• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

F1-Azarbaycan GP

R

Rick

Misafir
F1 2021 Azarbaycan GP'i Bakü Şehir İçi Pistinde Koşuldu

Pole Pozisyonu
Pole Pozisyonunu Monaco pistinde hata yaparak, pole pozisyonunu almasına rağmen yarışamayan Charles Leclerc yine kendini affettirerek almasını bildi.
AZRGP-POLE.jpg

Yarış Sonucu
Çok ilginç bir yarış oldu, yarışın henüz başlarında sayılabilecek turlarda Redbull pilotu Max Verstappen liderliği aldı, iki Redbull ve arkalarında Mercedes pilotu Lewis Hamilton olmak üzere yarış devam ederken 31.turda Aston Martin pilotu Lance Stroll'ün aracının düzlük başında, lastiğinin patlaması sonucu çok büyük bir kaza oldu.Yarış 36.turdan tekrar başladı ve Max Verstappen lider giderken, Redbull pilotu Perez 2. ve Mercedes pilotu Lewis Hamilton 3. olarak son dört tura girildi.Önde rahat bir liderlikle giden Redbull pilotu Max Verstappen'in de, düzlük sonunda aracının sol arka lastiği patladı ve o da büyük bir kaza yapınca şampiyona direktörü Kırmızı Bayrak açtı ve yarış uzunca bir süre durdu.Ve tekrar 48.turdan, Grid pozisyonundan durarak yarış tekrar başladı.Perez birinci Hamilton ikinci devam ederken, ilk viraja gelmeden Hamilton Perez'i geçti, geçti ama virajı alamadı ve sert fren yapıp kayarak kaçış yoluna girmek zorunda kaldı.Ve böylelikle yarışı Redbull pilotu Sergio Perez 1. yeni takımı Aston Martin ile Sebastian Vettel 2. ve Alfa Tauri pilotu Pierre Gasly 3. olarak tamamladı.Uzun aradan sonra Ferrari, Charles Leclerc ile 4. olarak 12 puanın sahibi oldu.
AZRGP-YARIS.jpg
Bu sezonun iki şampiyon adayı olan Lewis Hamilton ve Max Verstappen, hiç puan alamadan yarışı tamamlamış oldular.

Puan Durumu
AZRGP-PUAN.jpg
 
Moderatörler tarafından düzenlendi:
Top