• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Corel VideoStudio Ultimate İnceleme

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.109
2.687
Bursa
corel 1.jpg

Corel VideoStudio Ultimate, yarı profesyoneller için yeterince iyi ama aynı zamanda başlangıç seviyesi dostu olan düşük maliyetli bir seçenek sunmayı başardığı için en iyi video düzenleme yazılımı listemize girdi. Ancak, yalnızca Windows seçeneğidir.

Çalıştıracak donanıma sahip olanlar için Corel VideoStudio Ultimate, çoklu kamera düzenleme, video maskesi oluşturma, bölünmüş ekran şablonlarından 3D başlık düzenleyiciye ve daha fazlasına kadar birçok güç sunar. Bu aynı zamanda yeni başlayanların daha da karmaşık video düzenleme araçlarıyla başa çıkmasına yardımcı olabilecek etkileyici öğreticiler sunar.

Bu inceleme, Corel VideoStudio Ultimate'ı kapsar, ancak daha da fazla özellik sunan bir Pro sürümü de vardır, ancak bunlar, adından da anlaşılacağı gibi, yalnızca profesyoneller tarafından gerçekten ihtiyaç duyulmaktadır.


Corel VideoStudio Ultimate: Kullanım kolaylığı

Tüketici kitlesini hedefleyen doğrusal olmayan bir düzenleyici olarak Corel VideoStudio'nun kullanımının kolay olmasını beklersiniz ve öyledir. Şirketin çevrimiçi forumu sayesinde kullanıcı tabanıyla sıkı bir ilişkisi var ve yazılımdaki birçok iyileştirme doğrudan kullanıcı önerilerinden geldi.

VideoStudio yalnızca Windows'a yönelik bir uygulamadır ve iki biçimde gelir: daha ucuz Pro ve daha pahalı Ultimate. Aralarındaki fiyat farkı oldukça dar ve düzenli çevrimiçi indirimlerle, Ultimate'ın özelliklerine ihtiyacınız olmayacağından kesinlikle emin değilseniz ve 20 $ tasarruf etmek istemiyorsanız, Pro sürümünü almak için çok az neden var. Bu küçük maliyet yükseltmesi için, dört yerine altı çoklu kamera parçası, gelişmiş renk derecelendirme, bir 3D başlık düzenleyici, daha iyi video sabitleme, boyama sistemi için ek fırçalar, DVD menü oluşturucu için 100'den fazla şablon ve çok sayıda ek parça elde edersiniz. Pro sürümü üzerinde etkiler.

corel 2.jpg

Uygulamanın her iki sürümünde de bulunan 360 derecelik video düzenleyici, hem küçük gezegen hem de tavşan deliği efektleri, 360 derecelik başlıklar, geçişler ve filtreler, 360 çekimi standart videoya dönüştürme yeteneği ve çift balık gözü veya çift balık gözü için lens düzeltmeleri sunar.

Corel'in diğer uygulamaları Painter ve Paint Shop Pro'dan ilham alan fırçalarla boyama da bu yeni baskıya dahil edildi ve geliştirildi. Bunlar, animasyonlu özel kaplamalar oluşturmanıza olanak tanır. Fırça darbeleriniz kaydedilir ve videonun bir parçası olarak oynatılır ve yeniden boyamak veya sıfırdan başlamak için bir grafiği içe aktarabilirsiniz.

Uygulama, mini-DV kameralara ve FireWire bağlantı noktalarına kadar giden içe aktarma seçenekleri içeriyor olsa da, kliplerinizi tarihe, süreye, FPS'ye vb. göre sıralamanın ötesinde etiketlemeyi desteklemez. Organizasyon oyununuzun zirvesinde olmanız gereken geniş bir klip kütüphanesi. Kitaplık paneli, oraya ulaşmak için ilk etapta bulabildiğiniz sürece, medyanızı görüntülemek için iyi bir iş çıkarır. Yine de, yalnızca bir dosya adı arama kutusuna sahiptir.

Uygulamanın asıl düzenleme kısmına gelince, 50 parça HD veya 4K video elde edersiniz ve video, bindirmeler, başlıklar, sesler ve müzik için ayrı parçalar vardır. Bunları yerlerine sürükleyip bırakabilir, döndürebilir, kırpabilir ve yeniden boyutlandırabilir ve oynatma hızını değiştirebilirsiniz. Çok önemli lens düzeltmesi, bazı aksiyon kameralarından elde ettiğiniz balık gözü efektini düzeltmenize izin verir ve bir maske oluşturucu, bir video klibin yalnızca bazı alanlarına efektler uygulamanıza izin vererek, maskenin dışındaki alana dokunulmadan bırakır.

VideoStudio 2020 Ultimate, altı adede kadar kamera için çoklu kamera işlevi ve bir video kamera, web kamerası veya DSLR'den hareketsiz görüntüler yakalayan ve bunlardan hareketli bir görüntü oluşturan bir stop-motion yaratıcısı ile kesinlikle kapsamlıdır. DSLR vizörünüzü taklit edebilir ve kameranız uyumluysa, uygulamanın içinden kamera ayarlarına erişmenizi sağlar.

Dışa aktarma da benzer şekilde işlevsellik açısından zengindir ve doğrudan YouTube, Flickr veya Vimeo'ya yükleme veya yüksek düzeyde kontrole sahip yerel bir sürücüde dosya oluşturma olanağı sunar. Bilgisayarınızda bir disk yazıcı varsa diske yazabilir ve ambalaj için etiketler oluşturabilirsiniz.

corel 3.jpg

Corel VideoStudio Ultimate: Hız

Doğrusal olmayan bir video düzenleyicinin hızı tamamen CPU'nuza bağlıdır. VideoStudio, dışa aktarma için hem Intel Quick Sync hem de Nvidia CUDA (GPU) donanımını desteklerken, düzenleme işleminin büyük kısmı tam olarak CPU'nuza oturuyor gibi görünüyor.

Bunun yanı sıra, en son sürümde iş akışınızı hızlandırması gereken birkaç yeni özellik var. Bunlar, 4K ekranlar düşünülerek tasarlanmış yeni bir kullanıcı arabirimi içerir; bu, Windows 10'un yerleşik yüksek DPI arabirim ölçeklendirme ayarlarını kullanmanız gerekmediği anlamına gelir.

Ardından, en iyi parçalardan oluşan bir "vurgu makarası" oluşturmak için filmlerinizi ve hareketsiz görüntülerinizi analiz eden bir Akıllı Film Oluşturucu var. Bu, çok büyük miktarda zaman kazandırabilir - algoritmanın seçimlerini kabul ettiğiniz sürece!

Başka bir yerde, ana düzenleme penceresindeki Storyboard görünümü, klipleri ve medyayı birlikte organize etmenin hızlı bir yolunu sunar. Araçlar ekleyebileceğiniz ve kırpabileceğiniz geçişler var, ancak videoyu düzenlemenin çok basit bir yolu, belki de fikri kafanızda tutmak için bir projenin kaba bir taslağını bir araya getirmek için yeterince iyi.

corel 4.jpg

Corel VideoStudio Ultimate: Değer

Corel VideoStudio Ultimate gibi uygulamaları beklemedeki sorun, işlevselliğinin önemli parçalarını - aslında videoyu düzenleyen bitleri - çoğaltan ücretsiz uygulamaların olmasıdır. Bunları Shotcut veya DaVinci Resolve ile ücretsiz olarak alabiliyorsanız, burada ne için ödeme yapıyorsunuz? Eh, bu iki uygulama neredeyse yeni başlayanlar için uygun değil ve Corel web sitesinde bulunan dokümantasyon ve video yardımı oldukça fazla.

VideoStudio'ya yatırım yapmak isteyen herkes için Ultimate sürümü listenin başında olmalıdır. Pro sürümünü satın almak, size biraz para kazandırsa bile, Ultimate'da bulunan özel ve gelişmiş özelliklerin sayısına baktığınızda hiçbir anlam ifade etmiyor.

corel 5.jpg

Corel VideoStudio Ultimate'ı satın almalı mısınız?

Evet, 360 derecelik videoyu düzenlemek istiyorsanız. Ayrıca, web sitesindeki öğreticiler üzerinde çalışmak ve video düzenlemeyi öğrenmek istiyorsanız evet.

Uygulamanın içinde eğitim almayı tercih ediyorsanız, bunun yerine Adobe Premiere Elements'i düşünün - ikisi benzer bir fiyata mevcuttur ve Premiere, video düzenleme endüstrisindeki daha büyük isimdir. Zaten nasıl düzenleneceğini bilen herkes bunu geçmek ve bunun yerine ücretsiz alternatiflerden birini almak isteyebilir.
 
Son düzenleme:

Çok Okunan Konular

Top