• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Formda Kalmak İçin Günlük Yapılması Gerekenler

uykumvar

Müdavim üye
Deneyimli Üye
24 Mart 2021
357
850
31
Son dönemde yaşanan pandemi ile birlikte pek çok beslenme problemine dayalı kilo almak problemlerini görmekteyiz. Özellikle stres ile baş etmeye çalışan insanlar bu duygularını yemek yiyerek bastırmak istiyorlar. Fakat bu işin sonunda da kaçınılmaz olarak sağlık sorunları karşımıza çıkıyor. Peki, bu süreci iyi değerlendirmek için neler yapılabilir? Fazla kilo ile baş edilebilir mi? Evet, mümkündür. Artık çok para harcamadan da sağlıklı bir diyet ve spor ile birlikle formda kalabilirsiniz.1. Kahvaltıyı Atlamayın​

Kilo vermek isteyen insanlar genellikle kahvaltı yapmaktan çekiniyorlar. Fakat bu durum tamamen yan etkiye sebep olabiliyor. Güne iyi bir şekilde başlayabilmek için kahve ile yetinilmemeli aynı zamanda kahvaltı da yapılmalıdır.

karin.jpg

2. Doğru Kahvaltı​

Kahvaltılarda çok fazla yağlı yiyecekler kesinlikle tercih edilmemelidir. Sabahları protein açısından zengin gıdaları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda bu ürünler sizleri tok da tutacaktır. Fakat kahvaltı için çok fazla zamanınız yoksa sabahları Yulaf, süt ve muz karışımı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bol bol yeşillik ve yumurta da tüketmeniz sizler için çok fayda sağlayacaktır.

3. Çok Fazla Meyve Tüketmeyin​

Fazla meyve tüketimi de sizler için zararlıdır. Bazen yemek yerine insanlar çok fazla meyve tüketebiliyor. Bu durum da sizin daha fazla şeker almanıza sebep oluyor. Bu yüzden doğru miktarda ve doğru meyve tüketimine dikkat etmelisiniz.4. Spor​

Spor formda kalmanızda olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Özellikle çok fazla zamanım yok diyorsanız en azından günde 20-25 dakika kadar bile olsa yürümeye zaman ayırın. Ya da bir durak daha erken inebilirsiniz. Spor sadece kilo vermenize fayda sağlamaz aynı zamanda depomin hormonu da sağlar.

5. Erken Akşam Yemeği​

Akşam yemeğinizi daha geç saatlerde yerseniz yediklerinizi sindirmeniz de o kadar zorlaşır. Ayrıca yemeğinizi daha yavaş ve sindirerek yemenizin de sizler için büyük faydası olacaktır.

6. Bol Su​

Su hayatta olmazsa olmazlardan birisidir. Beyinde özellikle açlıkla susuzluğu ayıran mekanizma birbirine çok yakındır. Özellikle acıktığınızı düşünüyorsanız önce su için. Daha sonra bu açlık hissiyatınız geçmezse o zaman yemek yiyebilirsiniz. Su içmek aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırır ve böbreklerinizi de çalıştırır.
 
Top