• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Host Olmak İçin Hangi Bölüm Okunmalı?

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
459
25
492
İstanbul
Host olmak için herhangi bir bölüm okumak gerekli değildir. Tıpkı hostes olmak için hangi bölüm okunmalı sorusu gibi, bunun da belirli bir cevabı yoktur çünkü her firmanın host ve hostes alımında farklı kriterleri vardır.

Örneğin havayolu firmaları yabancı dili, yaşı ve askerlik geçmişini şart koşarken, karayolu yolcu taşımacılığı yapan firmalarda bunlar aranmayabilir. Beklenen özelliklere göre, maaş da değişmektedir. Örneğin yabancı dil bilen, 30 yaşın altında ve askerliğini yapmış bir host adayı, havayollarında iş bulma konusunda daha şanslıdır.

Fazla özellik de, bazı firmalar için olumsuz koşul sayılabilir. Örneğin birden fazla yabancı dil bilen bir host adayı, daha fazla maaşı hak edeceğinden, bu özelliklere ihtiyaç duymayan yerel bir firma tarafından tercih edilmeyebilir ve daha az eğitime sahip başka bir aday işe girebilir.

Kabin Memuru Olmak İçin Hangi Bölümü Okumalıyım?​

Kabin memuru olmak için gerekenler arasında, herhangi bir okul şartı aranmamaktadır. Ancak, çalışılacak kurumların büyük çoğunluğu en az lise mezunu olmayı şart koşarken, bazıları ön lisans eğitimi de isteyebilir. Bu tamamen sizin başvurduğunuz firmanın portföyüne bağlıdır.

Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lisanslandırılan bazı kurslarda, host ve hostes olmak için eğitim verilmektedir. Bu eğitimin sonunda, kabin memuru olabilmeniz için sertifika verilmektedir.
 

Çok Okunan Konular

Top