• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Çuha Çiçeği

Newyork Mezarlığı

Cesur Yeni Dünya
Yönetici
23 Mart 2021
328
1.007
Çuha çiçeği, Primulaceae familyasının Primula cinsini oluşturan bitki türlerinden biridir. Değişik ve çeşitli birçok çiçeğe sahiptir. Anavatanı Çin’dir. Saksıda ve bahçede bakım için uygun dış mekan bitkisidir. Park ve bahçe süslemelerinde sıkça yer verilen bir çiçektir. Çok yıllık bir bitkidir.

images (30).jpeg

Çuha Çiçeği

Demetler halinde açan çiçekleri kırmızı, mor, sarı, pembe ve beyaz renklerde olabilir. Çiçeklenmeleri genellikle kış bitiminde başlar. İlkbahar sonuna kadar hava ısınmadan çiçek açmaya devam eder. Bu süreçte büyümeye devam eder ve yeni sürgünlerde üretir. Soğuklara dayanıklı bir bitkidir. Kış güneşinden faydalanmak ister. Kışın fazla sulamaya gerek yoktur. Yetişene kadar toprağı nemli olmalıdır.

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.112
2
2.700
Bursa
Çok yıllık oluşu güzel, geçenlerde marketten Vapur Dumanı adında bir çiçek tohumu aldım fakat dikkat etmemişim meğer tek yıllık bir bitkiymiş hevesim kırıldı ekemedim çok da güzel görünüyor ama her yıl yeni baştan başlamak hoşuma gitmedi.

Newyork Mezarlığı

Cesur Yeni Dünya
Yönetici
23 Mart 2021
328
1.007
Çok yıllık oluşu güzel, geçenlerde marketten Vapur Dumanı adında bir çiçek tohumu aldım fakat dikkat etmemişim meğer tek yıllık bir bitkiymiş hevesim kırıldı ekemedim çok da güzel görünüyor ama her yıl yeni baştan başlamak hoşuma gitmedi.
Duymadığımız ne çiçekler varmış daha..