• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Eskici Dükkanı

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.109
2
2.693
Bursa
İlk ben başlayayım o zaman. :)

Yaşadığım sahil kasabası, çocukluğumda rüya gibi bir yerdi, müstakil evleri sarmış asma ağaçlarını ve koparıp yediğimiz korukların kokusunu özlüyorum.

Gri

Lahmacun
Yönetici
23 Mart 2021
564
2
2.070
39
İstanbul, Çanakkale
dipsizforum.com
Çocukluğumun sokaklarını özlüyorum, her yerde. Sokağın insanların geçişlerini engelleyecek şekilde köşebaşlarına bile park edilmediği, hatta yarısının boş olduğu günleri özlüyorum. Ikarus marka otobüsleri, daha rahatsız ama eski vapur banklarını (tahta idi oturma yerleri) özlüyorum. Aslında o kadar fazla şey var ki özlediğim. Belki özlediğim tek tek nesneler değil, o zamanki insanlığı özlüyorum.

Tatar

Carpe diem
Deneyimli Üye
27 Mart 2021
251
877
Merhaba; çocukluğum Alacahırka da geçti. Bayırları meşhur olan bir mahalle Asa sokak. İnşaat olduğunda arabalar bayıra kum çıkartamıyordu. At lar ile taşımacılık yapılıyordu.Hatta Belediyenin çöpçü At ları (katanalar) vardı. Neyse o zamanlar ameleler bize at ları verip kum sevkiyatını mahallenin çocukları olarak bizlere yaptırıyorlardı. O gün bedelsiz ve süresiz bindiğimiz at lara bugünlerde çiftliklerde ancak tur atabiliyorsun. Tabiiki o turu kaç aile çocuğu atabiliyor.

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.109
2
2.693
Bursa
Çocukluğumun ve gençliğimin müzik seti...
Gençlik yıllarım 80'lerin efsane müziklerini, o zamanlar UKW dediğimiz TRT' 3' radyosundan ona kayıt yapmakla geçti, yeni evimize taşınırken de eskiciye vermek zorunda kaldım gözlerim dolarak.
Çok özlüyorum onu. :(

Çok Okunan Konular