• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Huawei P40 Lite Fiyatı ve Özellikleri

Yazalım

Yazalım bakalım
Moderatör
5 Mayıs 2021
484
32
497
İstanbul
Ülkemizde hayli ses getiren Huawei P Lite serisinin güncel telefonu olan Huawei P40 Lite telefonu da sadece ülkemizde değil dünyada büyük ses getirdi. Kirin 810 yonga seti bulunduran cihaz, fiyatı özellikleri ve performansı ile inceleyenleri hayrete düşürmekte. Fiyat performans açısından son ayların gözdesi olacak gibi durmakta.Üst sınıf bir telefon olarak piyasada bulunuyor. Lider olma ihtimali gözlerden kaçmıyor. Tasarımı ise görenleri hayli etkilemiş durumda. Huawei P40 özellikleri açıkladığımızda sizlerde telefona çok sıcak bakacaksınız. Son zamanların gözdesi olan telefonu sizler için inceledik. İşte detayları…

huawei-p40-lite-ozellikleri.jpg

Huawei P40 Lite Özellikleri​

Huawei P40 Lite, özellikleri ve tasarımı göz doyurucu nitelikte olması dışında performansı da bir hayli iyi durumda. Öncelikle telefonda ilk göze çarpan olaylardan biri, ekranın büyük olması. Böylelikle film veya video zevkiniz katlanarak artacak. Ekran boyutu 6,4 inç olarak tasarlanmış. Görüntüsü ise Full HD+ (2310 x 1080p) niteliğinde, gövde oranı yüzde 90,6 olarak yapıldı. Ekranı son derece büyük ve zarif bir görüntüsü var.

Huawei P40 Lite kamerası​

Telefonun arka görünümünde toplam 4 tane kamera bulunmaktadır. Kameraların özelliği ise;
  • 48 MP
  • 8 MP
  • 2 MP
  • 2 MP
Niteliğine sahip. Telefonda bulunan ana kamera 48 MP özelliğini içinde barındırır. Oldukça yüksek bir çözünürlüğe sahip bu telefon, istediğiniz fotoğrafları yüksek kalitede size sunar. Mate serisi ile benzer özelliklerinden birisi kamera tasarımıdır. Öz çekim kamerası ise 16 MP kapasitesine sahiptir. Kamera özellikleri son derece iyi bir performansa sahip Huawei P40 Lite kamerası, size istediğinizi verecek.Huawei P40 Lite Teknik Özellikleri​

Telefonun ağırlığı 183 gram, bu hafif bir telefon anlamına gelir. Telefonda 6GB RAM bulunur. Depolama alanı ise her telefonda olan 128 GB olacak bir biçimde yapıldı. Android 10 tabanında EMUI 10 arayüzü bulunur. Batarya gücü ise 4.200 mAh gücünde yer alır. Batarya gücü son derece yeterli. Telefonun yanında gelen şarj aleti ise 40 W süper şarja sahip. Yaklaşık olarak yarım saat içerisinde telefonun yüzde 70’ini doldurabilecek bir güçte.

Huawei P40 Lite Fiyatı​

Huawei P40 Lite fiyatı, üç rengi için ortalama olarak farklıdır:
  • Pembe: 3500 TL
  • Siyah: 3100 TL
  • Yeşil: 2900 TL
 
Top