• Eğlenceli genel forumlar arasında bir yıldız gibi parlayan en iyi genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz.

    Sadece 3 saniyenizi ayırarak, reklamsız ve güncel forumlar deryasına atlamaya ne dersiniz? Haydi, burası dipsiz bir forum, burada her şey var!

Hyperion Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

Samur

Azimli üye
Tam Üye
17 Nisan 2021
171
383
İstanbul
Hyperion Coin 2 ana bileşen üstüne inşa edilmiş bir altcoindir. Diğer altcoinlere benzeyen bir yapısı olan HYN merkezi bulunmamaktadır. ETH ağının üstüne inşa edilmiş bir blokzincirdir. Tek harita vizyonuna ulaşmayı çabalayan ve bu yönde de küresel harita veri hizmetini 10 milyar kişi için erişilmesi mümkün bir hale getirmeyi amaç edinmiş bir varlıktır.

Hyperion bu amaç için birçok uzman kişiler ile beraber çalışmaktadır. Ayrıca bu yola çok fazla para dökmüştür. İlkesinde gizlilik esastır. 10 milyar kişiyi erişebilir hale getirmek güvenlik sorunlarını da ortaya çıkaracağı için bu soruna da önem vermektedirler.

Hyperion Coin Nasıl Çalışmaktadır?​

Hyperion kısaca HYN 2 ana bileşeni olan, gizliliği ilkesi haline getirmiş bir varlıktır.

Titan projeleri ile gizliliğe maksimum seviyesinde önem vermektedirler. Gerçek harita uygulaması ile konum, arma, ve tüm harita işlemlerini telefon üzerinden yerel olarak hesaplamaktadır. İsterseniz arkadaşınıza konumunuzu atabilmektesiniz ve tamamen gizliliğe dayalı bir şekilde yapılmaktadır.

Diğer özelliği ise bileşeni Map3 olan HYN, One Map Compute teknolojisi sayesinde ortada herhangi bir güvensizliği kaldırarak ve problem yaşamadan verilerden değer üretilmesini sağlamaktadır. Kendi içinde bir değer oluşturmayı hesaplayan Hyperion Coin, ayrıca içinde bir ekosistem oluşturmayı başarmıştır. Hyperion Crypto büyük veya küçük HYN sahiplerini çekmeyi amaçlayan ve bu ekosistemden Stake yolu ile yararlanmalarını sağlayacaklarını söylemektedirler.

Çalışma mantığı ise; bahis için birden fazla oyuncuyu Map3 düğümü ile motive etmektedir. Maksimum delegasyon ise 1 milyon YYN’dır. Düğüm başlatıcı tarafından gerçekleştirilmektedir. Geriye kalanlar ise sadece temsilci olarak gözükmektedir.

Hyperion Yorum​

Hyperion yorum konusunda uzmanlar son derece riskli görmektedirler. Güvenlik açısından rakiplerine göre daha iyi bir konumda olmasına karşın yatırımcılara çok fazla güven vermemektedir. Bazı uzmanlar düşüş sebebini buna bağlamaktadır. Hyperion grafik değerlerine bakacak olursak çok fazla dalgalanma ve sürekli bir düşüş olduğunu görmekteyiz. Uzun süredir kendini toparlayamamıştır. Hyperion Coinmarketcap sitesine göre sıralaması 177’de yer almaktadır. Bu da çok arkalarda olduğunu yatırımcılara göstermektedir. Son zamanlarda yüzde yirmi bir oranında düşüş yaşamıştır. Ne kadar kullanıcılar için uğraşmış olsa bile bir türlü istediği fırsatı yakalayamamıştır.
 
Top