘’Function’’ ya da ‘’FN’’ Tuşuna basmanız gerekir. Alınan ekran görüntüsü panoya kopyalanır. Görüntüleyebilmek için bir belgeye atmanız gerekebilir.

3) Açık gözüken pencerenin ekran görüntüsünü alma: Ekran görüntüsünü almak için, gerekli gördüğünüz pencereye tıklayın ve "Alt"+"Print Screen" tuşlarına basın. Laptopta ise "Alt"+"Fn"+"Print Screen" tuşlarına basmanız gerekir. Aldığınız görüntüyü kaydetmek için belgeye yapıştırmanız gerekir.

Not: Arka planda sizin ile ilgili bilgi olmadığına dikkat edin. Bazıları bu bilgileri kullanarak resimlere ekleyebilirler.

bilgisayarin-ekraninin-fotografi-nasil-cekilir.jpg

Laptop Fotoğraf Nasıl Çekilir?​

  • Adım 1: Öncelikle dizüstü bilgisayardan fotoğraf çekmek için internet kamerası olup olmadığını kontrol edin. Yoksa taktırmanız gerekir.
  • Adım 2: Ekranın sol alt köşesinde bulunan "Başlat" sembolüne tıklayın.
  • Adım 3: ‘’Başlat’’ seçeneğine camera yazın. Bilgisayar kamera uygulamasını aramaya başlar.
  • Adım 4: Açılan seçeneklerde "Camera" yazana tıklarsanız, Windows kamera uygulamasını açar.
  • Adım 5: Kamera açıldığında yanında bir ışık yanmaya başlar. Işığı görürseniz kamerayı açmayı başarmışsınız demektir.
  • Adım 6: Şimdi bilgisayardan fotoğraf çekmek istediğiniz özneyi laptopa çevirmeniz gerekir.
  • Adım 7: Son adımda öznenin resmini çekmek için kamera uygulamasının sol altında bulunan sembole tıklayıp çekin. Burada fotoğraf veya video çekebilir ve Windows bilgisayarınıza içerikleri kaydedebilirsiniz. Fakat çoğu dizüstü bilgisayarlarda olan kameralar kötüdür. Çektiğiniz veya videoya kaydettiğiniz içeriklerin pikselleri kötü gözükür.
 

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.109
2
2.693
Bursa
Çok teşekkürler yazalım, açık pencerenin görüntüsünü almayı bilmiyordum, çok iyi oldu öğrendiğim, normal print screen'a basıp resmi Windows'un fotoğraf düzenleyicisine yapıştırıp orada kesip biçiyordum çok zahmetli oluyordu.
 

Çok Okunan Konular

Top