• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Eski Olmasına Rağmen Hâlâ Çılgınlar Gibi İzlenen 7 Amazon Prime Dizisi

uykumvar

Müdavim üye
Deneyimli Üye
24 Mart 2021
351
850
31
Özellikle uygun fiyatı ile günümüzde en çok kullanılan platformlardan birisi Amazon Prime Video Türkiye’dir. Özellikle evde geçirdiğimiz karantina günlerini, hafta sonlarını ve arkadaşlarla yapılacak dizi ve film keyfiniz için birkaç dizi önereceğim.

Bu diziler eski olmasına rağmen hala çılgınlar gibi izlenmektedir. Bu kadar çok izlenmelerinin nedeni tabi ki kalitelerindendir. İşte Eski Olmasına Rağmen Hâlâ Çılgınlar Gibi İzlenen 7 Amazon Prime Dizisi!

The Office

the-office.jpg

Yaratıcılarından birisi olan Ricky Gervais, günümüzün en önemli komedyenlerinden birisidir. Hem İngiliz hem de Amerikan komedi sektörüne farklı bir bakış açısı ve duruş kazandırmıştır. Müthiş dizilerinin yanında ödül törenlerindeki performanslarıyla da adından söz ettirmektedir.

The Office, tarihin en farklı komedi dizilerinden birisidir. Aynı isimle önce İngiltere’de yayınlanan The Office, asıl ününü Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlanan versiyonu ile kazanmıştır. Bu versiyonda usta oyuncu Steve Carell’ın payı büyüktür. Dunder Mifflin adında bir kâğıt şirketinde geçen bu dizi; izlerken utanmanızı, utanırken gülmenizi sağlayacak.

House M.D.

house-md.jpg

Başrolünde Hugh Laurie’nin yer aldığı House M.D, 2004 yılında vizyona girmiş ve 8 sezon boyunca devam etmiştir. Tanı koymakta uzman olan Gregory House isimli uzman doktor, zekâsı ile sizi her bölüm daha da şaşırtacak. Klasik hastane konseptli dizilerden onu ayıran, House’un zekâsıdır. 3 kişilik ekibiyle birçok ilginç hastalığın üzerinden gelen House, tavırları ile de sizi etkileyecektir. Ayrıca Türkiye’de bu dizinin bir uyarlaması olarak Hekimoğlu dizisi çekilmiştir.

24

24-jack-bauer.jpg

Sürekli bir aksiyon halinde geçen bölümleri ile sizi heyecanlandıracak bir dizi; 24. Başrolünde usa oyuncu Kiefer Sutherland’ın yer aldığı dizi, sizi terörizm ve çeşitli konularda her bölüm farklı bir maceraya sürükleyecek. Ayrıca bu dizi ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer nokta ise; Emmy ve Altın Küre ödülleridir. Bu diziyi efsane yapan şey ise adında saklıdır. Her bölümü bir saat içerisinde gerçekleşenleri anlatır. Bir sezonu 24 bölüm olan bu dizi, aslında bir sezonda sadece bir günü anlatır. Bu da onun uzun metraj bir film gibi olmasını sağlar. Yani dizi içerisindeki tüm olaylar gerçek zamanlı olarak izleyenlere aktarılmaktadır. Uzun bir serüven için bu diziyi izlemek güzel bir tercih olabilir.

The X-Files

x-files.jpg

Chris Carter tarafından yaratılan The X-Files, gerçek bir Amerikan dizi efsanesidir. 1993 yılında gösterime giren The X-Files, senelerce izleyicileri televizyonların başına kilitlemeyi başarmış bir yapımdır. İki FBI ajanının paranormal ve çözülemeyen birçok olaya ışık tuttuğunu ve çözüme ulaştırdıklarına tanıklık edeceğiz. Amerikan bilimkurgu türünün en önemli temsilcilerinden birisidir. Ayrıca 11 sezon süren bu dizinin iki adet televizyon filmi de bulunmaktadır. Başrollerinde özel ajanları canlandıran David Duchovny ve Gillian Anderson, uyumları ile dikkat çekmektedir. Özellikle suç dizileri severlerin beğeneceğini düşündüğüm The X-Files’ı izlemenizi tavsiye ederim.

Battlestar Galactica

battlestar-galactica.jpg

Battlestar Galactica adlı geminin yeniden inşası ve çevresinde gelişen olaylara tanıklık edeceğiz. Battlestar Galactica, izleyicisine farklı bir evrenin kapılarını açıyor. 4 sezon boyunca devam eden ve 75 bölüm yayınlanan dizi, kendine has ütopyası ile izleyenleri içine çekiyor. 1978 yılında yayınlanan ilk versiyonundan uyarlanan bu dizi, 2004 yılında yeniden çekilmiştir. Bu yeni versiyonu ise epey ses getirmiştir. Eski olmasına rağmen hala izlenen Amazon Prime dizilerinden birisidir. Askeri bilimkurgu ve drama türündeki bu televizyon dizisinin başrollerini Edward James Olmos ve Marry McDonnel paylaşmıştır. Özellikle bilimkurgu severlerin izlemekten keyif alacağı Amazon Prime’da yer alan bir dizidir.

Heroes

heroes.jpg

Birbirinden farklı ve efsane Amazon Prime dizileri arasında sıra Heroes’ta. Yaşanan bir güneş tutulması sonrasında sıradan insanların süper güçlerini fark etmesi ile başlayan dizidir. Bu güneş tutulması sonrası süper güçlerine ulaşan insanlar, bir şekilde bir araya gelirler. Daha sonra bu güçlerini kötülük ile savaşmaya adarlar ve birçok sorunun üstesinden gelirler. Dizinin ilk bölümü yaklaşık 14 milyon kişi çekmiştir. Büyük ilgiyle başlayıp devam eden Hereos, 4 sezon boyunca sürmüştür ve 76 bölüm yayınlanmıştır. Ayrıca dizinin çizgi romanları da Aspen Comics tarafından yapılmıştır. Türkiye’de de satışı olan bu çizgi romanlara ilgi büyük olmuştur. Süper kahraman dizi ve filmlerini sevenler için keyifli bir seyir zevki sunan dizidir.

Seinfield

seinfeld.jpg

Eski Olmasına Rağmen Hâlâ Çılgınlar Gibi İzlenen 7 Amazon Prime Dizisi listemizin son sırasına Emmy Ödüllü bir diziyi koymak istedim. Seinfield, bir başka Amerikan komedi efsanelerinden birisidir. Durum komedisinin en önemli örneklerinden birisi olan Seinfield, 1989 yılında gösterime girmiştir. 1998 yılına kadar yayınlanan bu dizi, yayınlandığı dönemde büyük bir popülerlik elde etmiştir. Jerry ve 5 arkadaşının maceralarını konu alan Seinfield, durum komedisinin en kült yapımlarından birisi haline gelmiştir. New York’ta geçen Seinfield’ın başrolü de Jerry Seinfield’dır. Genel bir konu yerine günlük durumlar üzerinden ilerleyen komedi anlayışı ile kendi döneminde oldukça farklı bir yerde konumlanmıştır.
 

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.109
2
2.693
Bursa
Jannifer Lopez'in oynadığı bir dizi vardı S.W.A.T' dı galiba adı, bazen denk geldiğimde onu izliyorum güzel bir dizi, hangi günler oynadığını bilmiyorum o nedenle çoğunlukla kaçırıyorum.
 
R

Rick

Misafir
Designated Survivor 'u izleyebilirsiniz.Kiefer Sutherland, iyi bir oyunculuk gösteriyor.Özellikle ilk sezonu çok iyi...
 

Çok Okunan Konular

Top