• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Genel Forum Sitesi

Gri

Lahmacun
Yönetici
23 Mart 2021
522
1
2.055
39
İstanbul, Çanakkale
dipsizforum.com
Forum sitesi, üyelerinin her konuda düşüncelerini paylaşabileceği, sitenin sahiplerinden veya editörlerinden başka ziyaretçilerin de kayıt olarak mesaj gönderebileceği bir mesaj panosu sitesidir. Forum siteleri, kullanıcılarına blog sitelerinden farklı olarak çok geniş profil ve mesajlaşma seçenekleri sunduğu için, bloglara oranla daha keyifli bir deneyim sunar.

Genel Forum Sitesi Nedir?​

Genel forum sitesi, belirli bir konu (niche) üzerinde yoğunlaşmamış, üyelerinin dilediğince paylaşım yapabileceği ve konu kısıtlaması olmayan forum türüdür. Genel forum siteleri aynı zamanda birer sosyal medya platformudur. Denetime tabi olmadan, üyelerin yazdığı mesajlar anında gözükür ve Google gibi arama motorlarının sonuçlarında kısa sürede gözükmeye başlar.

Bu özelliği ile forumlar günümüzde güncelliğini korumaktadır. Örneğin en iyi forum siteleri arasında yer alan sitemiz Dipsiz Forum'a ücretsiz olarak kayıt olan tüm üyelerimiz, avatar, kullanıcı görseli ve mesajların altında sergileyebilecekleri imza gibi özelliklerden faydalanabilir. Blog sitelerinde, bu özelliklerin birçoğu hala bulunmamaktadır.

Forum Sitesi Nasıl Kurulur?​

Forum sitesi kurabilmek için önce bir alan adına (domain) ve barındırma alanına (hosting) ihtiyacınız bulunuyor. Ücretsiz forum hizmeti veren siteler de var ancak bunların kontrolü tamamen sizin elinizde olmadığı için, sitede bir sorun olması durumunda, siz de etkilenirsiniz. Ancak yine de, ücretsiz forum nasıl kurulur merak ediyorsanız, web sitesi kurulum rehberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer bir internet siteniz varsa ve cPanel kullanıyorsanız, sahip olduğu özellikler sayesinde PHPBB gibi ücretsiz bir forum yazılımını otomatik olarak kurabilirsiniz. Bu konuda da, PHPBB kurulum rehberlerimizi okuyabilirsiniz.

Forum Sitesi Ne İşe Yarar?​

Forum siteleri, tıpkı bloglar gibi her türlü bilgiyi paylaşmanıza olanak sağlar. Daha fazlası olarak, forum sitelerinde soru sorabilir, başkalarının sorularına cevap verebilir ve anket düzenleyebilirsiniz. Her forum, aynı zamanda geniş bir arşiv anlamına geldiğinden, geçmişte açılmış konuları arama motoru ile arayıp, sorularınıza cevap bulabilir ve ilginç bilgiler edinebilirsiniz.

Bizim forumumuz da, her konuda sahip olduğu geniş bilgi arşivi ile, tüm sorularınıza açık bir genel forum sitesidir.

Forum sitesi ne demek açıkladıktan sonra, biraz da forum sitesi örnekleri nedir, onları inceleyelim.

Genel Forum Siteler Örnekleri​

Günümüzde blog siteleri popülerlik kazansa da, forumlar hala internetin bilgi yükünü çekiyor ve sıcak, samimi bir ortam sunuyor. Biz de, ülkemizdeki belli başlı forumları sizin için listeledik:
 
Son düzenleme:

Yakida

From bay
Yönetici
23 Mart 2021
1.051
2.626
Bursa
Sosyal medya denilen popüler sitelerin aslında sosyal olduğunu da düşünmüyorum açıkçası, insanların birbirleriyle ilişkileri sosyal bir ilişkiden çok kendini gösterme, kendinden söz ettirme yarışı görüntüsünde...
Bakın şu an buradayım, işte şunu yiyorum gibisinden öz çekimlerle dolu bir albüm niteliğinde.
Forumlar öyle değil, bilgi ve paylaşım temelli sıcak sohbetlerin olduğu özgün, samimi bir ortam sunuyorlar.
Özetle Forumları seviyorum. :kikir:
 
Top