• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

F1-Monaco GP

R

Rick

Misafir
F1 2021 Monaco GP 'i Monako pistinde koşuldu.

Pole Pozisyonu
Pole Pozisyonunu doğma büyüme Monaco'lu olan Charles Leclerc aldı.Ancak sıralama turlarının yaklaşık son 20 saniyesinde sağ tekeri bariyerlere dokundurunca aracın sağ dingili kırıldı ve kontrolü sağlayamayıp, bir sonraki bariyerlere çarptı ve kırmızı bayrak çıktı.Sıralama turları sona erdi.Kaza yapmış olmasına rağmen en iyi derece kendisinde olduğundan Pole Pozisyonunda yarışa başlamayı haketti.

F1-MONACO-POLE.jpg

Yarış Sonucu
F1-MONACO-YARIS.jpg
Charles Leclerc, Pole Pozisyonunu almasına rağmen Ferrari ekibi önce Leclerc'in Pit yolundan yarışa başlayacağını duyurdu, ancak sonrasında sanırım arıza giderilemediğinden Leclerc yarıştan çekildi.Böylelikle Pole pozisyonunu kendi evinde kazanmasına rağmen yarışa katılamamış oldu.

Valtieri Bottas ise yarışın 30. turunda Mercedes ekibi tafından Pit Stop için pite çağrıldı ancak, pit ekibi tüm çabalara rağmen sağ ön lastiği yerinden sökemediği için Valtieri Bottas yarışı bırakmak zorunda kaldı.

Yarışı Max Verstappen kazandı.Bir tane araçla yarışmak zorunda kalan Ferrari ise Carlos Sainz Jr ile ikinci olarak Ferrari'yi podyuma taşıyım önemli bir derece elde etti.


Bu yarışa şampiyonada puan olarak önde başlayan dünya şampiyonu Lewis Hamilton ise yarışı ancak 7. sırada tamamlayabildi.

Puan Durumu

F1-MONACO-PUAN.jpg
 

Çok Okunan Konular

Top