• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Defne Sabunu | Defne Sabununun Faydaları Nelerdir

Candan

Doğa Sevdalısı
Uzman Üye
16 Mayıs 2021
493
1.293
Tabiatın Ortası

Defne Sabunu | Defne Sabununun Faydaları Nelerdir
Defne sabunu, Defne ağacının yaprağındaki yağlardan üretilir. Özellikle saçlarda kullanımı oldukça yaygındır.
Defne sabununu nasıl kullanmalıyız? Defne sabununun yararları nelerdir?

Mikrop öldürücü özelliği olduğu bilinen Defne sabunu birçok saç ve deri hastalıklarına karşı sac ve deriyi korur. Mantar ve egzama oluşumunu büyük ölçüde engellediği bilinen Defne sabunu saç dökülmesinin de önüne geçer.

Defne sabunu nerelerde kullanılır?

Derideki tahrişlere ve yaralara iyi gelir. Derinin eski sağlıklı haline dönmesine yardımcı olur.

Cildinizde doğal peeling olarak Defne sabununu tercih edebilirsiniz. Özellikle gözeneklerin temizlenmesinde büyük rol oynar. Sivilce oluşumlarının engellenmesini sağlar.

Saçların daha dolgun ve kuvvetli görünmesini sağlar.
Hassas ve tahriş olmaya meyilli bir cildiniz varsa defne sabunu kullanarak cildinizin yağ dengesinin sağlanmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Erkeklerin tıraş sabunu olarak defne sabunu kullanmaları daha sağlıklı bir cilde sahip olmalarını sağlar. Tıraş sırasında tahriş olan cildin zarar görmesi engellenir.
Defne sabunu satın alırken saf defne olduğundan emin olunmalıdır. Aksi halde defne sabunu zannedilen başka bitkilerden yapılmış sabunu alma ihtimaliniz ortaya çıkar.

Kullanılacak bölgeyi iyi temizleyin

Defne sabununu kullanacağınız bölge iyi temizlenmelidir. Saça kullanılacaksa aç önce durulanmalı ardından defne sabunu kullanılmalıdır. Cilt temizliğinde kullanılacaksa aynı şekilde yüzünüzü bol su ile yıkayıp daha sonra defne sabununun kullanılması gerekmektedir. Defne sabununu cildinize kullandığınız zaman sabunu iyice durulamanız önerilir. Yüzde savun kalıntısı kalmayacak şekilde yüzün temizlenmesi önerilir.

Kuru cilde sahipseniz çok sık kullanmayın

Eğer kuru bir cilde sahipseniz çok sık kullanılmaması tavsiye edilir. Defne sabununun cildin daha da kurumasına yol açacağı için her gün kullanılmaması önerilir. 2-3 günde bir kullanılması kuru ciltler için daha uygundur.
 

Candan

Doğa Sevdalısı
Uzman Üye
16 Mayıs 2021
493
1.293
Tabiatın Ortası
Annemin ensesindeki saçların arası kıpkırmızı kızarıyor doktorlar saçlı deri egzaması diyor psikolojikmiş, bir türlü çaresini bulamadık bir doktor deniz suyunu tavsiye etmişti, acaba bu defne sabunu iyi gelir mi!
Defne yaprağının iyi geldiği rahatsızlıklara bakacak olursak, sanki annenin rahatsızlığına tam da uygun gibi.
İsterseniz bir deneyin Yakida.
Sonuçta, uygun kullanıldıktan sonra, bir zararı olmaz kanımca.
 

Çok Okunan Konular

Top