• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Çin'de Korkutan Gelişme! Covid-19'a Benzer Bir Virüs Daha Bulundu

Candan

Doğa Sevdalısı
Uzman Üye
16 Mayıs 2021
495
1.290
Tabiatın Ortası
Çin'de Korkutan Gelişme! Covid-19'a Benzer Bir Virüs Daha Bulundu730


COVID-19 salgını bitmeden bir virüs daha bulundu. Çinli bilim insanları, ormanda yaşayan küçük yarasalardan alınan örnekler üzerinde yapılan testlerde korkutan bir sonuç elde etti. Cell dergisinde yayınlanan raporda, SARS-CoV-2 benzeri dört koronavirüs de dahil olmak üzere farklı yarasa türlerinden toplam 24 yeni corona virüs genomu toplandığı ifade edilirken bu virüslerden birinin covid-19'a çok benzediği belirtildi.

Araştırmacılara göre, Çin'in güneybatısındaki Yunnan eyaletindeki bir bölgede yapılan keşif, yarasaların insanlara corona virüs yayma potansiyellerinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Shandong Üniversitesi'nden Weifeng Shi ve meslektaşları, Mayıs 2019 ile Kasım 2020 ayları arasında ormanda yaşayan küçük yarasalardan örnekler topladı. Yarasaların ağızlarından sürüntü almanın yanı sıra idrar ve dışkıları test edildi.


835

COVİD-19'A BENZER BİR VİRÜS DAHA...

NTV'de yer alan habere göre; Cell dergisinde yayınlanan raporda, "SARS-CoV-2 benzeri dört corona virüs de dahil olmak üzere farklı yarasa türlerinden toplam 24 yeni corona virüs genomu topladık" bilgisine yer verildi. Rapora göre, bu virüslerden biri genetik olarak mevcut pandemiye neden olan SARS-CoV-2 virüsüne çok benziyor.


627

VİRÜSLER YARASA POPÜLASYONUNDA DOLAŞIYOR

2020 yılında haziran ayında Tayland'dan toplanan SARS-CoV-2 ile ilgili virüsle birlikte bu sonuçlar, virüslerin yarasa popülasyonlarında dolaşmaya devam ettiğini ve bazı bölgelerde yüksek bir frekansta ortaya çıkabileceğini açıkça gösterdi.

800

VİRÜSÜN KAYNAĞI ARAŞTIRILIYOR

Araştırmacılar SARS-CoV-2'nin nereden geldiğini bulmaya çalışıyor. Bir yarasa muhtemel bir kaynak olsa da, virüsün bir aracı hayvana bulaşmış olması mümkün.


835


Örneklerin çoğu at nalı yarasa türlerinden geldi. 2017'de Yunnan'da bir mağarayı örnekleyen araştırmacılar, at nalı yarasalarda genetik olarak SARS virüsüne çok yakın virüsler buldular. Perşembe günkü raporda açıklanan örneklerden üçü de genetik olarak SARS'a yakındı.

Perşembe günkü raporda açıklanan örneklerden üçü de genetik olarak SARS'a yakındı.
 

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.051
2.626
Bursa
Artık bu virüs gündeminden geriye dönüş olmadığı anlaşılıyor, insanoğlunun varoluşundan bu yana doğaya verdiği zararın sonuçlarını yaşıyoruz, şöyle bir Netflix'e bakın dizi ve filmlerin yarısından fazlasının konusu insanın doğaya verdiği zarar sonucunda ortaya çıkan yaratıklar ve virüsler.
 
Top